Всякакви въпроси относно хладилниците. Тема N3.

  • 33 128
  • 944
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 40 737
Сега ги правят с вертикални жлебове отстрани, което прави дясното отваряне неудобно за дясната ръка, защото трябва да я извърташ с дланта навън.

Е, ако беше универсално неудобно нямаше да ги правят. Ние пък в нашето семейство много се кефим на нашия Сименс, че е баш такъв, защото е удобен за хора с всякаква височина. Предишният с жлеб отдолу беше твърде нисък на ММ и пак го отваряше хващайки вратата отстрани. Това важи и за тези с дръжка в долния край на вратата.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 516
Сега ги правят с вертикални жлебове отстрани, което прави дясното отваряне неудобно за дясната ръка, защото трябва да я извърташ с дланта навън.

Е, ако беше универсално неудобно нямаше да ги правят. Ние пък в нашето семейство много се кефим на нашия Сименс, че е баш такъв, защото е удобен за хора с всякаква височина. Предишният с жлеб отдолу беше твърде нисък на ММ и пак го отваряше хващайки вратата отстрани. Това важи и за тези с дръжка в долния край на вратата.

Не съм казала нищо подобно, просто отбелязвам, че дясното отваряне е удобно за десничари само при врати с дръжки. При врати с вертикален жлеб за десничарите може би е по-удобно лявото отваряне, защото тогава жлебът е от дясната страна. Иначе личните предпочитания са си лични и затова не ги коментирам.

# 32
  • Мнения: 40 737
Не съм казала нищо подобно, просто отбелязвам, че дясното отваряне е удобно за десничари само при врати с дръжки. При врати с вертикален жлеб за десничарите може би е по-удобно лявото отваряне, защото тогава жлебът е от дясната страна. Иначе личните предпочитания са си лични и затова не ги коментирам.

А аз казвам, че всички вкъщи сме десничари и изобщо нямаме проблем с жлеба от дясната страна. Даже, когато имахме хладилник с долен жлеб, пак го отваряхме с дясната ръка хващайки дясната страна на вратата, макар и да нямаше жлеб. Явно не ни е неудобно.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 516
... Даже, когато имахме хладилник с долен жлеб, пак го отваряхме с дясната ръка хващайки дясната страна на вратата, макар и да нямаше жлеб. Явно не ни е неудобно.

Ако хващаш дясната страна и го отваряш, значи хладилникът е с ляво отваряне.

Дясно отваряне = пантите са отдясно.
Ляво отваряне = пантите са отляво.

# 34
  • Мнения: 40 737
Добре, де лявата имах предвид. От много писане съм се объркала. Сега уточнявам - пантите са отляво, хващаме си го съвсем удобно от дясно. Всеки сам може да си прецени дали му е удобно - на теб не, на нас да. И затова да няма предубеждения.

# 35
  • Мнения: 17
Скрит текст:
Здравейте!
Изключително полезна информация намирам в темата, в която формирах желанието си.
От всичко прочетено до момента се
спрях на два хладилника с марка LG.

1 https://www.technopolis.bg/bg/Hladilnici-s-frizer/Hladilnik-s-fr … 567PZCMB/p/660232

2 https://www.technomarket.bg/hladilnitzi/lg-gbb569mcamb-09188116

Първият е пълен NO FROST + инвенторен компресор и диспенсър за вода, който не ми е приоритет, реверсивни врати...
Вторият, черен, NO FROST без диспенсър и реверсивни врати и Смарт Инверторен компресор.

П.П. Колкото до моделите, за тези пари аз бих избрала този Бош, който също е с 5 години гаранция и в момента е в промоция:

https://www.technopolis.bg/bg/Hladilnici-s-frizer/Hladilnik-s-fr … GN56XIDP/p/662828

Той е по-голям, по-икономичен, има поставка за бутилки, гъвкаво разпределение на фризера и най-вече няма проблем с наличностите.


Точно на този Бош се бях спряла преди Lg - то....
Много благодаря!


Днес бях в един от магазините в мола на Техномаркет, за да видя Lg- то на живо, но го нямаше....Казаха ми на Цариградско.....

