Многодетни мами 6

  • 14 284
  • 289
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 133
Mама Цоцоланке, това дето си го писала за твоята Рая, все едно че аз съм го писала за моята Бояна. Същата хубостница - минусите ги вижда плюсове, а за четенето - все с голямо нежелание. Но аз честно казано не се тревожа много - отдавам го на това, че е разсеяна ( като майка си Mr. Green). Когато се съсредоточи решава задачите без грешка, дори имали контролно и само две деца от класа го решили без нито една грешка - и моя Бояна е едната. Да се похваля и аз де... Laughing Та мисълта ми беше, че сега надали може да се съди за възможностите на детето, сякаш им е още раничко - на това се надявам. Математиката по-не ме притеснява, защото поне има желание , ама четенето какво да го правим не знам. Чудя се не й ли е интересно да прочете някоя интересна приказка. То огледалото приказки не разказва. Ще се възползвам и аз от съветите за стимулиране, пък ще видим какво ще излезе.
И мен се опитва да ме пипне нещо като настинка, а сега не ми е позволено да боледувам. Взех Осцилококцинум - дано ми помогне. И на бебо може да дам от него превантивно.
Хайде чао, със здраве!

# 226
  • Варна
  • Мнения: 2 305
ClanG, много се радвам, че си отново на линия и че си толкова щастлива с бебе Дивна!

Да ти е жива и здрава, всички около теб да са здрави, много да се обичате и да сте много щастливи!   bouquet

Мами, мами, да не ви разправям какви ги свърших днес... Срам ме е, ама се посбихме със сестра ми на улицата. Две жени, спретнати в елегантни палта, дето се дърпат и си викат... Но не можех да стоя да я слушам, как трябвало да мисля, преди да забременея с трето, те  децата ми сега са тийнейджъри и са в толкова крехка възраст, а аз вместо да им обръщам повече внимание ще ги зарежа, за да се втренча в това бебе. Обърнах й гръб, тя тръгна да ме дърпа, въобще направихме голям панаир. Но поне е ясно - прекратявам опитите за поддържане на взаимоотношения. Поревах си, но вече мирясах. Извинявайте, че ви занимавам все с моите тъпи истории, но ми е болно. И сега ми се насълзяват очите, като пиша, а знам, че не бива да реагирам.

Радвайте се на децата си, и ги обичайте и не се опитвайте да ги вкарате в измислените от вас калъпи. Позволявайте им да си живеят живота както могат и както искат. Не е толкова лесно, колкото изглежда.

# 227
  • Мнения: 11 607

Лили, това е някаква наша обща съдба с неприемането на решението ни да имаме повече от 2 деца! Приеми го, колкото е възможно най-спокойно, защото това не е лично към теб. Всички тук сме преминали през подобни перипети! Но уверявам те - когато дойде времето да раждаш и когато вече си имаш бебче - всички ще се държат така все едно винаги са те подкрепяли и ще бъдат много горди с теб!

Супер Теди, не казах нищо, защото тогава си мислех за друго като бяхме у вас. А и майка ми все ме укорява,че не съм достатъчно търпелива с децата и не исках да чопля стари рани!

# 228
  • Мнения: 3 740
КланГ, добре си ни се завърнала!  bouquet Да ти е жива и здрава Дивна, за красотата нямаме никакви съмнения. Simple Smile
Не се притеснявай за кърмата, нали знаеш, че тя ще се увеличава, колкото повече суче бебата. А и винаги има резервни варианти. Най-важното е да си спокойна.

Лилибон, тези твоите роднини направо плачат за номинация за най-неадекватно поведение. Преглътни случката и карай напред. Те ще са тези, които ще съжаляват после, ти си на прав път. Hug

# 229
  • Мнения: 525
Хиляди привети и поздравления на ClanG!  bouquet
Различно е да си майка на 20 и няколко,а съвсем друго е на 30 и няколко.Нали?Пожелавам ти една много кротка дъщеричка!
За кърмата опитай чай от ленено семе,също много помагат ястия с коприва.

