Рак на белия дроб - тема 10

  • 52 331
  • 859
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 144
Whitefang, това имах предвид, че подобрението в момента е възможно да се дължи на приема на кортикостероиди.
Пие го отпреди ХТ.



Lilkata_d,
Трябва пулмолог за евентуална пневмония.Онколога едва ли ще погне.
Изследване на кортизола не мможе да направите докато приема кортикостероиди.То може ама няма да са реални резултатите.

Благодаря от сърце ,ще се чуя с пулмоложката. Иначе звъннах в отделението,но лекуващия лекар е отпуска и ме свързаха с дежурния,който каза,че подобрението в задуха може и от дексаметазона да е,но той го пие от месец,надали чак сега ще получи подобрение, каза,че от платината може да се е изчистила водата в белия дроб(аз не знам да има такава,не е описано) и да е намалял отока.Попитах го дали може да е фалшиво подобрение,каза,че не може да е сигурен,но се надява да не е .Той сега поне малко,но яде,пие бульони,яде таратор,което е напредък,не яде много,но поне нещо хапва.Ти изключваш ли да е фалшиво подобрение?Ако е пневмония защо пък да се подобрява?  Попитах го дали да изчакаме с лъчето,той каза,че трябва да говорим с лекуващия лекар и да намалим дексаметазона,тъй като не е хубаво да се пие дълго време

Последна редакция: пт, 30 дек 2022, 15:35 от Lilkata_d

# 826
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
Може да се подобри ,защото ХТ подтиска производството на имунни клетки,в частност и неутрофили ,и възпалението намалява . В този смисъл може да е "фалшиво" подобрение ,но ако има бактериална пневмония ,тя продължава да си работи. Пуснете една ПКК + ДКК + прокалцитонин ,CRP

# 827
  • Мнения: 1 355
Heartpulsewhitefang, Lips, изпращам ти виртуална целувка и пожелавам здраве и все така да помагаш на хората тук.... Не одобрявам, че някои хора, които минаха по този път с близките си, след време спират да пишат, а имат опит с това заболяване. Ала, че не помагат. Желая на всички щастлива Нова година. Чакам петскенер. Дано новата година да ми донесе късмет.

# 828
  • Мнения: 144
Може да се подобри ,защото ХТ подтиска производството на имунни клетки,в частност и неутрофили ,и възпалението намалява . В този смисъл може да е "фалшиво" подобрение ,но ако има бактериална пневмония ,тя продължава да си работи. Пуснете една ПКК + ДКК + прокалцитонин ,CRP

Обезателно! Много съм ти благодарна, че ми даваш безценни съвети,макар и на теб да не ти е лесно! А задуха не знам дали казах,когато беше със силен пристъп, сатурацията му беше 95
Ема,може би не искат да си спомнят за ужаса през който са минали. Каквато и да е причината, всеки избира дали да помага и как. На нас,търсещите подкрепа и съвет,тези неща ги получаваме,за което съм безкрайно благодарна на всички! А и не всеки близък е толкова запознат с нещата,колкото нашите професионалисти,които не ни оставят и за миг.
Благодаря отново!

# 829
  • Мнения: 1 355
За много години на всички в темата с пожелание на здраве и късмет! Lilkata_d, който е минал по този път макар и с близките си, все пак знае елементарни неща по заболяването..., но не се включват за нищо. А някога получаваха тук помощ. На наши професионалисти не пожелаеха днес здраве и щастие. Следя темата, въпреки, че съм с рак на гърдата. Дано да се позакрепи твоя човек. Heartpulse

# 830
  • Мнения: 10 692
Emma1_, никой не е длъжен да влиза и да пише в темата.
Тук всичко се прави на доброволни начала. Има хора, които след като са загубили близки, не желаят да четат и да се връщат назад.
Не ми е приятно да започваме новата година с такъв тон, но тъй като пишеш това за втори път, не мога да се въздържа.

# 831
  • Мнения: 4 804
^Абсолютно подкрепям...отварянето на темата е болезнено за много хора и е очаквано/нормално да не искат да го правят. Отделно на ръка, че не са и длъжни. Никой тук не е на заплата.

Честита нова 2023 година на всички пишещи. 🙂 Пожелавам ви тя да е просто поредната от многото следващи, които да посрещнете с всичките си любими хора. Бъдете здрави, вие и семействата ви - останалото ще си дойде на мястото.

