Многодетни мами 6

  • 14 254
  • 289
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 3 323
Благодаря ви пак за посрещането, трогвате ме до сълзи!
Илиева, адвокатите ще ти вземат толко за хонорари. От друга страна 500 лева са си сума...
Цоцоланче, късмет утре!
Хела , суче през половин час - няма по често от това!
Ще питам в аптеката...

# 241
  • Мнения: 525
Тя е малка и все още не и е нужна много кърма.Изцеждаш ли се?Не съм сигурна,но май при оперираните кърмата слиза по-късно.
Аз големия го кърмих до 1година и 2месеца,а другите едвам по 2месеца.Измъчвах се и се тъпчех с какво ли не.Още не мога да отслабна.

# 242
  • Мнения: 370
Искам да кажа на всички мами, които нямат миялна машина, да побързат с писмата до Дядо Коледа! Това е голям и безценен помощник в домакинството, а може да се намери и сравнително евтин вариант. Моята е от почти 3 години и струваше по-малко от 300 лв. Та пожелавам на всички, които си нямат, по една миялна за Коледа!!!
ТедиВас, много съжалявам за отношението на майка ти. Не мога да повярвам, че след третото не е претръпнала  и  изобщо някой се държи не както трябва с теб - ти излъчваш доброта.
Лилибон, преди да се изтрият постингите, казах, че ще разкажа и за моето семейно посрещане на новината - не съм забравила, но тъкмо ми се е оправило настроението. След като се роди, се надявам, че ще се променят.
Кланг, първите пожелания бяха още по-готини и повече. Освен това моето беше първо след съобщението на Секстет.  Laughing

# 243
  • Мнения: 11 607
Искам да кажа на всички мами, които нямат миялна машина, да побързат с писмата до Дядо Коледа! Това е голям и безценен помощник в домакинството, а може да се намери и сравнително евтин вариант. Моята е от почти 3 години и струваше по-малко от 300 лв. Та пожелавам на всички, които си нямат, по една миялна за Коледа!!!
Кланг, първите пожелания бяха още по-готини и повече. Освен това моето беше първо след съобщението на Секстет.  Laughing

Да, като бяхме у тях Теди ни зариби с миялната си машина....... Сега се оглеждаме май за някакъв евтин вариант, ослушваме се за промоции около нова година..... пък знае ли се... Харесва ми тази идея,а и днес като мих чиниите се сетих пак за миялната на Теди....

А на мен КланГ ми прати СМС,ама не бях в къщи - имах голям шанс аз да ви съобщя новината.... Но препратих СМС на Секстет с надеждата тя да го публикува.... ама на нея май моя СМС не и е бил нужен!Нищо,че Сватята не разбра от кой е СМС дето и го бях пратила аз.... ама това е друга тема за разговор
Лека нощ!

# 244
  • София
  • Мнения: 1 677
Момичета,

Благодаря ви за добрите думи! Hug Много сте мили!

Цоцоланче,помисли си добре за работата,да не съжаляваш.Вярно е,че и пари трябват,но нервите няма кой да ти плати.

Те-тр,и аз отдавна си мечтая за миялна машина,но незнам кога(и дали) ще ме "огрее".Иначе сигурна съм,че ще ми е много полезна.

Илиева,не се предавай!Аз не съм специалист,но мога да попитам моя приятелка как да постъпиш.Когато Мони навърши 3 години,работех в едно държавно предприятие.На края на годината(точно като сегашните дни) ми казаха,че ме съкращават.Имах достатъчно тр.стаж и даже трябваше да ме назначат на постоянен договор,но...Даже не знаех,че трябва да ми плащат отпуската за времето на майчинството.  Sad А ти като го знаеш,не им ги оставяй!

# 245
  • Мнения: 3 323
Ваня, няма нищо за изцеждане след нея... и на ръка, и с помпа нищо не излиза. За нейната възраст количеството е 60-90 мл., но аз със сигурност нямам толкова.
Супер Теди, и тези са страхотни и много ме радват, вие сте най милите момичета на света!
Свате, как да разбера от кой е като ми изписва некъв измислен номер, на който аз най добросъвестно върнах съобщение! После като размислих  newsm78се сетих че е интернетски и няма да го получиш, та писах на теб и на секстет. По едно и също време - моля, моля! Ти като си спец не очаквай от мен - простолюдието да е толко светнато! Може и да ти се вижда фасулско ама на мен не ми е! Стара жена съм вече!
Да ви се похваля - Днес спах цели 5 часа непрекъснато през ноща - това е чудо невиждано от раждането насам, направо се чувствам като след отпуска на Бахамите!
Теди , нищо не пишеш, как си ? Има ли признаци?
Фапуа и Бъбс пак се загубиха!
Относно миялните - както вече съм казала на този свят най обичам децата си, пералнята и миялната, мъжът ми - в този ред! Имам от 1.5 години - тя ми е най любимата вещ! Ако си купувате не се лъжете по малките модели щото не събират тенджери и тави, а в семейства като нашите такива за миене дал Бог. Малките са около 300-350, големите за около 400 и малко може да се намери нещо свястно (моята е Веко - 420лв.). Повечето магазини предлагат на изплащане за 2 години, което малко ги оскъпява, но не даваш накуп парите! Вярно че заемат доста място, но си заслужава всеки сантиметър! Пишете бързо на дядо Коледа!