# 230
  • София
  • Мнения: 1 677
Лилибон,съжалявам за това,което си преживяла  spoko

Моята майка за третото ни дете беше горе-долу доволна,но сега имам чувството,че се срамува от мен.Тя и до сега не ми е кой знае колко близка,предпочита да бъде със сестра си(близначка)или с брат ми.Но сега ,когато и да дойде все е нещо недоволна,все е разхвърляно и мръсно у дома,все аз не съм научила останалите да ми помагат и други подобни критики.А аз понякога не й обръщам внимание,но понякога се чувствам много засегната.Незнам какво й е!?Нито тя ми гледа децата,нито толкова ме жали,че се натоварвам(само на думи),нито я задължавам с нещо кой знае какво-веднъж в седмицата я ангажирам да води и взима Мони от урок по пиано.Направо незнам какво да правя понякога.Мъчно ми е,че все ще намери нещо да ме укори,вместо да ме насърчи.Може би иска да ми каже,че много съм сбъркала в решението си да имам още едно дете,та аз и сега не се справям(според нея).Е,оплаках се и аз.

Някой друг освен Дидка ще идва ли от провинцията за базара в събота?Да се уговорим къде да се видим.

# 231
  • Мнения: 3 479
Добре дошли на КланГ и Дивна!

Желая ви да сте обградени с обич и топлота, винаги обичани и обгрижвани от мъжката част на семейството! Hug

# 232
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
 Tadapipi67   Hug днес си има рожденник   uraПожелавам му  Flowers Four Leaf Cloverздраве всеки ден  Flowers Four Leaf Cloverрадост всеки миг  Flowers Four Leaf Cloverи щастие за цял живот   Gift
 Tada
ClanG радвам се да разбера ,че вече сте си у дома,че сте добре,здрави,красиви и неотразими  newsm10
Lilibon   Weary много ми стана мъчно да прочета за унизителната ситуация...и то защо ...и то от кого #Cussing outСвиркай си ,макар и през сълзи!Моят брат поне дойде тихо и кротко и ми каза,че не бил съгласен с някои неща дето съм направила с живота си и неможел да възприеме smile3512 тия двете деца/а тогава Павчо тъкмо беше проходил и тропкаше край вуйчо си,докато той сипеше  Sickмедени приказки от устата си/-тези двете осиновената ми дъщеря и малкият!Той си знаел първите двете и това е!Еми викам като е това ,аз също нехаресвам много неща в твоят живот,ама си мълча,защото живота си е твой!И до там бяхме!Много е болно smile3514,когато най-близките не те разбират и обиждат по толкова долен и абсурден начин smile3518,но пък всичко се преживява,живее се с тая болка!Горе главата Lilibon не се ядосвай и си гледай децата и най-вече бременноста!Наистина трябва да се запознаем ...другият път  smile3521......и оздравявай
teddyvas ...поне майка ми немърмореше като забременях с малкият,но пък по принцип все едно чета за моята майка ooooh!

# 233
  • Мнения: 11 607
Добро утро, мамчета!!!!!!

 На пипи67 първо да честитим рожденника, да му пожелаем здраве и много, много да слуша семейството си!

Йоан след месец и половина най-накрая днес е на детска градина! То докато тръгне и пак ще излязат във ваканция! Ама имам работа из къщи и въобще нямам време за размотаване! А като се върне Лъчо - трябва да качваме дърва за парното,че искаме да ни е топло! Ох, тя домакинската работа - хич се не свършва.......

Какво правите вие с децата вечерно време? Остава ли ви време за игри напр. Ние напр. може и смешно да ви прозвучи,но открихме играта Монополи. Вили поиска това от баба си за Нова година и естествено  получи такава. Та сега вечерно време се играе на Европолия. То Монополите откога излезе,ние чак сега започнахме да играем,но и децата трябва да пораснат за нея......

Мами, аз да не се бавя из форумите,работата ме чака - поздрави на всички и прегръдки, и спорен ден!

