Многодетни мами 6

  • 14 331
  • 289
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 11 607
Хубава и спорна нова работна седмица, скъпи мами! Аз така съм се схванала във врата... Не мога да си навеждам главата и имам една странна стойка - тип глътнала бастун! И гърлото ме дращи.... Сега оправям леглата и си правя един чай! Черпя кой каквото пие - чай, кафе..... Много положителни емоции и никакви болести!

# 211
  • Мнения: 186
Мама Цоцоланке,не пий само чай а ми и нещо по-сериозно.Кой ти дава право да боледуваш ?  Joy Бързо се оправяй!Успешна нова седмица и здравееее!

# 212
  • Мнения: 3 740
Добре дошли на новите мами!  bouquet
Забелязвам, че някои се притесняват да се включват след първото представяне. Недейте така, момичета! Всички сме на един хал, всички имаме какво да кажем, да се оплачем, да се похвалим, да поспорим или да се повеселим. По-смело! Hug

КланГ, време е да представиш принцесата в обществото!

# 213
  • Варна
  • Мнения: 552
Здравейте,мами! Grinning

Цоцоланче,взимай мерки,мила,да не стане по- сериозно Ill,че нямаме право на такива екстри-лежане по гръб  sleepuu , всичко нас чака prostor clean newsm64

Клангче,добре ли сте?Занесохте ли Дивна красавица  4470у дома?
Искаме да видим произведението на изкуството!!!

Приятна седмица и на вас момичета,дано да Ви е добра!Моята тръгна с г...на горе,ще видим как ще свърши!

# 214
  • Мнения: 11 607
Свате, не е честно да отстъстваш толкова много от темата ни..... Или чакаш нова та тема да започне с теб... Еееееее, не така .... Покажи ни Дивна и по-рано!

Мами, споделяла съм,че Рая е проблемна ученичка. бърка + и -, не се концентрира, не може да срича и да чете, въпреки,че ходи и на занималня - а там мога да кажа,че обръщат внимание на децата, в къщи учим също...... Имало ли е някой подобен проблем? Вече се стресирам,че това дете ще си остане неуко! Такава паника ме е налегнала,че вече без нерви останах! Приказвах с учителката поне 3 пъти за моите притеснения, но тя все ме успокоява колко е добре детето! А аз виждам,че това не е така!Само външния си вид гледа и все се фръцка - на кого се е метнала такава суетна.....

Леле, а Вили въобще не е бил такъв! Стана 4 клас,а с него училище не усещам! Много оправно в това отношение дете - грешка няма!
Не ги сравнявам двете деца, но са много, много различни и това е плаши!

Помогнете ми, моля ви! С практични съвети!


А моето схващане продължава... Ужас! Боли ме и не дава да се пипне там!

# 215
  • София
  • Мнения: 1 677
Здравейте,

Мама КланГ си е вкъщи с красавицата,но нямат интернет и тя неможе да се включи.Надявам се да са добре и по-натам да се "чуем" и с тях.

Цоцоланче,мажи се с нещо преди съвсем да си блокирала.
А за Райчето,незнам какво да те посъветвам.Да не би да се притеснява от нещо-от изпитване,от нечие отношение,знам ли!?Поговори с нея.Може да е някакъв стрес.

# 216
  • Мнения: 3 740
Цоцоланке, оправяй се по-бързо, не може така! Като те чета, чак аз се схващам, имай милост!
Пробвай с Рая да я изпързаляш по нейната слабост - обясни й, че който чете книжки, става по-хубав, защото погледът му е по-умен, а който си пише внимателно домашните, изглежда по-добре, защото винаги е в добро настроение, нали все го хвалят. Явно, че детето си е такова - обича да изглежда добре - и в това няма нищо лошо. На брат ми малката щерка е такава. Вече е в 8 клас, но най-много харесва огледалото и тоалетите си, станала е пословична с фразата:"Ами така е, човек като си е хубав..." Обаче е отличничка, влезе във френската в Пловдив и здраво заляга над учебниците, защото с една хубост далеч не се стига. Не се притеснявай, че Райчето се интересува от вида си, използвай това за каузата. Като си свърши добре работата, награждавай я с нещо за разкрасяване - шноличка, ластик, пръстенче...

# 217
  • Мнения: 11 607
teddyvas и секстет  благодаря много за съветите!!!!! Ще ги използвам още утре!!!!! ох, дано и аз един ден да кажа същите хубави думи за Рая както ти казваш за племенницата си  секстет! Че чисто съм се отчаяла... Пък после ще се отчитам като мине малко време и приложа някоя друга хватка!

# 218
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Ти пък,чак си се отчаяла,че рано е още,детето едва прохожда в науката!Има да се променя още колко....виж хубави съвети са ти дали-връзката между хубостта и четенето 4470 smile3529 reverance Joy Joy JoyВаня като погледне учебниците и си пълни очите със сълзи, afwitchнаправо ми причернява като я фиксирам newsm66 в такъв момент,ама се примирих вече  33uu,немогат всичките ми деца да са отлични ученици,то без слабите или посредствените неминава ooooh!явно тя ще е от тях!
Цоцоланче,мажи с нещо,загрявай, dohзащо не ти  пратих вчера аз една моя тортичка,от почуда щеше да се оправиш от раз  chef
 Stop а сегаа,да ви пожелая   love001лека нощ smile3524

# 219
  • София
  • Мнения: 676
Здравейте!
Децата са болни, всички по ред на номерата и не ми остава време за форума, но специално днес си отпуснах мъничко време, за да видя имаме ли бебе!

