Рак на белия дроб - тема 10

  • 50 271
  • 859
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11
Благодаря отново  Hope,извинявам се,да ,сега го прикачвам,в момента е с драскане в гърлото и хрема,може би трябва да направим и тест за ковид,въпреки,че има бустер от декември.

# 61
  • Мнения: 4 791
Възможно/вероятно е да е с инфекция при тези СУЕ и CRP, и оплакванкя. Направете един комбиниран тест за ковид и грип. В момента има и грип А - моите родители бяха болни от същия преди 3-4 седмици. Бустерът не е гаранция, че не е с ковид - аз съм с две доказани предболедувания и три дози между тях. Ако е с грип и е в началото на боледуването, обсъдете с онколога дали да не започне Тамифлу/Реленца.

При хемоглобин 71, с две банки кръв не съм сигурен дали ще се вдигне над 100. В следващите две седмици нека пие добавките стриктно. Апропо, тази захар сутрин на гладно ли е? Ако е - трябва му ендокринолог.

# 62
  • Мнения: 11
Възможно/вероятно е да е с инфекция при тези СУЕ и CRP, и оплакванкя. Направете един комбиниран тест за ковид и грип. В момента има и грип А - моите родители бяха болни от същия преди 3-4 седмици. Бустерът не е гаранция, че не е с ковид - аз съм с две доказани предболедувания и три дози между тях. Ако е с грип и е в началото на боледуването, обсъдете с онколога дали да не започне Тамифлу/Реленца.

При хемоглобин 71, с две банки кръв не съм сигурен дали ще се вдигне над 100. В следващите две седмици нека пие добавките стриктно. Апропо, тази захар сутрин на гладно ли е? Ако е - трябва му ендокринолог.

Благодаря,ще направим теста,диабетик е ,но тази кръвна захар е след закуска,обичайно поддържа кръвна захар 7-8,прецедент е ,а може и от инфекцията и да е,особено ако е с ковид.

# 63
  • Мнения: 37
Здравейте и от мен!

Акцията в Окръжна с кръвопреливането беше успешна и на 4 май имаше втори курс ХТ, този път най-сетне и ИТ. След като вуйчо бе изваден на количка от Окръжна, след вливананията е излязъл на собствен ход и във видимо по-добро състояние.

И до тук са ни добрите новини.

Сега отказва да се храни, не си пие протеина, не си пие добавките за хемоглобин и изобщо всички добавки, сам си е спрял дексаметазона, а останалите лекарства ги пие когато му скимне. Майка ми, горката, не може да се пребори с него, тя самата е на края на силите си и вече се тревожа повече за нея, отколкото за него.

Искам да го настаним в някакво заведение тип "хоспис", където да му правят венозни вливания и изобщо да е под някакво наблюдение. Следващата ХТ е на 25 май, но ако дотогава не яде и не се грижим за хемоглобина, няма да му направят вливките.

Имаме направление за палиативни грижи, но не можем да го ползваме сега преди ХТ, а след нея. Моля ви за препоръки в София, където може да го настаним поне за 1 седмица. Ясно е, че няма да по здравна каса, но поне да са читави и проверени места.

Благодаря много на всички и бъдете здрави!

П.С. Не можах много да чета, но видях снимка на бутилка вино на маса, която ме вдъхнови, понеже е петък и има 3 минути до края на работния ден, отивам да си сипя една чаша и ще върна назад Simple Smile

# 64
  • Мнения: 10 614
Moonreel, хоспис Вита.
Hope4C беше препоръчал още един, дано се включи, защото в момента не се сещам дали се казваше Надежда или беше друго име.

Аз съм с виното - наЗдраве! Champagne

# 65
  • Мнения: 4 791
За няколко хосписа съм писал в различни теми. Не мога да си спомня кой точно сме обсъждали тук, но в Сердика изправиха на крака семейни познати, които преди това откараха 5-6 седмици в интензивно след тежка катастрофа. Ползвали сме хоспис Маринела - също сме доволни. Там, обаче, са по-възрастни хора.

Имаме и недобър опит с хосписа на Токуда. Не бих го препоръчал/не бих им поверил близък човек.

