Помощ в училище - тема за въпроси по всички предмети, които Ви затрудняват

  • 24 752
  • 443
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 11 984
Това са огромно количество задачи, някои от тях изискват да се направят под формата на диаграма, за други да се намерят данни и да се анализират. Това ще отнеме часове. Защо някой да го прави безплатно във форума? Това не е помощ, а друг да Ви свърши работата. За кой клас са задачите? Или да за изпит?

# 271
  • Мнения: 10
Здравейте може ли да ни помогнете с тези задачи за 6 клас.Благодаря предварително.

Последна редакция: пн, 05 дек 2022, 20:19 от bubanka

# 272
  • Мнения: 35 961
дете, научи си математиката!

д) 0,1
е) 0,5
ж) 1/4
з) 5/7
и) 3/4

# 273
  • Мнения: 321
Здравейте, използвали ли сте платената версия на Просвета. Интересувам се за малките класове. Дали има много тестове, обяснения..

# 274
  • София
  • Мнения: 9 532
Платената версия на Просвета ползвахме за кратко преди повече от 1 година. По блед спомен задачите в учебника по математика  имаха показано решение. За другите опции, за които е въпросът нямам спомен тогава да сме успели да ги ползваме. Помня, че бях разочарована, защото не работеха опции, за които в абонамента пишеше, че са ни включени. От екипа на Е-Просвета твърдяха, че не би следвало да имаме проблем. Не показаха особена заинтересованост да ни помогнат и се отказах от абонамента ( имаше  пробен период, не знам сега има ли такъв).
Наскоро гледах видео в сайта им, в което ми направи впечатление, че има функционалности, които вероятно са липсвали по времето, по което ние имахме абонамент или за нас са били неактивни.

Сега сме с абонамент в Уча се. За момента съм много доволна. Има и някакви дневни мисии, които за детето са интересни и я мотивират да влиза. За дете в 3 клас говоря. Уроците са обяснени достъпно, има тест след всеки урок. Харесва ми, че може да гледа съдържание за всички класове, което е улеснение, ако има забравен учебен материал от предходна година.

# 275
  • Мнения: 11 984
Здравейте, използвали ли сте платената версия на Просвета. Интересувам се за малките класове. Дали има много тестове, обяснения..
Аз имам учителски абонамент и съответно достъп до всичко в Просвета за всички класове.  Спрямо уча.се има по-малко видео уроци, тестовете са по-малко и по-кратки. На мен ми харесва повече заради правилния литературен  български, на който се обясняват уроците. В уча.се е разговорен и с неправилна артикулация, което мен доста ме дразни. Стилът и подходът са различни.

# 276
  • Мнения: 321
Mama Ru, тестовете обвързани ли са с учебната програма на Просвета. ?

# 277
  • Мнения: 11 984
Да, след някои уроци има, мисля, че не след всички обаче. Няма и видео уроци за всеки урок. Ако учи по учебните на Просвета обаче ще се отварят упражненията за слушане по чуждия език, а тетрадката е интерактивна май. Дъщеря ми ползва учебника по английски на Просвета за частните уроци, че те започнаха английски като втори език от пети клас и са по Пиърсън.
Пробвайте един месец и тогава решете.

# 278
  • Мнения: 73
Здравейте, имате ли идея от къде мога да изтегля скратч 2 работеща.Всичко което намирам е по-висока версия. /Дори там където пише,че е двойка се оказва,че е скратч 3/

# 279
  • Мнения: 1 192
Хм, от официалния сайт изтеглих и пуснах инсталиране да пробвам, пише си Scratch  2. Не би трябвало да имате проблеми:
https://scratch.mit.edu/download/scratch2#installation

# 280
  • Мнения: 73
И аз пробвах от тук, да пише 2, но при стартиране зарежда 3.С windows 11 сме.   Сега прочетох, че почва ъпдейт при стартиране. Трябва да го стопирам явно някак си.

# 281
  • Мнения: 29 321
И при нас имаше същия проблем. Хем през браузър го зареждахме. Мисля, че през Едж ставаше работата, през Хром и Експлорър не отваряше проектите и даваше някаква грешка.

# 282
  • София
  • Мнения: 12 394
Здравейте,
Някой може ли да помогне със задача по физика за 8 клас.

Автомобил се движи равноускорително. За два последователни еднакви интервала от време t=2s автомобилът изминава съответно s1=30 m и s2 = 50 m. Определете началната скорост на автомобила.

# 283
  • Мнения: 73
Здравейте, коректно ли е поставена задачата /КМС 2022 трети клас/ при положение, че не е уточнено дали могат да се повтарят?
. С цифрите 5,0,3,4,1 са записани всички двуцифрени числа. Намерете разликата на найголямото нечетно и най-малкото четно число от тях.
 А) 45  Б) 43 В) 39 Г) Друг отговор

# 284
  • Мнения: 40 857
A защо не 55 - 10?  Не е казано, че не може да се повтарят.
Но не е описано съвсем ясно.

Общи условия

Активация на акаунт