Черпите ли в лечебни заведения

  • 7 403
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 010
Манталитета им е еднакъв.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 732
Винаги. Обичам почти всички лекари, с които сме имали вземане-даване, трябва да е било някое наистина безхаберно или нагло създание, за да не съм се отблагодарила. И каквото и да направя за тях, все ми се струва малко. Живот е това, което им поверяваме.

# 32
  • Мнения: 2 888
Ако персонала се държи добре , не е задължение , но ако са помогнали и си доволен , здрав и т.н .

# 33
  • Мнения: 53
За лекаря не, за персонала през престоя ми-да. Бяха изключително внимателни, съобразителни и ме обгрижваха доста добре. Еднократен случай е било да попадам в тази ситуация де. Лекаря беше доста нехаен. Това беше моя начин, да им благодаря. Не е било от задължение, така го усетих.

# 34
  • Швейцария
  • Мнения: 1 811
В чужбина подарявам малки неща на лекарката ми, като цветя, бонбони, чаша за кафе. Всичко останало би се счело за подкуп. В БГ освен тези неща и картичка с пари, но това веднъж при спешен случай, където беше въпрос на живот и смърт и лекарят реагира много адекватно без да ми иска нищо. Знам, че печелят малко и бонбоните не им трябват.

# 35
  • Мнения: 182
Не харесвам този обичай, не защото не заслужавата, а защото повечето го очакват, като че ли си длъжен. Иначе бих почерпила в отделението с банички или други закуски, защото често не им остава време и цял ден карат на една закуска.

# 36
  • Мнения: 2 379
Като се замисля...аз така съм възпитана и за мен е нормално да благодаря с думи и с жестове. За това не ми е странно и далеч не говоря за даване на пари под масата, на ръка, в плик , а по някакъв начин да се покаже уважение, оценяване, отношение, благодарност, подкрепа....

# 37
  • Мнения: 5 010
Не харесвам този обичай, не защото не заслужавата, а защото повечето го очакват, като че ли си длъжен. Иначе бих почерпила в отделението с банички или други закуски, защото често не им остава време и цял ден карат на една закуска.
Те цял ден не спират да ядат и пият и пушат.Боксовете им за почивка са като шведска маса на прием.Ако ти трябват,там ги търси.

# 38
  • Мнения: 4 270
Не харесвам този обичай, не защото не заслужавата, а защото повечето го очакват, като че ли си длъжен. Иначе бих почерпила в отделението с банички или други закуски, защото често не им остава време и цял ден карат на една закуска.
Те цял ден не спират да ядат и пият и пушат.Боксовете им за почивка са като шведска маса на прием.Ако ти трябват,там ги търси.
Винаги съм се отблагодарявала и с почерпка, и с пари, и с цветя и с каквото се сетите.
Така се случи, че в последния месец баща ми беше в болница, а след изписването се наложи да мине на преглед при различни специалисти. Близки и познати ми помогнаха това да се случи по най-бързия начин, съответно с платен прием. Платихме си прегледите и отделно навсякъде се отблагодарих и с почерпка. Виждам, че не се оценява, приемат го като нещо което им дължиш. Грозно е да не кажеш дори "благодаря". Така са свикнали, за което ние пациентите имаме вина. Аз докато си върша работата никой не ме черпи, но проблемът е мой, както се казва "кой за каквото е учИл".

# 39
  • Мнения: 5 010
Точно.

# 40
  • Мнения: 2 379
А на мен ми е странно и друго. Някои хора, които са били на косъм от смъртта дори "благодаря" не казват( изобщо не говоря за пари, храна , алкохол ...)на бърза помощ, на пожарникари, на спешно отделение, а в същото време са благодарни само на последната инстанцията, като ги изпишат от някое отделение. ( Или само на Господ)


Вярно ,че кой за каквото е учил, но някак си ми е странно, когато някой  ми носи супа да се очаква да оставя бакшиш и е нещо нормално . А пък да почерпя някой , който ми е спасил живота, или някой , който дни ме е лекувал, обгрижвал, давал ми е кураж и т.н. да не покажа благодарност , защото "това му е работата". На всички им е някаква работата.
Хората не обичат да "плащат " за здраве, но обичат да харчат за удоволствия.

Колкото пъти съм черпила, винаги са били приятно изненадани, дори им е ставало неудобно да приемат. Всяко стадо си има мърши, но генерални заключения и хвърляне на обиди е несериозно .
А на който си му идва отвътре може да направи жест на всеки, независимо дали ще е в банка, библиотека, в магазина.....и винаги може да намери начин да го направи елегантно, без да в обидно или в нарушение на някакво правила.

# 41
  • Мнения: 19 302
Мислех, че носенето на торби вече е отживелица, а не се оказва така.
Горкият мед.персонал. С толкова бонбони и тесто трудно се пази здравословен режим. Дано поне има къде да връщат бонбоните срещу кеш.
Аз ако съм лекар, ще се радвам повече на домашни марули и торба с краставици.

# 42
  • Мнения: 10 379
Досега ходя все на платен прием. При положение, че за няколко минути плащам между 50 и 120 лв., не виждам защо да нося почерпки и да ме гледат странно. С това, което плащам, могат да си купят каквото искат.

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 432
Няма смисъл от черпене според мен!

# 44
  • Мнения: 363
Последните години често сме били по болници по различни причини. Много рядко (2-3 пъти) се е случвало да занесем някаква почерпка. Бонбони не съм давала. Имам една позната, работи в дадено отделение и от нея знам, че лекарите си имат цял шкаф с бонбони. Затова сме носили хубаво вино и баница/питка.

Общи условия

Активация на акаунт