🌷Истанбул🌷 [тема 58]

  • 52 683
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 222
wwwrrr - аз като заведение за закуска с гледка съм си отбелязала Nova Şantiye Cafe  (https://www.novasantiyecafe.com) имат и специално обособен кът за снимки, който е достъпен срещу 10 евро Simple Smile


Аз продължавам с планирането,че не остана Sad Тази вечер получих имейл от ТА с името на хотела (HOTEL BÜYÜK HAMİT), първо бях много съкрушена,че не е на трамвайната линия, но пък е близко до метрото, което после осъзнах като добър плюс.
Имам пъклен план да отидем в Емирган още в събота сутринта (рано, рано, около 9 и нещо да сме там) , но се чудя дали да избера варианта метро (от Vezneciler до İtü-Ayazağa İstasyonu) и след това с автобус 41C или 29Ş слизаме на спирка Tokmak Burnu и се започва едно вървене около километър, за да се озовем в горната част на парка и реално да слизаме надолу към официалния вход илииии да заложа на варианта автобус 30D + 25E (това, което ме притеснява е 25Е да не завие в някакъв сутрешен трафик, но то пък е събота...) варианта с автобусите е с по-малко вървене пеша, но пък ще влезем от централния вход ...т.е ще катерим нагоре и след това пак обратно... та... клоня сякаш към варианта с метрото и автобуса, но исках да се посъветвам с опитните пътешественици тук.Това ще ми е третото ходене в парка, но досега винаги е било през централния вход, та не знам тази другата опция до колко е реално проходима?

От Емирган искам да отидем до Otağ Tepe, което според гугъл мапс в събота може да стане с ферибот от Емирган до Kanlıca от 11:40 с ферибот по линията Çengelköy - İstinye на İBB Şehir Hatları , след това автобус 121А и 15М, но на сайта на ферибота в този ден (събота) такъв ферибот не излиза, та се чудя кое е вярно и има ли го това чудо или ще пием по една студена вода и този план няма да сработи, защото пък иначе пасва добре.
След Otağ Tepe планирам да се пуснем да видим двореца Кючучксу и да се приберем до хотела, защото ме съмнява да ни настанят сутринта толкова рано

Последна редакция: ср, 27 апр 2022, 22:26 от hubavoto_f-4e

# 46
  • София
  • Мнения: 13 126
Скрит текст:
За твоите предложения говорих, да. Спомям си, че и Таня и bialk харесваха някакъв хотел на Sirkeci, но не знам дали съществува все още. Но, съвсем сериозни, мисля, че може да ти подарят някоя и друга безплатна нощувка Simple Smile
Ние винаги отсядаме в Султанахмет в хотели с паркиране на улицата. Мисля, че Госпожата си имаше любим хотел в Сиркеджи и  bialk беше отседнал в него след нея. По спомен беше Golden Horn, точно до линиите на влака, който вече не върви и е тихо. Гледката от високите етажи и от покрива била много хубава. Но трябва да се търси платен паркинг наоколо.

hubavoto_f-4e, ако сте склонни да отидете малко по-късно, по-приятният вариант е с ферибот. Но първият е в 11 часа. Да, отдолу е баир, но щом аз го качвам, едва ли ще затрудни някой друг. hahaha А и ако искате да обиколите целия парк, няма как да е само надолу или само нагоре. Трябва да направите нещо като кръгче и все в едната посока ще е изкачване.

Късно видях, че си редактирала с нов въпрос. В моето разписание такъв час за ферибота няма. Има в 8,10; 10,10; 13,10; 16,15; 17,50  и последният е в 19,30, но той не върви в събота. Другите всички вървят в събота. Иначе има вариант да слезете на Анадолу Хисар, да минете по моста над реката, да видите отвън Кючюксу, да хапнете гьозлеме в заведението до него и малко след това да хванете 15 М. Разходката (без яденето Wink) ще ви отнеме 20-30 минути със снимките. Simple Smile A има вариант и да се качите пеша от крепостта нагоре, но там наистина е стръмно. Иначе не е голямо разстоянието.

Да ви почерпя с малко лаленца:
Скрит текст:













Последна редакция: ср, 27 апр 2022, 23:08 от Тaня67

# 47
  • Мнения: 84
wwwrrr - аз като заведение за закуска с гледка съм си отбелязала Nova Şantiye Cafe  (https://www.novasantiyecafe.com) имат и специално обособен кът за снимки, който е достъпен срещу 10 евро Simple Smile
Ще споделиш ли после малко инфо за това заведение, ако успеете да го посетите? Меню, цени, лесно ли е за откриване? Ние ще бъдем в Истанбул другата седмица и хотелът ни е наблизо.
Вчера купихме и автобусните билети. Много се двоумях дали с Метро или Нишикли, но Метро ни направиха много добра отстъпка и се спряхме на тях.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 3 935
Доколкото имам впечатления, всички мегаполиси имат проблеми с мигранти и не особено приветливи райони. Далеч не е само Истанбул.

АБСОЛЮТНО ВЯРНО !!! Sad
И  за много световни прекрасни градове Париж , Лондон , Брюксел и не само европейски - един Шанхай или Рио преди 30 - 40 г. и сега сравнението е ужасно . Ами то дори и за София важи Sad

# 49
  • Мнения: 1 323
Здравейте и в новата тема и благодаря за труда и старанието както винаги! Пожелавам на всички ни прекрасни дни в любимия град!
 И да кажа за нашата дилема с влака или автомобила да пътуваме на път за морето с мъжа и бебето. Решихме да ходим с влака. От Пловдив цената на човек в посока за двуспално купе е 61,60лв. Или за двупосочен билет - 123,20лв. на човек.
И сега да ви развеселя малко, понеже аз снощи доста се посмях. 😃 Обсъждаме си с моя мъж нещо за пътуването и стана въпрос за условията във влака и че мога да му покажа снимки в нета какво е вътре в купето. При което, виждайки снимките той беше изключително разочарован. Човекът разбрал, че ще ходим с влак в Турция и чул недочул някога нещо си за Ориент експрес 😂😂😂 си мислел, че това е въпросния влак и снимките, дето той бил гледал нямали нищо общо. Та така, снощи съм се смяла с глас в 1 през нощта. Мъжка му работа. Винаги аз организирам всичко, той само слуша и изпълнява. Знае, че отиваме в Ориента и би трябвало Ориент Експрес да ползваме…

# 50
  • Варна
  • Мнения: 3 935
Мъжка му работа.    той само слуша и изпълнява.  


Ама то мъж МЕЧТА - как да не му се радваш Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Пък и мъж дето не те разсмива за какво ти е !!!

hubavoto_f-4e,  забранила си ЛС - как да ти пратим акъл без да разсейваме другите Simple Smile

# 51
  • Мнения: 222
🙈🤦‍♀️🙈🤦‍♀️ оправих го това със съобщенията, изобщо не знам как и защо съм го забравила преди 🙈🤦‍♀️🙈

Колкото до това Nova Cafe -  не е от местата с топ качествена закуска или нещо подобно, но е екстра за любителите на инстаграм снимки 😄 то е нещо като бюджетен вариант на thah istanbul (в кафето има кът за снимки с гледка - може да се види в инстаграма им) , където срещу 10 евро на човек може да се снима кой колкото иска, освен това предлагат и традиционни дрехи без доплащане, а другата част от обекта си е заведение и може да се храни човек или да пие кафе.по-късно днес ще сложа линк към менюто, че през телефона нещо не мога 🤦‍♀️

# 52
  • Германия
  • Мнения: 510
Аз мога да предложа за хубава закуска това https://qr.finedinemenu.com/cesme-bazlama-kahvalti/menu/61407305afd806474555ca45 нямам търпение да го посетя отново.

# 53
  • където ми е най-добре
  • Мнения: 339
Дойдох в Истанбул и старата тема свършила, а новата сте преполовили.
И понеже се препоръчват кафета - Oba cafe
Скрит текст:
https://www.obarestoran.com/
Има паркинг - 20 лири, храната не е кой знае какво, но пък си на Босфора и зяпаш моста
Сравнение на аквариумите от 7 годишно дете, което е било и в трите - “Най-хубав е аквариума /Aqua Florya/“. Но може и да сме пристрастни, защото обичаме да пием кафе там.
В съседство има много хубав парк, където може да се кара колело/тротинетка, децата да потичат и поиграят на площадките.От мола до парка са 5 Мин приятна разходка по крайбрежната. Също така има и от общинските заведения за хранене, но определено нивото е една идея по-, заради спокойствието и хубавата гледка https://tesislerimiz.ibb.istanbul/florya-sosyal-tesisleri/
Скрит текст:


За паркиране - има Istpark или в мола.


212 outlet не е лъскав и приветлив мол.
Скрит текст:
Там съм виждала на-голямото Waikiki - всичко ново и старо, дефектни дрехи ВСИЧКО …преди  6 или 7 години, 212 беше супер за един бърз пазар на спортни маркови неща на 1/3 от цената( купувала съм си маратонки на Найк от магазина им за 20-30 лв., гуменки на Лакост пак за същите пари). Сега нещата са същите цени както и в който и да е магазин. Последното ми посещение е отдавна, но ми направи впечатление, че голяма част от магазините са ориентирани за забрадени жени.

Galata port е едно от нещата, които ми допадат за разходка и кафе, както и за вечеря. Тези дни украсата там е
Скрит текст:

Успяхме да видим и круизен кораб, който акостира

Толкова с моите “5 стотинки” в темата, за да не ми избяга Wink
И за край - снимка от вчера на отиването ни към Emaar

# 54
  • Мнения: 465
Здравейте, не съм посещавала Истанбул от няколко години, знае ли някой дали Йеребатан е отворен или нещо подобно на него?

# 55
  • Мнения: 84
Здравейте, не съм посещавала Истанбул от няколко години, знае ли някой дали Йеребатан е отворен или нещо подобно на него?
Затворен е. Цистерната на Теодосий е отворена.

# 56
  • Мнения: 465
Благодаря!

# 57
  • Русе
  • Мнения: 1 512
Какви са тези цистерни, за които често споменавате, какво представляват?

# 58
  • София
  • Мнения: 1 170
Не съм много по темата, за което се извинявам, но  тук е по-вероятно да намеря хора, живеещи постоянно в Турция.
Интересува ме дали има, и кои са най-използваните и бързи куриери. "Нещо като нашите Спиди и Еконт". Имаме приятели в Измир, и няма да можем да ги посетим, но ще сме на море в Анталия - та исках да им пратя подаръци.
Предварително благодаря.Flowers Hibiscus

# 59
  • Димитровград
  • Мнения: 802
Какви са тези цистерни, за които често споменавате, какво представляват?
https://m.profit.bg/imoti/turizam/potanaliyat-dvorets-na-istanbul/

Общи условия

Активация на акаунт