Токсична ситуация, психопат или?

  • 4 674
  • 116
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 010
Защото е мъж и се пробва, помни, че те е харесвал. Очевидно чатовете са му били достатъчни, за да си задоволява нуждите. Приятелката му се вяснала и той си е променил предпочитанията.
Любопитно ми е какво щеше да правиш ако беше продължил да настоява, че те харесва, щеше ли да продължиш интернет аферата?
Фактът, че си била склонна да се срещнете говори, че си готова да изневериш.
Сега те отблъсна и ти се чувстваш изоставена, все пак ти се е искало да стане нещо.
Съжалявам с такова впечатление оставам - ти не търсиш отговор на въпроса как да си оправиш отношенията с мъжа си да преживееш залитванията си , а защо приятелят ти те отблъсква.
Трябва да си готова да посрещаш упреци, да не се оправдаваш как на всеки му се случват подобни неща. Ако изпитваше срам щеше да си прекратила всякакви отношения с този човек и щеше да си забравила.
Ако търсиш промяна и приключения обсъди с мъжа си, кой знае може и той като теб да е залитнал.

# 61
  • Мнения: 833
В случая ти си патологичния лъжец, който има семейство и ангажимент към поне двама човека. И твоето семейство е запазено, така че няма от какво да се оплакваш. И какъв е този инат да се намери ако щеш и “лека психипатия” на човека? Можеш ли за нещо да поемеш отговорност? Ти как наричаш твоето държание, мислиш ли че може да се говори за психопатия?

# 62
  • Мнения: 33
Защото е мъж и се пробва, помни, че те е харесвал. Очевидно чатовете са му били достатъчни, за да си задоволява нуждите. Приятелката му се вяснала и той си е променил предпочитанията.
Любопитно ми е какво щеше да правиш ако беше продължил да настоява, че те харесва, щеше ли да продължиш интернет аферата?
Фактът, че си била склонна да се срещнете говори, че си готова да изневериш.
Сега те отблъсна и ти се чувстваш изоставена, все пак ти се е искало да стане нещо.
Съжалявам с такова впечатление оставам - ти не търсиш отговор на въпроса как да си оправиш отношенията с мъжа си да преживееш залитванията си , а защо приятелят ти те отблъсква.
Трябва да си готова да посрещаш упреци, да не се оправдаваш как на всеки му се случват подобни неща. Ако изпитваше срам щеше да си прекратила всякакви отношения с този човек и щеше да си забравила.
Ако търсиш промяна и приключения обсъди с мъжа си, кой знае може и той като теб да е залитнал.

Да, точно така! Абсолютно вярно, но не се чувствам изоставена, ако не бях разбрала, че ме лъже най-вероятно, нещата щяха да продължат и да се задълбочат още повече да! Той не ме е отблъснал, той до последно настояваше за разни неща и си кроеше уж планове.. Да, абсолютно искам да оправя семейните си отношения и да не попадам никога повече в такива филми.

handsOfTime
Аз не съм патологичен лъжец, бях честна с въпросния човек и в последствие признах на мъжа ми какво се случва.. сега търся някакви отговори за себе си, за да се поправя! Да, един човек, който съвсем осъзнато ти влиза под кожата, печели ти доверието, започва да ти губи времето, да лъже, маже и играе на 2 фронта, да използва виждайки, че те наранява.. какъв е? Нормален мъж ли е това, това ли са мъжете?

# 63
  • Мнения: 6 791
Пишеш ли пишеш с някой, създаваш си един идеализиран образ, защото само вълнение и хубави мигове имате, без задълженията и рутината на съвместния живот. Сигурна съм, че ако прекараш реално 1 месец с този човек, всяка магия и влизане под кожата ще се изпарят.
Какво искаш? Нов мъж, любовник или онлайн флирт, за да чувстваш вълнение? Отговори си на този въпрос. Не виждам смисъл да търсиш сметка и да разпитваш за приятелки, при все, че ти си във връзка. Като решиш какво искаш, директно го питай дали е навит с такъв тип отношения, за да не си губиш времето.

# 64
  • Мнения: 833
Аз скандинавеца го наричам скучаещ и мързелив. На твое място или щях да го бъзикам колкото и той мен или като осъзная, че не ми е до бъзици да го зарежа. Но това съм аз. Ти от своя страна, изискваш неща от мъж, който не си виждала от години. Изискваш неща от него, които дори не даваш на мъжа си(вярност). А как би се чувствал човека, с който живееш, когато разбере, че след 13 години съвместен живот, не е станал достоен с нищо за да ти разхвърля душата и да пишеш теми за него по форуми? Отговорите  ти ги дадохме сто човека дотук - ти не ги разбираш. Като типичен токсичен човек имаш само една истина и вярваш на тези, които ти я повтарят.