# 36
  • Мнения: 11 568
Само да вметна, че Бош са трудни за ремонт хладилници, а и 4 серия не заслужава толкова пари, според мен, нито пък компресорът му може да се мери с този на LG.

# 37
  • Мнения: 1
Здравейте,

и на мен ми предстои купуване на хладилник във вече ремонтиран апартамент и ще се радвам да събера още малко мнения Simple Smile Изчетох темата и вече съм наясно, че с предимно позитивни мнения са LG, та в момента с моя приятел се чудим измежду 2 машини
1) https://www.technopolis.bg/bg/Hladilnici-s-frizer/Hladilnik-s-fr … P62DSNGN/p/660242 - LG, Total No Frost
2) https://www.technopolis.bg/bg/Hladilnici-s-frizer/Hladilnik-s-fr … GE49AICA/p/662866 - Bosch, 6та серия, по-голям обем, ноо.. няма Total No Frost Sad

И двете са с по 5г гаранция и са от офертите с 0% оскъпяване, така че разликата в цената им не е фактор. Ако има значение - ще седи на обособена тераса в "ниша" около ~90х65см. Бяхме що-годе харесали и Боша цитиран по-горе, но след това за 4та серия + голяма дълбочина сякаш тотално се отказахме от него.. Отворени сме към всякакви препоръки.

# 38
  • Мнения: 11 568
Здравейте,

и на мен ми предстои купуване на хладилник във вече ремонтиран апартамент и ще се радвам да събера още малко мнения Simple Smile Изчетох темата и вече съм наясно, че с предимно позитивни мнения са LG, та в момента с моя приятел се чудим измежду 2 машини
1) https://www.technopolis.bg/bg/Hladilnici-s-frizer/Hladilnik-s-fr … P62DSNGN/p/660242 - LG, Total No Frost
2) https://www.technopolis.bg/bg/Hladilnici-s-frizer/Hladilnik-s-fr … GE49AICA/p/662866 - Bosch, 6та серия, по-голям обем, ноо.. няма Total No Frost Sad

И двете са с по 5г гаранция и са от офертите с 0% оскъпяване, така че разликата в цената им не е фактор. Ако има значение - ще седи на обособена тераса в "ниша" около ~90х65см. Бяхме що-годе харесали и Боша цитиран по-горе, но след това за 4та серия + голяма дълбочина сякаш тотално се отказахме от него.. Отворени сме към всякакви препоръки.
Запитайте се дали искате хладилник, който прави лед и ще трябва да вадите храната, да размразявате, да тече вода и т.н. Ако искате такъв, си вземете Бошът без Total No Frost.

Ако искате хладилник без лед и нужда от размразяване, си вземете другия или друга марка, но с тотал но фрост. Включвате и забравяте. Ако има нужда, стените се почистват  с влажна кърпа и докато е включен. Лед няма никъде вътре.
Предполагам, че "обособена тераса" означава, че няма да го пече директно слънце и температурата няма да пада под 5 градуса?

Последна редакция: чт, 26 май 2022, 09:25 от petiaivanov

# 39
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 717
Съгласен съм. Имаше период, когато Бош бяха много добри, удобни за ремонт хладилници. Сега са само добри.

# 40
  • при него
  • Мнения: 1 228
Петя, ето ниша на обособена, по-скоро усвоена тераса Simple Smile
При нас е завъртян така, че да не го пече слънце, не знаех, че това е важно впрочем, но то и аз не съм техническото лице в къщи Simple Smile
Скрит текст:


# 41
  • Мнения: 11 568
Всичко е наред.
Питах, понеже някои си ги слагат на външни,  остъклени тераси (много горещи или много студени тераси) и очакват да работят добре хладилниците.

# 42
# 43
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 717
Второто LG.

# 44
  • Мнения: 11 568
Още един глас за същия. Има фреш зона, която е голям плюс за свежо съхранение на месо, риба, млечни продукти.
Има и електронен дисплей на вратата.
Иначе, като охладителна система (компресори) двете ЛГ са еднакви. Не се налага да изключвате, и да размразявате никога.
Другите два са си най-прости хладилници (но пък с надути цени), при които ще се налага да вадите продукти, за да размразявате. Не охлаждат равномерно, може да има конденз по стените.

Общи условия

Активация на акаунт