МБАЛ Надежда - тема 21

  • 56 535
  • 873
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 544
Индуцираха ме миналата година. Вода категорично ми забраниха да пия още като влязох в родилна зала сутринта. Записваха ми тонове часове наред легнала на леглото и си висях сама в залата, душ не стигнах да ползвам. Така че от всичко, което си носех ползвах само телефона. Искреният ми съвет е, ако индуцирането не е медицински обосновано, а искате просто да сте в графика на някой от лекарите - обмислете решението си отново. Стискам палци всичко да мине гладко! Flowers Four Leaf Clover

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 47
Мерси! ☺ Ами налага се защото преносвам вече и разкритието ми си стои на 1см две седмици, по-сериозни контракции липсват и затова. Иначе ми предложиха или сряда или петък като най-късна дата, но избрахме сряда тъй като и таткото тогава има рожден ден и мн му е кеф да са на една дата, а и е плюс, че следящата ме АГ ще бъде цял ден на смяна. Таткото може вече да е с мен в родилна така че и това е добре.

А вас в коя седмица ви индуцираха и колко часа минаха до раждането? Поради какво се наложи?


Индуцираха ме миналата година. Вода категорично ми забраниха да пия още като влязох в родилна зала сутринта. Записваха ми тонове часове наред легнала на леглото и си висях сама в залата, душ не стигнах да ползвам. Така че от всичко, което си носех ползвах само телефона. Искреният ми съвет е, ако индуцирането не е медицински обосновано, а искате просто да сте в графика на някой от лекарите - обмислете решението си отново. Стискам палци всичко да мине гладко! Flowers Four Leaf Clover

# 47
  • Мнения: 544
40+1, защото д-р Патрикова измери неправилно бебето и заключи, че ретардира, защото било свалило тегло спрямо последната ЖК. Измери я 2900, роди се 3400. Влязох в родилна зала към 6:30 някъде по спомен и в 17:13 извадиха дъщеря ми със спешно секцио поради влошени тонове. Много е хубаво, че вече пускат придружители в родилна зала. Тази помощ е безценна! Желая леко и гладко раждане и най-прекрасният подарък за таткото! Blush

# 48
  • Мнения: X
Аз също съм индуцирана, второто ми раждане беше преди месец. Вземете си всичко, което Ви носи спокойствие-свещ, музика, слушалки, зарядно. Аз се къпах 2 пъти, душът е подвижен, така че шапка може да не Ви трябва. Вода пих на малки глътки цял ден, носех си доста бутилки със спортен накрайник да не се поливам ако се стигне до секцио. Бих си взела и захарни/желирани бонбони или пратете мъжа си до аптеката за едни в метална кутия-жестоки са. Пожелавам Ви леко раждане!

# 49
  • Мнения: 544
Добре де, това с водата на късмет при кой си ли е? Молих се като грешен дявол и не, и не?

# 50
  • Мнения: X
Не мисля, от четеното досега мисля че и двете сме били при др Ташков или се лъжа?
Второто ми раждане премина в много спешно секцио, с пълна упойка, нямаше проблем с водата. С първото ми, нормално раждане, също пих вода, но да- не позволиха да изпия шишето както ми се щеше да направя. Това с моленето е ужасно.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 47
Ще видя утре какво ще ми кажат за водата, ама вчера моята АГ ми каза, да си взема и че може да си пия по малко през цялото време. Ама ще се разбере на място как е😀

# 52
  • Мнения: 1 976
Аз пих вода през цялото време. Освен епидуралната ми слагаха и три пъти пълна, заради усложнения. Не е имало проблем и никой не ми е забранявал.

# 53
  • Мнения: 544
Да, и аз бях при Ташков. И акушерката питах и тя каза, че не можело заради евентуална упойка, която може да се наложи. Много странно… Аз още от сутринта почнах да се моля за по малко вода, не е като да е имало проблем тогава с тонове или нещо такова, че да се застраховат още от началото за спешно секцио. Ама беше много гадно, на снимката с дъщеря ми от операционната устните ми са толкова сухи, че са бели и сбръчкани като на мъртвец. Grinning

# 54
  • Мнения: X
Много кофти, наистина странно. Сега се върнах да гледам и мои снимки от преди месец. Ако игнорираме мелазмата го докарвам на щастлив хипопотам, обаче хидратиран докато чакам разкритие- пих кафе и вода преди да вляза, през деня ми обясниха наистина, че не трябва да се наливам, да пия на малки глътки и не количества. Но пих.

За взимане на неща- ако Ви е по-удобно с пижама бих си взела- носех си и двата пъти и предпочитах да ходя с моите след възстановяването, отколкото да си гледам дебелите крака и да плаша човечеството.

# 55
  • Мнения: 462
здравейте на всички искам да попитам някой следил ли е рискова бременост при др. Кръстев и какви са Ви впечатленията от него за ЖК. Не намерих много коментари за него за това си позволявам да питам Simple Smile

# 56
  • Мнения: 165
Здравейте! Да попитам някоя мама раждала ли е секцио при д-р Павлова или д-р Кръстев? Какви са ви впечатленията? Следя се по принцип при д-р Павлова и съм доволна до момента, но има вероятност тя да отсъства, когато ще е секциото и може да ме прехвърли при д-р Кръстев евентуално.

# 57
  • Мнения: 5 128
Здравейте, моя близка с проблемен цикъл иска да се прегледа в болницата при добър гинеколог, моля препоръчайте ми такъв?

# 58
  • Мнения: 858
Препоръчвам д-р Любомир Христов. Най-добрия АГ Simple Smile

Здравейте, моя близка с проблемен цикъл иска да се прегледа в болницата при добър гинеколог, моля препоръчайте ми такъв?

# 59
  • Мнения: 481
Здравейте, следя ви, но не открих никъде подробна информация относно кърменето. Извинявам се, ако вече е коментирано! За мен е от изключително значение контактът кожа в кожа и слагането на гърда възможно най- скоро. Също така отлагането на рязането на пъпната връв и къпането(да се изчака поне час, до ден с тоалета на бебето). Има ли такава практика в болницата и до колко се обяснява на майката за кърменето, помага ли се със съвети? Колебая се между Надежда и Токуда, за естествено раждане, но сякаш в Токуда не са практика тези неща! Благодаря на всички, които ще се отзоват?

Общи условия

Активация на акаунт