# 234
  • Мнения: 3 323
Пипи, жив и здрав и щастлив юнак! Да се дарите с много обич, да сте здрави - всичко друго ще дойде от самосебеси!

Лилибон, Тедивас, на мен свекър ми ми даде 100 долара награда за "радоста която съм му доставила" !?!?!? После побързаха с жена му да ни уведомят колко много са ангажирани - демек да не разчитаме на нещо (пари или помощ), обаче ние не сме разчитали никога на тях та не ми пука от празните им приказки. Моите близки са починали и няма кой да ме похвали или укори - може би от тях наистина щеше да ме заболи много. Избора си е ваш, така че ако не срещнете разбиране и подкрепа - тръгнете си с гордо вдигната глава, имате достатъчно обич в очите на децата си!
Ваня, мерси за съвета - ще опитам!
Цоцоланке, ние не успяваме да играем на общи игри заради голямата разлика, но РС-то е нещото което ги обединява, та с него намират общ език тримата ми мъже. През това време аз ошетвам покрай тях (хола и кухнята са ми едно помещение) - та така комуникираме вечер.

# 235
  • Мнения: 159
Pipi67, да ти е жив и здрав тати! Много обич и разбирателство ви пожелавам!
Мамо Цоцоланке, и ние я играхме 2 пъти тая игра, много е интересна, но не стигнахме края, защото малкият е все на масата и не се издържа напрежението. Някой път се обвинявам, че не отделям достатъчно внимание на големите, защото все търча след бебето. Но те пък са почти на една възраст, така че могат двамата да си играят.
КланГ, добре дошла пак във форума. За кърменето - давай й колкото често иска, така ще си стимулираш кърмата. На мен ми бяха казали да ям поне 2 пъти на ден мюсли с ядки.

За 14 часа в събота ли остава последно уговорката за среща на базара?

# 236
  • Мнения: 133
Здравейте, момичета!
Lilibon, Teddyvas като прочетох за проблемите ви относно "топлото" посрещане на новите бебчета, направо не можах да повярвам. Аз изобщо не съм имала такива проблеми. Всички приеха новината с радост - и майка ми, и свекърва ми, и сестрата на мъжа ми ( и моя приятелка), и семейството на брат ми ( те също имат 3 деца), както и всичките ни приятели. Повечето даже се зарадваха и ни поздравяваха за "смелостта". А приятелите ни казваха : "Абе и ние искаме 3 , обаче..." Само някои по-далечни познати имаха странна реакция в първия момент и казваха: "Е, щом като можете да си го позволите..." Имаха пред вид финансово. Какво да им разправям, че не сме цъфнали и вързали, но че не това е най-важното.   Но за роднините и близките - всички са готови да ми помогнат с каквото могат.
Lilibon, да не живеем близо една до друга и да не се познаваме? Аз живея в района на лятно кино "Тракия". Трябва да се запознаем.
ClanG, честито и от мен. Да сте здрви и много  усмихати. За кърменето се присъединявам към мнението на Активна - ако й даваш да суче по-често ще ти се увеличи кърмата. И най-важното е спокойствието.
Чао!

# 237
  • Варна
  • Мнения: 552
Здравейте, момичета! Grinning
Вчера писах много,ама малките ми го затриха веднага щом станах Mr. Green.Та днес продължавам на ново.

Клаг,добре дошла у дома с малката Дивна 4470!Бъдете живи и здрави цялото семейство.Много усмивки Grinning,слънце    Nature Sun With Face и цветя   bouquetи винаги да царува коледното настроение в дома Ви!За кърмата не се тревожи,колкото има толкова.Добре, че има заместители.Има 1 хомеопатично лекарство за засилване на кърмата,ако искаш опитай.Не помня името, но в аптеката го знаят.Бях доволна от него.
 
       bdbaloniДа и е честит рожденика на pipi67!здраве ,щастие и само хубави моменти в живота! Tada