Едно петъчно наздраве и от мен! Simple Smile

# 66
  • Мнения: 10 614
Проф. Тимчева е публикувала във фейсбук координати за контакт:
За записване на час за прием-консултация в кабинета ми в СБАЛОЗ - София, бул. "Андрей Сахаров" 22, можете да използвате тел: 02/ 9753535, вътр. 232.

# 67
  • Мнения: 178
Да и аз видях, това е друг кабинет, който не е в Сердика ли? Кал сте вие Зиги?
Тате понеделник започва радиохирургията., 5 дни. Някой има ли отзиви за Сукралфат? Дали ще е добре да го взема за него? Какво да очаквам като реакция от облъчването?
Питах Георгиев, който не беше много обяснителен, вика ми нищо не очаквай 😂, нищо не се усеща по време на процедурата.
Божури, как върви при вас?

# 68
  • Мнения: 10 614
Това е онкологията в Младост.
Добре сме Simple Smile. Чакаме скенер в края на месеца
Майка нищо не усещаше от лъчетерапията. На контролния скенер се видя, че е развила лъчев пневмония, което е обичайно явление и й изписаха дексаметазон по схема.
Всичко ще е наред и при вас! Бъди спокойна!

# 69
  • Мнения: 103
По време на радиохирургия няма странични ефекти, особено в сравнение с ХТ. Всичко ще е наред. Татко направи 30 облъчвания и ги издържа всичките без реакции. Да си хапва добре и да почива. Успех!

# 70
  • Мнения: 523
Добре сме що годе, благодаря. Дадоха дата за пет скенер за след 10 дни. Та рова ни предстои сега, за да се реши как да се процедира занапред.

# 71
  • Мнения: 4 791
Зиги, Божури - късмет на образните!
Стискам палци новините да са положителни. 🤞

Believe’s, повечето хора понасят леко радиохирургията. Дори да е малко рязко, д-р Георгиев ви е казал да не се притеснявате излишно. По-неприятната част е комбинираното системно лечение - ХТ и ИТ. При татко от IMRT на гръбнака имаше леко гадене. При него облъчването беше ниско (на ниво L1/L2), съответно по-близо до коремни органи. Деган за няколко дни беше достатъчен. Успех с терапията и да се похвалиш, като свършите с лечението/се зарадвате на хубавите резултати. Simple Smile

# 72
  • Мнения: 178
Хора малко съм объркана и бихте ми помогнали с мнение.
Според Димо Георгиев, след като мине радиохирургията, най-малко след 2 мес. трябва да се направи скенер, за да се отчете резултата. След което на базата на този резултат да се мисли за последващо лечение.
Но пък Щерев ми каза, като взема епикризата в петък, да отида при него и да направи план. Още преди контролния скенер.
Тате, който до сега не е имал претенции относно процедурите, този път иска да послуша Георгиев. Т.е иска да продължи след скенера.
Какво мислите, защо са на различно мнение? Според вас Щерев какво ще предложи като лечение сега, да не би да е само ИТ?

# 73
  • Мнения: 149
На фона на това какво се случва с татко в момента съветвам те да послушаш баща ти и след два месеца след сквнер да продължите лечението с каквото трябва. Татко е на легло с двустранна пневмония след вливка на имунотерапията, която Щерев му предписа . Почивката между лъчетерапията и вливката беше 20дни. Скенер не сме правили още. Но ние май се простихме вече с имунотерапията,дори незнам дали ще се оправи . Не яде ,гади му се от всичко, караме на кисело мляко. Беше в болница до днес. Изписаха го още по болен . Незнам защо нямаше подобрение. Сега сме вкъщи и незнам дали ще се оправи. Ако някой знае как да се справим ще съм благодарна Cry

# 74
  • Мнения: 4 791
Believe’s, на каква терапия беше твоя татко?
Ако е бил на Карботакс и Кейтруда - остава само на Кейтруда.
Ако е бил на Карбоплатина, Алимта и Кейтруда - остава на Алимта и Кейтруда.

Радиохирургията НЕ е причина да се спира системното лечение. Ако остане само на Кейтруда - може да е на 3 или 6 седмици. Ако е на Алимта и Кейтруда - на 3 седмици.

Mackata, сигурни ли сте, че ИТ е причина за възпалението на белия дроб, а не грип/ковид или друг патоген? Ако е с имуно-медииран пневмонит от имунотерапията, то той се третира най-вече с кортикостероиди.

Общи условия

Активация на акаунт