Къде сбърках...?

  • 7 255
  • 189
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 12 849
Доста са ти грешките, да изброя някои:

Събираш се с човек, неотделен от родителя.
На 32 тепърва се сещаш, че трябва да се реализираш.
Местиш с в нейния град, в нейния дом, и ставаш зависим от нейните финанси.
Голяма възрастова разлика, наистина си пропилял и нейните младини, и своя пик. Да си на нейните години, да те търпи 9 години да си стъпиш на краката, и пак са много. С тая разлика е смешно, трябвало е да си готов.
Играл си го домакиня и си очаквал, че това трябва да бъде прието и оценено.

Човек не се набутва там, където не желаят това, което може да предложи. А каква е причината, да те съкращават постоянно? Хич не звучи добре това.

# 61
  • Мнения: 39 466
Имал си прекрасният шанс да моделираш едно дете в жена. Но това не става под покрива на мама и.
Сега си на 42 без жена, без дете, без дом.

# 62
  • Мнения: 32 013
Доста са ти грешките, да изброя някои:

Събираш се с човек, неотделен от родителя.
На 32 тепърва се сещаш, че трябва да се реализираш.
Местиш с в нейния град, в нейния дом, и ставаш зависим от нейните финанси.
Голяма възрастова разлика, наистина си пропилял и нейните младини, и своя пик. Да си на нейните години, да те търпи 9 години да си стъпиш на краката, и пак са много. С тая разлика е смешно, трябвало е да си готов.
Играл си го домакиня и си очаквал, че това трябва да бъде прието и оценено.

Човек не се набутва там, където не желаят това, което може да предложи. А каква е причината, да те съкращават постоянно? Хич не звучи добре това.

Човека пише, че се преквалифицира, а не че на 32 тепърва се реализира. Много хора го правят. Нито е лошо, нито е срамно.
Не оставам с впечатление, че и е виснал на гърба. Пише, че е работил на граждански, не е зависил от нея.
Ако ни лъже, много важно, лъже себе си, не нас.
9 години не са голяма разлика.
Не е пропилял ничии години, освен своите.
Тя сама си е губила времето с него.
Иначе го е играл домакиня, защото тя е била мундарката и не е искала да бъде слугиня.
Ако човек иска да му е чисто, ще не ще, мъж или жена, ще домакинства.
Но по-притеснителното е мятането на пръстен, без обсъждане на сватба.
Явно е било с цел да я задържи още малко. Няма обсъждане на сватба. Иначе иска дете. Ама може би тя не иска, след като имат някаква блуждаеща съжителска връзка без брак.

# 63
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Всичко мога да разбера, но 9г да се чувстваш нежелан и въпреки това да не направиш крачка към свое/ общо жилище, а да те гонят и прибират като мръсно коте през месец, ето това не разбирам. Това е основната ти грешка.

# 64
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Девет години си живял в чужд дом като мъж под чехъл.Това вече е зад гърба ти.Продължаваи напред.

# 65
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Имал си прекрасният шанс да моделираш едно дете в жена. Но това не става под покрива на мама и.
Сега си на 42 без жена, без дете, без дом.
Не е вярно, както написах в предишното мнение познавам семейство със случило се точно това.

# 66
  • Мнения: 7 406
Не може да продължи, това му е проблемът.

# 67
  • Мнения: 41 327
Пак да кажа - това не е за съд и за търсене на вина. Но има определен резултат и той трябва да се приеме. Можело е сигурно да е различно, но при друго развитие на нещата. И няма смисъл да се търси кой крив, кой прав.

# 68
  • Мнения: 39 466
Кое не е вярно?
Това че ти познаваш някой си, не прави положението различно.
Имам дъщеря и след десет години няма да ми е кеф зетя да ми седи безработен вкъщи с черпака до печката.

# 69
  • Мнения: 32 013
Всичко мога да разбера, но 9г да се чувстваш нежелан и въпреки това да не направиш крачка към свое/ общо жилище, а да те гонят и прибират като мръсно коте през месец, ето това не разбирам. Това е основната ти грешка.