Последна редакция: чт, 14 дек 2006, 09:21 от ClanG

# 246
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
 ooooh! писах аз на нашият дядо Коледа  Crossing Arms обаче имал в момента финансови проблеми  Mr. Green и каза да почакам до по-добри времена  Weary
Снощи в нашата детска градина ,по -точно в нашата група имахме малко тържество,децата облечени в национални носии пяха и играха,после всяко дете с родителите или родителката си /щото бяхме предимно само мами/ изработваха и украсяваха сурвакници!Надписани и нагиздени сурвакниците бяха наредени накрая на изложба,имаше почерпка ...добре мина.Ваня брои дните до събота..нали ще пътува за София с мене...спонсора работи долу в гаража,че му дишам във врата за паричките,а и билети трябва да се купят от днеска
ClanG хубаво е,че си успяла да спиш така дълго
Цоцоланке тез маратонки за зимата ли ги дават на децата,да са топло обути  #Cussing out Какво стана,как е шефа,предложи ли ти нещо интересно
Хубав ден на всички   bouquet

# 247
  • Мнения: 525
Да ви се оплача!Най-омразната ми домакинска работа е миенето на чинии.Много искам да имам миялна,но преди две години като правихме ремонт купихме всичко ново в кухнята само за миялната имахме "доводи"-против.Сега,когато вече дойде и моят ред се оказа,че май мямам къде да я сложа.Ужас!

# 248
  • София
  • Мнения: 1 677
Пиша,как да не пиша  Wink Още няма признаци.Е,контракции си имам всеки ден,но няли си пия хапчетата.
Хем искам вече да родя,хем да мине поне Коледа...то и аз незнам какво искам.
Вчера влязох в деветия месец,така че чакаме.

А за миялната,да ви разкажа една истинска история.Един мъж обещал на съпругата си миялна машина за Коледа,но не успял да й я купи.Ето защо вместо миялната машина,той цяла година мил чиниите!По собствено желание,воден от любовта си към съпругата.Не  е ли чудесно!?

Е,аз бих се радвала на истинска такава.

Лек ден,момичета! Laughing

# 249
  • Мнения: 3 323
О,  за Коледа - усещам ще имате освен миялна и друго подаръче , май! Тез хапчета още ли трябва да ги пиеш? Човечето ти е скочило в последната кутийка!
За чиниите - и аз ненавиждам да ги мия! Тоя мъж дето ги е мил цяла година сигурно е вече в музея на мадам Тюсо, като рядък екземпляр от изчезнал вид! Да ми е жива и здрава миялничката newsm20!

# 250
  • Мнения: 525
teddyvas стискай до догодина.По-добре да е най-голямо в класа отколкото да е най-малкото.А и съвсем друго си е едно вече европейско раждане smile3521.

# 251
  • Варна
  • Мнения: 2 305
teddyvas, бебчето ще си хареса датата, ти само потрай още малко!  Simple Smile Да е живо и здравичко, а пък, нали търпението било висша добродетел, мама ще става добродетелна!  Wink

Момичета, току-що обядвах заедно с nevi! Мислех, че ще изглежда доста по-голяма, а тя се оказа страхотна мацка и половина! Една моя приятелка, която случайно ни видя ми сподели, че ако всички мами на 3 деца изглеждат така, тя веднага почвала да работи по въпроса.  Laughing

Чудесно си изкарахме, и направо взе да ме хваща нетърпението за февруарския бал, имам чувството, че ще срещна доста сродни души на него. Мами, които редом с радостта от майчинството, не се лишават и от другите радости на живота, и чиито интереси не са ограничени само до децата и дома.

ClanG, как се отнасят батковците към мъничката? Коментират ли я, закачат ли я по някакъв начин или?

# 252
  • Мнения: 3 323
Лили, батковците барабар с таткото вече са безнадеждно влюбени, само се бутат да я мачкат. Новото наказание в къщи е : Ако не слушаш, няма да гушкаш бебата! И в миг настава тишина и мир между вражеските редици...
Неви вече спечели конкурса за най хубава тридетна!
Цоцоланке.....
Къде си , бе ? Цял ден си недостъпна, нещо май....

Последна редакция: чт, 14 дек 2006, 15:45 от ClanG

# 253
  • Мнения: 11 607
ЕЕЕЕ, откъде да започвам отговора си..... Направо се смях със сълзи докато ви четях последните отговори, мили мами!!!!!


Стара жена съм вече!
Да ви се похваля - Днес спах цели 5 часа непрекъснато през ноща - това е чудо невиждано от раждането насам, направо се чувствам като след отпуска на Бахамите!
Стара била вече... Стига с тези години..... Стара, стара пък ходи на Бахамите...... Не така Свате!!!! Не така!!!!  Трудното бързо ще мине - след третия месец ще свикнеш и няма да ти прави впечатление повече ни умора, ни нищо..... А питаш ли Теди като ни роди, може би, първото евробебе на темата, тя как ще е ...... Ще мине този период и ще го забравиш..... Но - трябва да се мине и през това... На мен в началото ми идваше да плача, плача, плача.... Ама с плач деца не се гледат.... Ние ще те подкрепяме тук морално,а и не само теб - и другите майчета,дето чакат сега бебоци......

ooooh! писах аз на нашият дядо Коледа  Crossing Arms обаче имал в момента финансови проблеми  Mr. Green и каза да почакам до по-добри времена  Weary
Ваня брои дните до събота..нали ще пътува за София с мене...спонсора работи долу в гаража,че му дишам във врата за паричките,а и билети трябва да се купят от днеска
Цоцоланке тез маратонки за зимата ли ги дават на децата,да са топло обути  #Cussing out Какво стана,как е шефа,предложи ли ти нещо интересно

Вие вашия Дядо Коледа го подложете на една женска атака с женски оръжия, дано му се стопли сърцето и развърже кесията...... То и нашия дядо Коледа е за обработка, пък ще  видим ние какво ще излезе.....
Маратонките - силна дума за тези платненки,които ми дадоха..... На Рая май няма да и станат, ще ги оставя за Йоан! Хем писах по-голям номер..... Ще ги снимам и като имам време довечера - ще ви ги покажа!
Работата - не ни изплатиха отпуските за този месец,а ни бяха обещали.... И другия месец пак ще трябва да ходя..... На никой не предложиха работа, но като чух колегите какви сканадали е имало тези дни..... Не оставям там и секунда...... За 200лв ще ми вземат здравето и нервите... А защо - 4 човека имам в къщи , на които съм нужна здрава,а не полудяла.....  Поне заплата взех ....и почти я изхарчих! Най-накрая си взех нещо за себе си - едно цвете в саксия - алоказия... другите отидоха за сметки разни!

А за миялната,да ви разкажа една истинска история.Един мъж обещал на съпругата си миялна машина за Коледа,но не успял да й я купи.Ето защо вместо миялната машина,той цяла година мил чиниите!По собствено желание,воден от любовта си към съпругата.Не  е ли чудесно!?
Да продаваха истински такива миялни машини - някакви стройни, хубави момци..... Колко ли ще струват?

сигурно е вече в музея на мадам Тюсо, като рядък екземпляр от изчезнал вид
На децата Свате, стягаш ли в чеиза да има и миялна машина.... Че те ръцете на моя Рая не са за това.....

Мислех, че ще изглежда доста по-голяма, а тя се оказа страхотна мацка и половина! Една моя приятелка, която случайно ни видя ми сподели, че ако всички мами на 3 деца изглеждат така, тя веднага почвала да работи по въпроса.  Laughing

Чудесно си изкарахме, и направо взе да ме хваща нетърпението за февруарския бал, имам чувството, че ще срещна доста сродни души на него. Мами, които редом с радостта от майчинството, не се лишават и от другите радости на живота, и чиито интереси не са ограничени само до децата и дома.
Не напразно Неви е определена за Мисис Многодетна мама при тройките......
Не се гласи за бала много  - то там ние с три деца ще сме малцинство.... Аз на срещатата такъв комплекс за малобройност на децата получих от мамите с четири деца....   newsm62 Майтапя се, аз също чакам бала с нетърпение......

И една информация на ухо- тиха,че да не ни чуе някой... активна тази вечер е на банкет! Гласеше си костюм, прическа, маникюр - въобще пълна програма.... Вики и е болна нещо,ама дано се оправи по-бързо! Да пожелаем на активна - весел купон, да не мисли за деца, мъж и работа и да купонясва  и заради нас....  newsm68

Това е от мен, мамчета..... От неделя вечерта - ако не стане нещо - ще пускам новата тема! На всички амми с изтрити постинги - на ЛС да ми пратят рожденните дни!

Чакам Рая да се прибере от занималня и да ходим да вземем Йоан от детска и да се разходим! Времето е трепач!  Чао и до довечера!

# 254
  • Мнения: 191
Добре си ни дошла Дивна  Two Hearts! Малка принцесо от все сърце ти желая много радост и любов да те ограждат през целия ти живот  txtloves А на гордата майчица не зная какво да пожелая, защото тя си има всичко най- ценно на този свят освен много здраве и по често да ти се случва отпуска на Бахамите   bouquet


на този свят най обичам децата си, пералнята и миялната, мъжът ми - в този ред!


smile3521 и аз имам от това чудо на прогреса и всеки път когато натисна копчето и блаженно  smile3524 се чудя как съм карала до сега без нея.

Общи условия

Активация на акаунт