Кутия за обяд-какво приготвяте за училище и офиса-тема 13

  • 31 839
  • 767
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 271
С малко съвети от форума и гугъл - утре ролца от оризови кори, морков, краставица, пръчица сурими, попарени нудъли. За топване - соев сос. Десерт ще търся по магазините.
Ooo,много обичам пролетни рулца.Завидях ти.
Намери си подходящ азиатски десерт.

Последна редакция: вт, 14 юни 2022, 21:02 от Tuon

# 76
  • Мнения: 9 616
в лидл има азиатски десерти - днес сложих на дребен йогурт с драконов плод и лайм /дано е хубав/.
иначе е на омлет  /от едни фантастични яйца от една фантастична бабка/ с луканка, домашен кашкавал. череши, меденка, зеленчуци, последната кренвиршка /у нас явно всеки ден трябва да се меси, ебати!/.
я обадете за рулцата, че и аз имам един пакет оризови кори в нас.

# 77
  • Мнения: 15 158
Корите топваш за кратко от всички страни в студена вода една по една, за да омекнат, слагаш плънка по желание и колкото събере кората, и завиваш.
За 8 ролца 'изхарчих' 8 кори, шепа стъклени нудъли от Лидл, 8 рачешки ролца, един средно голям морков и една краставица.
Има един азиатски сос на Жирновь, в Кауфланд го продават - кисело-сладко-лют. Напълних си шкафа, но вчера не успях да отворя нито един буркан и накрая налях соев сос.

# 78
  • Мнения: 9 271
Пролетните рулца може да се топнат и в сладко-кисел чили сос или лютив чили сос.Соев сос със сусам. Може и без сос.
А в тайландски ресторант ми ги сервираха с фъстъчен сос с парченца джинджифил и със сок от лайм,кориандър и чили чушка.

# 79
  • Мнения: 9 616
Joy ужас, окапах се направо! Animal Pig
и без да се пекат/пържат ли се хапват?

# 80
# 81
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 496
Може вътре да се сложи и парченце тофу, много са вкусни.
Дъщеря ми обича да експериментира и прави доста често, дори капризния и брат ги одобри Simple Smile

# 82
  • Мнения: 15 158
Утре съм на същото, сложих и червена камба.

# 83
  • Мнения: 21 321

Високо протеинови спагети от дм + сос болонезе.
Арабски питки с топено сирене и шунка.

# 84
  • Мнения: 9 616
тиквички с кафяв ориз и копър, козуначени кифлички с неизвестно сладко /м.б. арония, но не си го разпознавам изцяло Wink/, йогурт с плодове, кайсии, зеленчуци.

# 85
  • Мнения: 21 321
ММ ми направил омлет Heart Eyes

# 86
  • Мнения: 9 616
петък е, ура!
на ММ - свинска гръд, малко картофи, салата и 2 варени яйца.
за дребните - прясна паста, козуначение кифлички, плодове, зеленчуци, крем-карамелче. абе яко въглехидрати.
за мен пъпеш и ау, забравих си зеленчуковия бульон.

# 87
  • Мнения: 15 158
Днес съм на сандвич с шунка и кашкавал , десерт рообар ягода.

# 88
  • Мнения: 15 158
Утре съм пак на пролетни ролца с азиатски сос, малко чери домати, десерт - ягоди в йогурт.

# 89
  • Мнения: 21 321
Аз ще съм на протеинови напитки + пилешко на грил тиган и чери домати.

Общи условия

Активация на акаунт