За любителите на салати - тема 4

  • 71 483
  • 738
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 15 468
Зелена салата, домати, маслини, сварено яйце, пармезан, поръска от пържен лук, сол, лимон, зехтин:

# 166
  • Sofia
  • Мнения: 26 676
Зелена салата,краставица,бял лук,сурова зелена чушка пълнена с краве и синьо сирене,авокадо,сушени домати,маслини,зехтин,морска сол и лют пипер


Зелена салата,краставици,сушени домати,маслини,хранителна мая,зехтин,морска сол,ябълков оцет,лют пипер

Последна редакция: ср, 13 юли 2022, 19:53 от Doli

# 167
  • Мнения: 1 823
Розови домати, зехтин и овче сирене



Домати, сурови тиквички жълти и зелени, лук, копър,балсамико, сирене



Домати,лук, олио, сирене, пушено филе и варени яйца



Тиквички патисон  мариновани със сол,олио и ябълков оцет






Последна редакция: пт, 15 юли 2022, 12:25 от Krotinia

# 168
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
Зелена салата със зелен лук, краставица, зелена чушка и авокадо.

# 169
  • Мнения: 3 099
Споделям любимата зимна салата на дъщеря ми - айсберг, изцеден червен боб от консерва и бейби мариновани корнишони. Дресингът е зехтин, балсамико, сол и малко чер пипер.

# 170
  • Русе
  • Мнения: 5 283
Дзадзики

# 171
  • Мнения: 307
Как  точно се прави?Още  не мога да разбера   има ли разлика с нашата Снежанка. Бях купувача една готова , едвам я изядохме.

# 172
  • Русе
  • Мнения: 5 283
Скрит текст:
Как  точно се прави?Още  не мога да разбера   има ли разлика с нашата Снежанка. Бях купувача една готова , едвам я изядохме.

Има най различни варианти. Аз съм си избрал този.  На тази снимка е без сметана.

# 173
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886

# 174
  • Sofia
  • Мнения: 26 676
1.Млечна с краставици,копър,чесън и орехи
2.Печени чушки с копър и чесън
3.Пипала калмари с копър,чесън и лук

1.🥑🍅🥒
2.🥒+маслинов пастет,сушени домати

Последна редакция: пн, 18 юли 2022, 19:17 от Doli

# 175
  • Мнения: 1 033
Салатата,която си правя редовно,обичам и краставици,но тук в Англия са отвратителни и не купувам

# 176
  • Sofia
  • Мнения: 26 676
Розов домат,печени чушки,авокадо,бял лук,синьо сирене,люта чушка,сумак и чипс от рибешка кожа 😋

Последна редакция: ср, 20 юли 2022, 15:16 от Doli

# 177
  • Мнения: 5 825
И аз винаги съм се чудела каква е разликата между дзадзики и нашата Снежанка. На вкус са ми почти еднакви.

# 178
  • Мнения: 15 468
Разликата с нашата класическа "Снежанка" е, че Снежанката се прави с кисели краставички, а дзадзикито с прясна краставица. Другата "Снежанка" или по точно казано тази с цедено к. мляко и прясна краставица е всъщност млечна салата или т. нар. сух таратор. Разликата между нея и дзадзикито е, че последното се овкусява с прясна мента и зехтин. Grinning И се усеща разликата във вкуса. Поне аз усещам разлика. Приличат си, да, но различните подправки дават различен вкус.

Последна редакция: пт, 22 юли 2022, 08:36 от Джаста Праста

# 179
  • Мнения: 1 823
Както Джаста е обяснила в дзадзикито се слага прясна краставица,чесън,суха или прясна мента и зехтин,никакви орехи,копър или кисели краставички



Общи условия

Активация на акаунт