МБАЛ Надежда - тема 21

  • 56 550
  • 873
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Аз се отчетох на 04.04 за мисля последен път, но благодаря! Ако имаш въпроси съм насреща на лични да не спамим темата.

# 16
  • Мнения: 120
Адаш, това го обсъждаме почти във всяка тема по 5 пъти, обаче ще напиша и в тази, Ниите сме заплеси понякога, особено бременни Simple Smile (това с най-добри чувства).
Раждането е 2700лв за здравноосигурени, независимо от вида на родоразширението. Около раждането нищо не се заплаща отделно, освен ако не искате ВИП апартамент- отделно е от послеродова клиника, може да имате придружител през цялото време и отделна кухня. За заинтересованите- заявете го предварително, аз поне 5 човека ръчках за него и пак беше зает през цялото време на престоя ми. Има и единично студио, което също беше заето.
Единични, двойни и т.н стаи не се заплащат отделно, нощувки и изследвания влизат в цената.

Здравейте и благодаря за споделената информация.

Дали може да кажете - а) има ли включен контролен преглед за майка/новородено след изписване,включени в тази цена и б) какви изследвания се правят на новороденото (има ли общо с изследванията,които правят в Токуда се чудя, а именно:
Ултразвуково изследване на тазобедрените стави
Трансфонтанелна и абдоминална ехография
Скрининг на вродената глухота и нарушения в слуха чрез ултразвуково изследване)?

Благодаря предварително! Flowers Hibiscus

# 17
  • Мнения: X
В цената са включени и 2 прегледа до месец след изписване за майката, за бебето не съм проверила в епикризата честно казано, но ще погледна и ще пиша.
Трансфонтанелна и коремна ехография правят при нужда без допълнително заплащане- с едното ми дете правиха, другото нямаше нужда (Апгар 10, явно здраво бебе- държеше си главата и засука веднага след раждане). Скрийнинг за глухота и ултразвук за увреждане на слуха правиха и на двете- влизат в цената, както и кръвна картина. Мога да Ви пратя епикризата на бебето на лични.
С второто бебе ходихме на преглед, не контролен, а защото имахме притеснения 10 дни след като се роди, заради външни фактори не свързани с раждането, който заплатих.

# 18
  • Мнения: 1 530
Включен е преглед на майката, разбира се.
Изследванията в Токуда имат общо, просто там плащаш за неща, които НЗОК също плаща. Bowtie

Ултразвуково изследване на тазобедрените стави - това се прави на 6м. с направление от ЛЛ.
Трансфонтанелна и абдоминална ехография - Трансфонтанелна (ще направят, ако неонатолог сметне за нужно) иначе - не, но абдоминална също с направление от ЛЛ на 6 или 7м. беше.
Скрининг на вродената глухота и нарушения в слуха чрез ултразвуково изследване - това изследване се прави на всички бебета във всички болници в страната, както и тези: На всички новородени се извършват генетичен скрининг за вродена надбъбречна хиперплазия, вроден хипотиреоидизъм, фенилкетонурия.

Препоръчвам да посещавате училищата за бременни, там ак. Стаменова има специален урок, в който обяснява какво точно се случва с бебето в болницата.

# 19
  • Мнения: 120
Изключително много благодаря за изчерпателните отговори!! Purple Heart

# 20
  • Мнения: 119
Всъщност ехография на тазобедрени стави се прави на първи-втори месец след раждането на бебето (препоръчвам д-р Фурлакис, имах възможност да го сравня с друг именит ортопед), на 6 месеца може вече да е късничко, не че няма да се повлияе от лечението на луксация, ако има такава, но може да се наложи да се ползват стремена на Павлик, което е доста неприятно.
В Токуда правят трансфонтанелна и абдоминална, също и ехография на тазобедрени стави (друг е въпросът, че веднага след раждането май е рано за такава), а и ПКК на всяко бебе, това наклони везните в тяхна полза и първото си дете родих там, сега ще видим коя болница ще избера, надявах се нещата да са се променили тук и поне пкк да пускат, на мен лично тези изследвания ми осигуриха голямо спокойствие след раждането.

Последна редакция: пн, 09 май 2022, 14:18 от .t.a.r.a.

# 21
  • Мнения: 1 530
Преглед при Фурлакис струваше до скоро 50лв., спрямо 700 или 800 или там колкото искаха в Токуда за изследвания, които се покриват от НЗОК или може да се вземе направление за тях си е пладнешки обир. В моята стая се смениха 4 жени, на всички бебета бяха направили ПКК, на някои и по няколко пъти.

# 22
  • Мнения: 119
Преглед при Фурлакис струваше до скоро 50лв., спрямо 700 или 800 или там колкото искаха в Токуда за изследвания, които се покриват от НЗОК или може да се вземе направление за тях си е пладнешки обир. В моята стая се смениха 4 жени, на всички бебета бяха направили ПКК, на някои и по няколко пъти.

Тези бебета са имали проблем, още повече, че и по няколко пъти са им вземали кръв, иначе, без индикация за проблем, в Надежда ПКК на новородени не правят, преди години питах в училището за бременни, сега четох на сайта им.
Относно тези 700-800 лв- за мен беше спокойствие и удобство, че правиха изследвания на детето ми на място и не съм се разкарвала допълнително, но за мен цената не е фактор. Цялото раждане излезе малко по-скъпо (300 лв мисля) от Надежда, освен гореспоменатите изследвания, в цената влизаше и ежедневен тоалет на бебето в присъствието на майката- т.е всяка сутрин ходех да гледам как къпят детето ми, мажат с лосион, слагат памперс и обличат, за някои майки може да е маловажно, за мен беше доста полезно. Сега, многократно къпала новородено, това не е нещо, което да ми е важно, но изследванията са нещо, което е. Има време да решавам, засега съм се спряла на Надежда, живи и здрави да стигна до раждане.

# 23
  • Мнения: 544
В Токуда също изследват кръвната група на детето. В Надежда я изследват само ако майката е с отрицателен резус фактор.

# 24
  • Мнения: 1 530
Тези бебета са имали проблем, още повече, че и по няколко пъти са им вземали кръв, иначе, без индикация за проблем, в Надежда ПКК на новородени не правят, преди години питах в училището за бременни, сега четох на сайта им.
Относно тези 700-800 лв- за мен беше спокойствие и удобство, че правиха изследвания на детето ми на място и не съм се разкарвала допълнително, но за мен цената не е фактор. Цялото раждане излезе малко по-скъпо (300 лв мисля) от Надежда, освен гореспоменатите изследвания, в цената влизаше и ежедневен тоалет на бебето в присъствието на майката- т.е всяка сутрин ходех да гледам как къпят детето ми, мажат с лосион, слагат памперс и обличат, за някои майки може да е маловажно, за мен беше доста полезно. Сега, многократно къпала новородено, това не е нещо, което да ми е важно, но изследванията са нещо, което е. Има време да решавам, засега съм се спряла на Надежда, живи и здрави да стигна до раждане.

Не са имали "проблем". На всяко раждане, което не мине идеално и по "учебник", пускат ПКК на бебето. Това се опитах да обясня. Все пак съм раждала там, нямам предвид наблюдения на фейсбук и форумни постове. В моят случай - леко зелени води. На всичките ми познати, в случая на съседките по легло, също. Това не са проблеми на бебето. На всички приятелки, раждали там също са пускали ПКК на бебето.
Никой тук не говори какъв фактор е цената, а че се спекулира с пари, които ти, аз и всички останали сме платили и ще платим за тези изследвания под формата на направления, и за които изискват втори път плащане, маскирано под топ услугата "Пакет Новородено".

# 25
  • Мнения: X
Имам 2 раждания в надежда- едното по учебник, другото- спешно секцио и адец за мен (не заради болницата), и двете деца имат ПКК. А този път и в Надежда ме викаха да покажат как се къпе и маже бебе, какво се прави с пъпа, даже ми бяха звъняли по телефона защото слязох до кафето. Все пак въпрос на личен избор, двете болници са чудесни.

# 26
  • Мнения: 119
Не са имали "проблем". На всяко раждане, което не мине идеално и по "учебник", пускат ПКК на бебето. Това се опитах да обясня. Все пак съм раждала там, нямам предвид наблюдения на фейсбук и форумни постове. В моят случай - леко зелени води. На всичките ми познати, в случая на съседките по легло, също. Това не са проблеми на бебето. На всички приятелки, раждали там също са пускали ПКК на бебето.
Никой тук не говори какъв фактор е цената, а че се спекулира с пари, които ти, аз и всички останали сме платили и ще платим за тези изследвания под формата на направления, и за които изискват втори път плащане, маскирано под топ услугата "Пакет Новородено".

Не знам защо се пениш толкова, ти споделяш впечатления, аз също. Акушерка и сайтът на болницата казват, че ПКК на бебето при липса на проблем не пускат, ти казваш, че пускат, та даже и по няколко Grinning , на теб ли да вярвам?
Към онзи момент предпочетох Токуда и не съм мислила дали ще се прецакам като си платя нещо, което така или иначе съм платила, останах доволна от услугата, за която платих.
Това, че темата е за Надежда, не значи, че който иска, не може да пише добри впечатления от други болници.

# 27
  • Мнения: 1 530
Ама защо четеш темата, като не ни вярваш? Нещо не виждам логиката. Нищо не им пускат на бебетата, оставят ги на произвола на съдбата. Така добре ли е?

# 28
  • Мнения: 119
Ама защо четеш темата, като не ни вярваш? Нещо не виждам логиката. Нищо не им пускат на бебетата, оставят ги на произвола на съдбата. Така добре ли е?

Защото искам Grinning
Никой не е написал, че като не им пускат изследвания, ги оставят на произвола, драматизираш прекалено...

# 29
  • Мнения: 1 976
Всъщност е точно така, не се пуска ПКК на всички бебета. Освен вече описаните по-горе случаи, се пуска и при добре протекло раждане, но ако майката е имала някакви инфекции по време на бременността и е преминала лечение.

Общи условия

Активация на акаунт