Кланг, честита дъщеричка!!! Да расте здрава, умна и прекрасна!!!  Hug   bouquet

# 220
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Здравейте мами!
Добре дошли на новите попълнения, че гледам сте и от Варна, като мен, ще можем да се видим. Само да ми мине тая настинка ли е, вирус ли е, дето се опитва да ме гътне, че в момента не съм за пред хора.

Цоцоланке, ти на лекар ходи ли, видяха ли точно какъв е проблемът? Ти го усещаш като схващане, но причините може да са различни.
Обърни си внимание, че 3 деца на теб чакат!

Не бързай да се шашкаш за първолачката! Че те сега почнаха децата, дето се вика, в първи клас тепърва имат да свикват да седят на едно място повечко време, да си организират ума, да са стегнати... Не става бързо. И дъщеря ми беше много по-различна от сина ми в малките класове, но сега, като я докарахме до 7 клас, и вече акълът й стига да разбере, че каквото постигне, ще зависи от вложените усилия, вече се вижда промяна в нея.

Не ги пришпорвайте прекалено много децата, всяко успява, просто им отнема различно време.

# 221
  • Мнения: 159
ClanG, честита дъщеричка Дивна! Да ти е жива и здрава, усмихната и щастлива!
Виждам, че си online, пиши ни как е малката принцеса, за теб също.

# 222
  • Мнения: 3 326
Здравейте , милички!
Най после почти всичко е наред (имам нет, беба спи,  newsm79 newsm28 1ironing wash hang 1dishes) и мога да седна да пиша малко.
Благодаря ви от сърце за топлото посрещане, за куража който ми дадохте, и за това че изтърпяхте мрънкането ми през последните седмици.
Прибрахме се в неделя, но нещо имаше проблем с нета, а и времето както се досещате ме притиска, та не съм писала.
Дивна е прекрасна, финна , дребничка, спокойна и много сладка. Не е къдрава както писах в СМС-а, май от тоя коктейл "Молотов" дето ми го забърка анестезиолога ми се е накъдрил погледа, незнам какви къдрици съм видяла...
Както си знаех кърмата ми е .... Mr. Green, едвам стига да я нахраня (май), но тати не е съгласен да търсим кърма и ще минем на адапте най вероятно. Ям ядки, пия боза, кромид лук, какво ли не но резултата е нулев за съжаление.
Няма как да я видите (само Тедивас води с едни гърди щото идва в болницата), освен ако някой не ме тресне с нещо по главата и да стана РС генийка, но пък може да проговоря кантонски вместо това...Обещавам да взема мерки!
Аз съм добре, раздвижих се учудващо бързо след операцията. Там не разрешаваха да се става до 24 часа , но като нямаше кой да ми зареди телефона още на 12-я стигнах до контакта (е, той беше на 3-4 крачки от леглото, но те ми се видяха най-дългите в живота), та после като дойдоха да ме раздвижват аз вече си рипках. Имам чувство че тази операция не ме боля толкова, а може и просто да нямах време да ме заболи. Първите 36 часа не ми дадоха да я видя и аз изплаках 100 литра сълзи за нея, и като ни настаниха вече в стаята си я взех при мен и повече не им я дадох (само за визитации), нощно време си сменяхме памперса сами, по тая причина с движението, ставане и други нямах никакъв проблем. Нали като бел щастлив човек произвеждал хормона ендоф-нещо си дето подтискал болката, явно аз го имам с килограми (или там каквато му е мерната единица). Наистина не мога да ви опиша колко е красива моята Дивна, и колко съм щастлива!
Дълго стана, но не съм писала от отдавна та ще прощавате за спамчето...
Свате, моя син също още не може да прочита дългите срички. От известно време допълнително го занимавам в къщи, но му е много абстрактно, иначе с матаматиката - никакъв проблем! Госпожата от занималнята каза че почти всички деца са така, с изключение на тези дето са ги готвили за лицея в Горна Баня, ма аз не го ща гений, и така си ми е много добър! Нали това им е задачата в първи клас - да се научат да четат и пишат! Няма някой да не е успял! Така че споко! Аз детето си няма да побъркам заради свръхамбиции! Сами в първи клас четеше Пипи Дългото Чорапче, Каро не може да чете - много важно, такъв си е и за мен е по скъп от всички букви на света!
Айде със здраве, ще пиша по често!

# 223
  • Мнения: 11 607
ClanG  - добре дошла отново в темичката ни!!!!!!

Хайде, стегни редиците в къщи и да се организират и да ни пратиш и снимка - ако ти не можеш, някой от домашните!

# 224
  • Мнения: 370
Добре дошла отново, Кланг!!! Постингът ти ми напълни душата! Страшно много се радвам за теб! Не знам дали видя поздравленията си преди да се затрият - но всички сигурно отново ти пожелават най-хубави неща! Гледай обаче да не се преуморяваш, а за кърмата - аз и преди ти казах: не се притеснявай с какво я храниш, важното е да е нахранена и ти да си спокойна!
Цоцоланке, защо не сподели тези си тревоги за Рая като идвахте - не забелязах да е нещо "криво" детето. Но май почти всички момичета са пред огледалото. Може би ги сравняваме с големите момчета. И аз за моята се чудя на кого се е метнала с това висене пред огледалото. А за ученето - гледай да не я притесниш. Схващането ти сигурно е от хубавия софийски климат Laughing

Общи условия

Активация на акаунт