Вярно е. И олеква в очите им с това поведение.
Трябвало е да живеят заедно, на квартира или да купи апартамент на изплащане.
Имам познат бил в такава ситуация и не прие да живее с приятелката си в нейното, а си купи.

# 70
  • Мнения: 1 595
Кратък преразказ на историята "Аз съм десет години по-голям от момичето и като се събрахме, аз бях на 30 и отидох да живея в детската ѝ стая, а майка ѝ беше в другата. И живяхме 9 години там, и аз няколко пъти оставах без работа и тя вземаше повече пари от мен, ама аз готвех, изкарах още едно висше, бях добър и много я обичах. А, и я подкрепих да започне работа, като ѝ казах да кандидаства за това място. През това време майка ѝ купи още един апартамент, а с мен само се караше и не ни даде да си купим кола и компютър. И накрая тъщата ме изгони. Защо стана така..."
И това от човек, който описва живота си между 30 и 40-тата си година...
Аз шапка ѝ свалям на тъщата за търпението, аз щях да я приключа тая история най-много след 90 дни, като посоча сайта с обявите за квартира. И се басирам че на сутринта след приключване на безплатния пансион автора нямаше да го има...

# 71
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Кое не е вярно?
Това че ти познаваш някой си, не прави положението различно.
Имам дъщеря и след десет години няма да ми е кеф зетя да ми седи безработен вкъщи с черпака до печката.
Прави го различно защото ти твърдиш, че нямал дете, защото бил под покрива на тъщата (всъщност по-скоро в жилище купено от тъщата), а аз познавам именно такова, обаче я ми отговори, ако променим половете и жената е безработната с черпака до печката, дали пак би било толкова некеф?

# 72
  • Мнения: 588
Това е изумително!
Искаш да кажеш, че по 6 месеца, максимум година (и то не еднократно) си седял без работа и питаш къде е проблема
Защо седя толкова време без работа, бе човек?
Аз разбирам, че са те съкращавли(няколко пъти?), но човек, който му се работи работа може да си намери моментално. Айде с повечко претенции, да подбираш (защото нали имаш спестявания, може да си го позволиш), до месец, два, три....ама шест!
Ще изгубя и страст и желание и уважение още на втория месец!
И няма нищо общо с парите, ти какво прави по цял ден, всеки ден?
Теб не ти ли беше чоглаво такова, тя се връща от работа, ти наготвил, учил - като ученик, гимназист.
Аз няма да те чувствам като равностоен партньор, без оглед колко пари имаш.

Ако това е дъщеря ми, аз ще съм по-зла от тая тъща
Има време момичето за нормален живот, дано да и се получи.

# 73
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Странно е, че за 40+ години все още не си разбрал, че докато живееш под нечий покрив (не буквално), ще рипаш по неговата свирка.

Последна редакция: нд, 15 май 2022, 22:56 от VickyTaylor

# 74
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Това е изумително!
Искаш да кажеш, че по 6 месеца, максимум година (и то не еднократно) си седял без работа и питаш къде е проблема
Защо седя толкова време без работа, бе човек?
Аз разбирам, че са те съкращавли(няколко пъти?), но човек, който му се работи работа може да си намери моментално. Айде с повечко претенции, да подбираш (защото нали имаш спестявания, може да си го позволиш), до месец, два, три....ама шест!
Ще изгубя и страст и желание и уважение още на втория месец!
И няма нищо общо с парите, ти какво прави по цял ден, всеки ден?
Теб не ти ли беше чоглаво такова, тя се връща от работа, ти наготвил, учил - като ученик, гимназист.
Аз няма да те чувствам като равностоен партньор, без оглед колко пари имаш.

Ако това е дъщеря ми, аз ще съм по-зла от тая тъща
Има време момичето за нормален живот, дано да и се получи.
И как ще и се получи като по думите на автора едни яйца не може да опържи? Или може би ще попадне на мъж, като описания от рф22, който ще я научи не само яйца да пържи ами и да готви и да чисти, че и ракия и салата да сервира? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт