Рак на белия дроб - тема 10

  • 50 282
  • 859
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 10 618
Лошото е, че не е точно трол.
Знам я от времето, в което ми откриха фиброаденом, което май е точно 10 години.
Този словоред и обвинителен тон към лекарите ( и не само), не мога да го сбъркам .

# 856
  • Мнения: 79
Много благодаря за отговорите Whitefang.Знам че е било плоскоклетъчен карцином,а на главата и шията са били тези злокачествени образувания(научих от жената с която живее).Аз им казах за Варна не искат той е в София можеше да се лекува но пак отказа.Доктора е казал,че в неговото състояние е много рисковано за биопсия можел да не се събуди от упойката.Нещо и за метастазите в мозъка е казал че може да се спука(това пак от жената ми е казано) и това да е края.Бронхоскопията била по щадяща за неговото състояние.Сега са решили в Плевен да ходи на лечение ако има такова.Не иска да вижда никого когато имам възможност ходя,но той не говори само гледа в 1 точка и се чувствам като натрапница

# 857
  • София
  • Мнения: 1 714
Здравейте, попитах една от дамите на лични (ще очаквам нейния отговор и благодаря предварително!), но да питам и тук - по време на бронхоскопията докторът може ли да прецени дали има злокачествено образувание? Или само хистологията дава отговор?

# 858
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
Много благодаря за отговорите Whitefang.Знам че е било плоскоклетъчен карцином,а на главата и шията са били тези злокачествени образувания(научих от жената с която живее).Аз им казах за Варна не искат той е в София можеше да се лекува но пак отказа.Доктора е казал,че в неговото състояние е много рисковано за биопсия можел да не се събуди от упойката.Нещо и за метастазите в мозъка е казал че може да се спука(това пак от жената ми е казано) и това да е края.Бронхоскопията била по щадяща за неговото състояние.Сега са решили в Плевен да ходи на лечение ако има такова.Не иска да вижда никого когато имам възможност ходя,но той не говори само гледа в 1 точка и се чувствам като натрапница
Да но по спомен от скенер/епикриза ,локацията е такава ,че с бронхоскопия ще е невъзможно да се вземе материал.
Просто ще си отчетат клиничната пътека и няма да вземат материал.
Иначе колко да е рисково. Август месец правих гасртоскопия и гастроентеролога измрънка ,че е "рисково" да е с упоика ,а анестезиолога нищо не каза -направо си ме приспа. Имам 2 метастази в мозъка и една оперирана 2018.
А това за "спукването" за мозъчните мети е смехотворно просто.....
А и за ПЕТ е отишъл до Варна все пак .Но и Плевен е добър избор за лечение ,дали правят VATS не знам.

Редакция: В епикриза ,в която е описана находката от ПЕТ - в левия хилус с метастази в плеврата
Абсурд да се вземе и от двете места материал с бронхоскопия.То от Хилуса и с VATS май не може,трябва торакотомия,но пък в зависимост от локацията на метите в плеврата може да може с тънкоиглена биопсия и/или VATS.

Последна редакция: пт, 06 яну 2023, 17:03 от whitefang

# 859
  • Мнения: 2 673
Моля, заповядайте в новата тема! Hug НОВА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт