Къде сбърках...?

  • 7 252
  • 189
  •   1
Отговори
# 135
  • Paris, France
  • Мнения: 14 135
  Вики, добре, а ако момата е имотна и с по-добре платена професия к'о прайм?

Нищо не прайм. Такава мома си е добре и на нея и е широко около врата. Познавам осигурени жени, които живеят и се женят с мъже, които печелят по-малко от тях, но мъжете не ги карат да си променят начина на живот, приемат се един друг такива, каквито са и са доволни от живота заедно.

Авторът тръгнал да учи жената да домакинства, защото как щяла да гледа детето иначе. Ами има баби, детегледачка, ясли, домашни помощници, свекъри 🥳, съпруг или партньор. След като жената осигурява семейното жилище, още едно, носи повечето пари, ходи бременна и ражда, Мунчо пък може да се напъне да гледа дете. Това ако може да го направи. След 40г играта силно загрубява, обаче и половината мъже над 40г трудно могат да забременят жена над 35г.

Ако мъжът няма да участва финансово, кой знае колко, то жената може да си намери друг несигурен, но красив, весел, доволен, който да не я закача за нищо и поне детето и да носи здрави гени от красив и млад мъж. На запад, но и в България, много 35+ години жени точно така правят. Тук наемите са скъпи и младокът е доволен, че пести от наем и не си вре гагата да дава акъл каква кола и компютър да купи тъщата.

# 136
  • Мнения: 2 356
  Ми не знам, на мен любовта ми се струва най-важна между двама души, които са решили да градят семейство, тя е основата. Кой колко носи, на колко години е точно, какъв принос има - това са подробности, които може и да създават някакво удобство, но ако я няма любовта може да са голямо предизвикателство за отношенията им.

# 137
  • Мнения: 14 942
Сигурно затова като поизлети важната любов - и виждаш, че няма разпределяне на маловажните подробности.

# 138
  • Мнения: 6 699
Абе и аз по любов съм го избирала, ама това важи до ниво гаджета. После като стигнаха нещата до дете и семейство, си направих оценката за себе си. Да, той покриваше всички критерии да мине на ниво мъж и баща, ама само с любов не става и ако не ги покриваше, нямаше да стане.
А доброволното включване в битовизмите и осъзнаването от страна на мъжа, че това не е "женска" работа е много важен критерий. Не, той да върши всичко, а да се включва без молене, дуднене, мъмрене и тн. Да се сеща да сготви като види, че съм изморена, да се сеща да почисти като види, че е мръсно, а аз съм дундуркала бебето цял ден и ей такива дребни ежедневни подробности. Да е партньор, с една дума, а не чакащ отглеждане като принц.

# 139
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Хората са казали, че когато бедността почука на вратата, любовта излита през прозореца.
Да не се разбира буквално, де. Просто, почукат ли проблемите от подобно естество, любовта не е съвсем достатъчна, за да съхрани връзката. А и както знаем, тя трае средно около 3г. За тези 3г не са ли се напаснали двама души, не въевят ли в една посока, няма да я бъде. Бившата на автора още на втората година го е помолила да се изнесе, докато е на почивка с майка си. За какво говорим.

# 140
  • Мнения: 7 406
Всички мои избори съм ги правила само от любов. Тук любов няма, затова и няма значение кой крив, кой прав. Загубили са си времето взаимно.

# 141
  • Мнения: 1 153
Любовта е за началото, после "чергата" и еднаквите възгледи си дават отражение. На 20 виждах розови еднорози и мислех, че само любовта е важна, на 36г вече не мисля така. Момичето се е събрало с него, може да е имала визия как ще им се развиват нещата, как ще градят заедно. Но за 9г нищо не се е променило, "чергата" му си е останала малка, даже и за него недостатъчна, развивала се е само тя. Какво да го чака още? Завършил след близо едно десетилетие IT, на 40 и години... Познавам 5 IT-та, ми никой не е завършил изобщо, работят си от 20 и годишни, изкарват пари, имат... на 31-39г...не над 40. Авторът каза, че му било хоби. А защо не го работи, дипломи не съм чула някъде за това да искат. Или го можеш и ти идва отвътре или не. Има много хора дето колекционират дипломи, но не умеят нищо от специалността.

# 142
  • Мнения: 2 356
... любовта не е съвсем достатъчна, за да съхрани връзката. А и както знаем, тя трае средно около 3г.

  Ох, кой го изчисли точно 3 години? Любовта трае колкото си решите двамата. И може да не е достатъчна, но без нея нищо не става.

# 143
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Ами...има си научни изследвания. Биохимичните процеси в мозъка, свързани с любовта, траят около 3г.

# 144
  • Мнения: 2 356
  Не ми казвай, че се връзваш точно на този тип "научни" изследвания".

# 145
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Не се връзвам, просто правя разлика между любов и обич.
В началото има химия, пеперуди. След това, ако са се сработили като двойка с общо бъдеще, идва обичта. Обич от старобългсрски значи навик. На навикнеш към някого.
Нямам против романтичните души, които вярват във вечната любов, но аз мисля малко по- рационално.

# 146
  • Paris, France
  • Мнения: 14 135
  Не ми казвай, че се връзваш точно на този тип "научни" изследвания".

Виждам го и без да съм чела изследванията. Пеперудите са 3 години. После разликата между продрана черга и персийски килим си казва думата. Намеси родители, приятелска среда, медии, тревата у съседите, добави оплешивяване и леко бирено коремче и любовта свършила.

На 33г виждах повечето средностатистически, западноевропейски мъже над 40г като дърти чичковци. На 23г се бях влюбила в такъв. Имам предвид елегантни, стройни мъже с коса по главата, разбира се. С възрастта, ако сме сравнително осигурени, харесваме все по-млади мъже.

# 147
  • Мнения: 14 942
разликата между продрана черга и персийски килим
Joy

Аз в това за трите години много не вярвам, но пък вярвам, че влюбен не значи идиот. В един момент все трябва да ти светне.
Извинявай, ама жена в двайсетте си години с осигурено жилище, завършено образование, престижна и перспективна работа да търпи от серийно съкращаван доста по-възрастен мъж без нищо зад гърба му, че не домакинствала, е просто нахалство. Сигурна съм, че в града на лирическия герой има достатъчно готвещи и чистещи шивачки.и касиерки от близките села, които ще видят перспектива за себе си в брака в детската стая на гражданина, но той е предпочел имотната девойка от другия град.
И на всичкото отгоре тя излиза виновна, че не го е изтърпяла...още 10 години. Е това вече не мога да го разбера.

# 148
  • Мнения: 1 835
Невена  се изказва малко грубо но е права.За какво и е на 33 год,работеща и добре осигурена жена 42 год чичко,без собствено жилище,тепърва прохождащ в професията и неизвестно защо съкращаван нееднократно от работа? Ако е за домашна помощница,може да си ниеме,ако е за любовник,има избор от по-млади.

# 149
  • Мнения: 6 198
Пропускате факта, че успешната мома всъщност е силно зависима от майка си. Освен това е и системно мачкана от нея. Нормален успешен и уверен мъж тва също няма да го търпи. Така че тва не е факт без значение или маловажен. Просто следващия е нужно единствено мама да го хареса и всичко ще е точно.

Общи условия

Активация на акаунт