Упорита неприятна вагинална миризма

  • 6 395
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 271
Опитай да смениш нещо от храната си. Киселинността на организма е пряко свързана с това, което ядем. Махни хляба там има мая а това е рай за гъбичките. Яж лимец със сода. Пробвай и промивки с лайки и някакви билки.

# 16
  • Мнения: 43
Открихте ли проблема? И аз от месец усещам същата миризма и не мога да открия проблема.

# 17
  • Мнения: 387
Още не,за.известно време се заблудих,че се е махнала,но не.Трябва да намеря в.еме да направя това изследване,за което пишат по-горе.

# 18
  • Мнения: 5 154
Попита ли мъжа си поне дали и той усеща нещо?

# 19
  • Мнения: 43
Аз имам съмнения, че миризмата е свързана с изпотявянето в интимната област, защото няколко часа след измиване аз нямам миризма.

# 20
  • Мнения: 43
От няколко дни се мия с интимен гел Сафорел и миризмата изчезна. Опитайте!

# 21
  • Мнения: 387
Ще опитам,не пречи,като ми излязат резултатите от Фемофлор,ще.пиша

# 22
  • Мнения: 387
Излязоха ми резултатите от Фемофлор,заключението е "силно изразена аеробна дисбактериоза и липса на лактобацили
".Доколкото мога да разчета резултата се изолират ентерококи и стрептококи.Ползвах 4-5 вида препарати с.лактобацили,но явно не са свършили работа.Четох за Нарине лейди,някой ползвал ли го е?Ще се консултирам другата седмица и с гинеколога.

# 23
  • Мнения: 3 574
Излязоха ми резултатите от Фемофлор,заключението е "силно изразена аеробна дисбактериоза и липса на лактобацили
".Доколкото мога да разчета резултата се изолират ентерококи и стрептококи.Ползвах 4-5 вида препарати с.лактобацили,но явно не са свършили работа.Четох за Нарине лейди,някой ползвал ли го е?Ще се консултирам другата седмица и с гинеколога.

Според мен трябва лечение през устата, вагинални овули и пробиотик, с някаква сериозна потенция, но дълго и приемане по правилата.
Не бих чакала и миг с тези резултати да посетя наблюдаващия ме гинеколог, за да започна лечение и после доживотна профилактика.

# 24
  • Мнения: 387
Толкова ли е страшно?През устата имате предвид антибиотик ли?

Последна редакция: сб, 11 юни 2022, 08:54 от misssixty223

# 25
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 673
Изследвана ли сте за ректо-вагинална фистула?

Подхвърлете идеята на АГ.

Бързо оправяне!

# 26
  • Мнения: 3 574
Толкова ли е страшно?През устата имате предвид антибиотик ли?

Според мен е страшно, да. Здравата вагина няма миризма или ако има такава, то тя е приятна и ненатрапваща се.
Изследванията Ви показват, че има население там и то трябва да се лекува. Лекарят Ви е онзи, който ще предпише лечение.
А ползвайте презервативи през този период и ако имате постоянен партньор, то той също трябва да се лекува. И пробиотик си вземете, задължително.

# 27
  • Мнения: 387
Излезе ми резултата и от стандартната микробиология,обилно Ешерихия коли.Лекарят ми каза да взема Левофлоксацин,на който е податлива бактерията от антибиограмата,Вагибиом баланс за дълго време,3 месеца и след антибиотика-Урогард.

# 28
  • Мнения: 82
Здравейте, намерихте ли причините за тази специфична миризма? И успяхте ли да я овладеете? След прекаран Ковид тази миризма се появи веднага и при мен. Не мога да определя точно на лук ли е, но определено е натрапчива. Също имам воднисто течение.
Поддържам изключителна хигиена, като внимавам да не премивам пък с препарати. Използвам само памучно бельо, намалих сладките храни и такива с тесто - никакъв ефект. Имам чувството, че чак дрехите ми попиват миризмата. Забелязвам, че се потя в тази област, което е нетипично за мен и може би след изпотяване се появява.
Преди няколко години бях получила миризма на риба след прием на антибиотик, обиколих куп гинеколози, които ме уверяваха, че всичко е наред и ми предписваха само лактобацили без резултат. След това в чужбина отидох на лекар, който ми предписа метронидазол+ципрофлоксацин за 14 дни като ме увери, че каквото и да е, ще се изчисти след тези антибиотици, каза ми, че няма нужда да взимам нито пробиотици, нито противогъбични препарати. Наистина след проведеното лечение тази миризма изчезна. До този момент ... Ужасно действа на самочувствието ми, миризмата е толкова натрапчива, особено ако съм с прилепнали дрехи.

# 29
  • Мнения: 387
Да ,написала съм по-горе-бактерии и редуцирани лактобацили.Пих антибиотик,няколко пъти слагах флуомизин и полижинакс и купища глобули за възстановяване на флората.Докато ползвам глобулите е добре,като ги спра пак започва.От миналия.юни досега почти нон стоп ползвам нещо и досега няма.особен редултат.

Общи условия

Активация на акаунт