Забременели след инвитро тема 51

  • 52 264
  • 767
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 314
Не знам, защо в Мемориал ги карат толкова рано да спират прогестерона, още в 10 г.с. Наскоро момиче от Мемориал спря всичко в 10 г.с и изкървя. Трябваше да бие от концентрата, пролутон депото и добре, че имаше вкъщи.  На мен в Аджибаден ми казаха всичко до 12.г.с, само естрофема като свърши 10 г.с.

# 76
  • Мнения: 150
Слес установяване на бременност, 6г.с. лекарствата ги продължават още месец до 10г.с.(според мен, да си вържат гащите). Тогава би следвало да ви е и вторият преглед при АГ, вече на място може да се прецени дали да се продължат хаповете/терапията или не. Моята гинеколожка похвали турците (заради моето чудесно състояние) и оплакваше момичетата с инвитро правено в България....
Въпреки това към 20 г.с. пак ми изписа Утрогестан, така че...

Не знам, защо в Мемориал ги карат толкова рано да спират прогестерона, още в 10 г.с. Наскоро момиче от Мемориал спря всичко в 10 г.с и изкървя. Трябваше да бие от концентрата, пролутон депото и добре, че имаше вкъщи.  На мен в Аджибаден ми казаха всичко до 12.г.с, само естрофема като свърши 10 г.с.

# 77
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 927
Не само в Турция терапията е дълга. Аз правих инвитро в БГ и бях на Утрогестан до 36 г.с., вярно 2х1 само, но го слагах почти до край. Естрофем, Дуфастон, Но шпа спрях 14-15 г.с.  Родих в 37+6 г.с., тогава ми изтекоха водите. Зависи от състояние и лекар.

# 78
  • Мнения: 187
На мен ми обясниха, че прогестерон се взима до 12 г. с., защото след това плацентата започва да го набавя в по-големи количества, а естрофем до 7 г. с. Освен това двама различни лекари ми казаха, че не е добре за хормоните на самото бебе да се приема толкова дълго прогестерон, освен ако не е наложително.

# 79
  • Мнения: 2 886
При моето инвитро в БГ,приемах прогестрон до 20г.с,естрофем до 12г.с някъде. Принципно доктор Сигридов не е любител на дългия прием на прогестерон особено ако плодът е момче,но за съжаление доста често се налага да се взема до много по късни седмици. Също е с магнезия и него не препоръчва,но има жени като мен от рано,които сме с контракции🤷♀

# 80
  • Мнения: 390
И аз знам,че не е хубаво да се приема прекалено дълго .Все пак предполагам ,че има си опр доза,която не вреди когато се налага продължението и е консултирано с доктор.В такива случаи важно е доктор да го спре и все пак как може да е застрахован доктора,че после няма да се наложи пак да изпише. Както беше казал моя АГ тогава -” Нищо сигурно няма ,спираш го и ако има нещо се обаждаш “. 🌞

# 81
  • Мнения: 59
Здравейте, аз също забременях след инвитро в Турция. Инжекции имаше само по време на стимулацията ми, тя беше една седмица. След трансфера, нямах назначени инжекции, само хапчета, прогестан и естроген. След положителния тест продължих да ги пия до 14седмица и след това спрях. Сега съм на аспирин 100мг, и  витамини за бременни. 

quote author=Zasheva link=topic=1441687.msg44855045#msя g44855045 date=1654236225]
Здравейте момичета, бременна съм след инвитро в Турция, искам да попитам ако има и други момичета от Турция, кога спряхте с инжекциите прогестерон?
[/quote]

# 82
  • Мнения: 73
Здравейте, След установяване на сърдечна дейност били ли сте на следващ/и прегледи до първа фетална морфология?

# 83
  • Мнения: 2 886
Здравейте, След установяване на сърдечна дейност били ли сте на следващ/и прегледи до първа фетална морфология?
Аз бях,но по мое желание. Ходех на прегледи на 10 дни. Направих прентален тест в 11+1седм,а на следващия ден минах ранния БХС.

# 84
  • Мнения: 73
Здравейте, След установяване на сърдечна дейност били ли сте на следващ/и прегледи до първа фетална морфология?
Аз бях,но по мое желание. Ходех на прегледи на 10 дни. Направих прентален тест в 11+1седм,а на следващия ден минах ранния БХС.
Аз минах на преглед на сърдечна дейност  миналия понеделник точно на 6 гс и съм на фетална морфология на 12 юли. Струва ми се много време до тогава. Може би по средата ще си насроча час за преглед.

# 85
  • Мнения: 2 231
До 12 юли, наистина е много време, лекарката ме викаше на преглед през две седмици до скрининга, но съм с близнаци, не знам дали е по различно

Здравейте, След установяване на сърдечна дейност били ли сте на следващ/и прегледи до първа фетална морфология?
Аз бях,но по мое желание. Ходех на прегледи на 10 дни. Направих прентален тест в 11+1седм,а на следващия ден минах ранния БХС.
Аз минах на преглед на сърдечна дейност  миналия понеделник точно на 6 гс и съм на фетална морфология на 12 юли. Струва ми се много време до тогава. Може би по средата ще си насроча час за преглед.

# 86
  • Мнения: 187
Мен също ме викаха през седмица до БХС и после трябваше да се запиша на ЖК.

# 87
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 927
Естествено, че лекар назначава лекарствата, няма как да си ги самоизпишем. Например, моят беше твърдо против да пия магнезий. Уточнявам - с контракции от 5ти месец и скъсена шийка около 25-28 мм пак някъде около тези седмици. Задържа ме само с Утрогестан и родих успешно две седмици преди термин. Между другото пих 10 дни магнезий, изписан ми от имуноложката, при която ходех,  заради изтръпване в крайниците. Като споделих с АГ на прегледа, ми каза, че той е против безцелно пиене на магнезий. Така че и без него може, ако лекар прецени.
На преглед в началото ходих на 10 дни до БХС, после на две седмици при двама лекари. Когато единият спря да практикува, бях почти в 6ти месец и направо се разбрах с другия по мое желание да ходя през две седмици и така до края. След 36 г.с зачестяват на седмица, но аз ходих 2 пъти на тонове и преглед и родих.

# 88
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 163
Прогестерон (ако няма други индикации) се взема до влизане във 2-ри триместър.Тогава плацентата вече функционира и си го произвежда сама.При скъсена шийка и още няколко неща(не мога да ги напиша,защото не ги помня) приемът се удължава до тогава,докато предцени лекарят ви.Може и до края на беременността да е.
Но да се спре по-рано според мен не е добра идея, защото белята става изведнъж.
Прегледи през първият триместър си правех почти всяка седмица,но аз бях с кървене още от деня на + тест, и с няколко кръвоизлива, и като добавим и трите ми ранни миседа просто щях да откача ако ходех на 2-3 седмици на лекар.После Вецев като ме пое съм ходила само веднъж на извънреден преглед при него и си повторих 3-тата ФМ ,защото той бе доста обран в думите си и не исках да му досаждам.После влязох в болницата 10 дни преди датата за секциото,защото имах контракции и лекарите в Надежда,където ходех на тонове(в Парадайс филиалът им) бяха убедени, че ще родя до края на 20.09(да, ама тогава бях в 35 г.с. , вярно с регулярни контракции и бебе по ехо около 3 кила, ама исках да си дочакам датата за секциото,която по мое желание бе в ден 1 на 37 г.с.).В Шейново ми наляха мноооого магнезий и за 3 дни нещата минаха,но не исках да излизам от болницата и останах там до 5.10,когато ни изписаха с малкия.Родих го 51 см и 3,480, изписаха го 3,430.

Последна редакция: пн, 06 юни 2022, 19:32 от Елислава

# 89
  • Мнения: 1 472
Днес пулсчето беше силно, олекна ми Sweat Smile Доктора ме вика направо за ФМ на 12ти юли, но мисля да си запиша преглед преди това, че има много време до тогава.
Скрит текст:
Здравейте, днес видяхме ембрион и пулс на прегледа, но е слабичък - 84bpm, а съм 6+5гс. Май не вървят на добре нещата.

Общи условия

Активация на акаунт