# 832
  • Мнения: 144
Честита Нова Година и от мен. Пожелавам здраве и дълга ремисия за всички!
Ема,разбирам те напълно,но никой не ни е длъжен да ни казва каквото и да е. Дали са прави или не,не сме ние тези, които трябва да ги съдим. Могли са-поискали са помощ и никой на сила не е помагал. Ние питащите трябва да сме благодарни на хората,които отделят времето си да ни напътстват с безценни съвети,а не да задържим сметка защо някой не ни е отговорил. Да бъдем благодарни и да продължаваме да си помагаме с каквото можем.
Дано тази година има повече хубави новини сред нас и да се радваме на резултатите

# 833
  • Мнения: 1 355
Hope4C. отваряне на темата е болезнено, но като знаеш, че някога си търсил тук подкрепа, знания, търсил си нещо жизнено важно за себе си във всеки пост на другите, би трябвало и ти да го дадеш, тоест да подкрепиш, да помогнеш на други хора, които пишат тук.
zigizagi, никой не те кара да почваш Новата година с такъв тон. Не подхожда към темата.

Последна редакция: нд, 01 яну 2023, 20:10 от emma1_

# 834
  • Мнения: 4 804
В темата, поне според мен, няма недостиг на хора, които да отговарят на въпроси. Да не говорим, че много от въпросите са отговорени в това или предишните издания на темата. Не е нужно да се вменява някакво задължение за писане или чувство за вина на хора, които са изстрадали достатъчно и се опитват да се съберат и да продължат напред. Освен това - получаването на помощ във форума не е изконно право на всеки потребител, а привилегия. Ако получи такава - не е нужно да я връща, особено ако има очеизвадни причини да не може да го направи (напр. загуба на близък). Толкова от мен по този офф-топик.

# 835
  • Мнения: 10 692
Emma_1, никой на никого не е длъжен във форума.
А и в живота.

# 836
  • Мнения: 1 410
Емма,
Никой не е длъжен да пише.
Това, че Хоуп, Уайт, Зиги и всички други, които помагат, го правят се дължи на добрите им сърца, а не на задължение!

# 837
  • Мнения: 127
На прага сме на Новата година!
Желая ви попътни ветрове.
А таз, която с трудности отмина,
да не тревожи ваш`те умове.
Желая ви успехи и надежда,
в семейното огнище – топлина.
Животът ви така да се подрежда,
че миг да не усещате злина!
Желая ви любов и твърда вяра,
че утре ще е по-добро от днес,
че тръгва си с товар година стара,
отнесла мъки, загуби и стрес.
Желая ви усмивки на лицата,
защото те са знак за доброта,
разбиране и обич към децата –
най-истинското утре във света.
Желая ви да бъдете щастливи и силни,
ако болка ви гнети!
Дела ви пожелавам сполучливи!
Доброто Бог за вас да не пести!
Честита Нова година! Нека бъде много здрава, много успешна, изпълнена с много късмет, щастливи мигове, сбъднати мечти и незабравими спомени! От сърце Ви желая да се преборите с "врага" и да сте здрави вие и вашите близки! 🙏🍀❤️

Ема, аз съм от хората, които писаха, питаха и получиха помощ от групата. От хората съм, които изгубиха любим човек. И съм от хората, които, когато намеря време продължавам да чета всяко мнение във форума. Радвам се за всички хубави резултати на съфорумците и страдам тихо с всички лоши такива. Ноооо, има нещо по лошо от това да не пишеш в темата със съвет и то е да пишеш с грешен такъв. Бих се включила единствено, ако съм сто процента сигурна, че мнението ми ще е от полза за някой. Видовете рак са различни, лечението за тях е различно, поносимостта на хората е различна.....
Не бих си позволила да си играя със съдбите на хората, давайки мнение лежащо единствено на моя опит, защото в нашия случай може да е било полезно, но в нечий друг случай може да е много фатално. Хоуп, Уайт, Зиги пишат мнения на база медицински познания, много и непрестанно четене и интереси в тази област. Но дори и те с големия си опит и необятните си познания, никога не са си позволили да твърдят, че мнението им е със задължителен характер, даже са настоявали за второ и трето мнение и дават насоки за специалистите, които могат да са от полза на болните и техните близки.

Още веднъж, бъдете здрави и много, много щастливи с любимите Ви хора! ❤️

# 838
  • Мнения: 530
За много години!
Честита да е 2023 и да носи много здраве на Вас и вашите близки!
Чисти скенери, и прекресни моменти с обичаните хора!
При нас за сега нещата са стабилни ,от време на време хемоглобина пада,но се оправя с правилната храна.
Дано още дълго да работи хапчето.
Пожелавам на всички вас и вашите близки терапиите да са успешни.

# 839
  • Мнения: 84
За много години!Пожелавам на всички много здраве и хубави резултати.При нас утре предстои преглед при друг лекар.Понеже съм със малко дете и нямам възможност да присъствам на прегледа се надявам на адекватен преглед.Възмутена съм от отношението на онкологията в Шумен там нищо никакво лечение,а болният голяма вяра в тях и със зор успяхме да го убедим и за второ мнение.

Общи условия

Активация на акаунт