Голямата новина при мен е ,че от днес съм безработна!Вчера напуснах , шефа взе да ми прави разни забележки, че съм си взимала често болнични и разни други глупости!А децата не могат да оздравеят за 7 дни болнични и ходят на градина с остатъчна къшлица и се получи рецидив .Сега са пак вкъщи.Аз нямам деца за мъчене и му хвърлих молбата и преключих с неговата фирма.То и без това отдавна  ми беше писнало,чаках явно момента,ама много ми се събра започнах от неври да трепера, взеха да ми изтръпват пръстите на лявата ръка,минах на успокоителни.Там атмосферата е отвратилелна и нервна,гнездо на оси и шефове дето са хвана ли Мойсей за жезала и се мислят велики.Единствено стоях заради раб.време-8-17.събота и неделя почивни!Трябваше да се махна на всяка цена.Та сега съм щастлива безработна и всеки ден щи ви досаждам с "мнения и ценни съвети". Grinning

Хайде ,момичета ,останете си със здраве!Да бъде тиха спокойна вечерта ви!
Утре пак съм тука! Grinning

П.П. Хела,Лилибон, аз съм от Младост.Сега нали разполагам с цялато свободно време на света,можем да се видим и запознаем.

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 17:45 от Илиева

# 238
  • Мнения: 11 607
Голямата новина при мен е ,че от днес съм безработна!Вчера напуснах , шефа взе да ми прави разни забележки, че съм си взимала често болнични и разни други глупости!А децата не могат да оздравеят за 7 дни болнични и ходят на градина с остатъчна къшлица и се получи рецидив .Сега са пак вкъщи.Аз нямам деца за мъчене и му хвърлих молбата и преключих с неговата фирма.То и без това отдавна  ми беше писнало,чаках явно момента,ама много ми се събра започнах от неври да трепера, взеха да ми изтръпват пръстите на лявата ръка,минах на успокоителни.Там атмосферата е отвратилелна и нервна,гнездо на оси и шефове дето са хвана ли Мойсей за жезала и се мислят велики.Единствено стоях заради раб.време-8-17.събота и неделя почивни!Трябваше да се махна на всяка цена.Та сега съм щастлива безработна и всеки ден щи ви досаждам с "мнения и ценни съвети". Grinning

Илиева, като го четох все едно четях за бившия ми шеф и атмосферата там. Въобще не влиза на човека в положението, държи се като повече от велик, то не бяха отчети, то не бяха проверки. Като отиде за 1 м. при щерките си - сме работили толкова много и спокойно -а той като е при нас - само стресираше!!!!!!

 На мен официално ми изтекоха 6-те месеца там, утре трябва да ходя за заплатата  smile3508 и за трудовата си книжка,а също така шефа искал да ни види в 11ч. Та да  видим какво има да ни каже - пак реч 1час ще има! Преди това ще мина да пия един чай с мъж,а после до социалните за маратонките от безплатната помощ за 1кл.! Та утре имам едно предчувствие,че може и да ми предложат работа, но не се знае.... Ама и да ми предложат, незнам дали ще се съглася!

# 239
  • Варна
  • Мнения: 552
Цоцоланче,ако предложението за работа е при тези условия и обстановка,която споменаваш,не си струва да си хабиш нервите.Трябва ти спокойна работа за да се чустваш способна да гледаш децата си.Дано да намериш работа,която да те удовлетворява като заплощане,работно време и приятна атмосфера.Ако има такава ,пожелавам ти я!
Днес ходих да си взема тр.книжка,плати ми работеното до вчера и остатъка от отпуската ми за тази година от 8 дни.Обаче заяви ,че няма да ми плати 60-то дни отпуск по време на 3-те години майчинство.Чудя се дали да не заведа дело да си ги искам по съдебен ред?Какво ще кажете по въпроса,стрували си за 450лв да правя това/мин.заплата за тогава 150лв./брутната ми двойно повече ,ама никъде не фигурира!?

Общи условия

Активация на акаунт