# 65
  • Мнения: 2 505
Mного хора действат в полулъжи, полуистини и премълчаванки, най-малкото смятайки, че е незначително или, че после ще оправят нещата. Ти си постъпила по същия начин с мъжа си, след това си признала едни полуфакти, удобно скривайки тези, които биха те излагали. Въртиш -сучеш, приятелят какъв бил. Ореш-дълбаеш, колко нечестно той бил постъпил, а ти самата честност, че чак и тема се пуска.
Изобщо, не е трябвало да продължаваш комуникацията, като си видяла каква посока поема. Една година да се заглавичкваш, си е доста време. Сега, просто те чопли обикновено женско любопитство. Ние не знаем този човек какъв е, ако някой знае, това си ти.  Не е било  нужно и да се обаждаш на съперницата. Ако се беше спряла, нямаше да има значение той с коя .

# 66
  • Мнения: 33
Аз скандинавеца го наричам скучаещ и мързелив. На твое място или щях да го бъзикам колкото и той мен или като осъзная, че не ми е до бъзици да го зарежа. Но това съм аз. Ти от своя страна, изискваш неща от мъж, който не си виждала от години. Изискваш неща от него, които дори не даваш на мъжа си(вярност). А как би се чувствал човека, с който живееш, когато разбере, че след 13 години съвместен живот, не е станал достоен с нищо за да ти разхвърля душата и да пишеш теми за него по форуми? Отговорите  ти ги дадохме сто човека дотук - ти не ги разбираш. Като типичен токсичен човек имаш само една истина и вярваш на тези, които ти я повтарят.

А вие как разбрахте аз какво съм разбрала, специално от вас отговори няма, а само едни упреци и заядлив тон! Човека с който живея 13 год със сигурност не се чувства добре, а от другия не съм изисквала нищо.. изисквах да знам истината, за каква вярност и хипотези става въпрос тук? Никой на никой не е бил верен тук в тази история. Едно нещо започна невинно, приятно, задълбочи се, стана токсично и приключи грозно, давам си сметка..! Окей не е психопат, съвсем окей си е момчето в правото си.. аз ще ходя да се лекувам!

# 67
  • Мнения: 833
Много задълбочаваш ситуацията - не си жертва на психопат, жертва си на собствената си скука и самотност. Ако сте правили планове да живеете заедно и в последния момент се е променил или изчезнал, тогава бих те разбрала. Човека без да ти казва в прав текст е предлагал просто секс, тогава е бил на суша. Неговата суша е приключила, гаджето се е върнало и вече не си била интересна. Никакви чувства не е имало, никога. И от твоя страна не виждам чувства, а обсебеност. Сама си се залъгвала, не знам колко пъти да ти го кажа. Писах ти и в предния коментар - на твое място нямаше да се почувствам изиграна, а разигравана и бих го осъзнала навреме. За това ти трябва лечение - рисуваш собствена реалност и се агресираш, когато околния свят не се съобразява. Здравия човек излъган или не, просто продължава напред.

# 68
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 440
свикнала съм да бъда директна, честна и откровена и смятах, че щом аз съм такава и хората срещу мен ще са най-вероятно такива..
На това се смях с глас !!! Към мъжа до вас сте всички тези неща, нали ?
Колкото до това :"няма ли най-малка вероятност в някакъв момент да кривнете от пътя"
Не няма такава вероятност, знам що за човек съм. Имам мъж до себе си от 16 години, с всички останали поставям ясни граници и не допускам те да се преминават. Не ми приятно други мъже да флиртуват с мен и да се пробват, не търся вниманието им и не пърхам с мигли когато го получа. Дразнят се и се напъват още повече, защото им е ясно че нямат шансове, на мен пък ми е смешно..Това, че на Вас ви е слаб ангела не значи, че всички останали са такива. Ако нещо не е наред във връзката , работите за да я подобрите, не си пишете и сваляте със някакъв си от ученическите години. В живота имаме избор, да общуваш с друг мъж с който усещаш че нещата завиват в една посока,  секстене и т.н. е избор. Така че не знам точно кой се опитвате да обвинявате......

# 69
  • Мнения: 33
Много задълбочаваш ситуацията - не си жертва на психопат, жертва си на собствената си скука и самотност. Ако сте правили планове да живеете заедно и в последния момент се е променил или изчезнал, тогава бих те разбрала. Човека без да ти казва в прав текст е предлагал просто секс, тогава е бил на суша. Неговата суша е приключила, гаджето се е върнало и вече не си била интересна. Никакви чувства не е имало, никога. И от твоя страна не виждам чувства, а обсебеност. Сама си се залъгвала, не знам колко пъти да ти го кажа. Писах ти и в предния коментар - на твое място нямаше да се почувствам изиграна, а разигравана и бих го осъзнала навреме. За това ти трябва лечение - рисуваш собствена реалност и се агресираш, когато околния свят не се съобразява. Здравия човек излъган или не, просто продължава напред.

Е това вече е един градивен коментар с който съм съгласна, най-вероятно се е случило точно така! Да, разигравана и обсебена са точните думи. Благодаря, значи можело и с по-добър тон.

# 70
  • Мнения: 9 850
Що не си седнеш на задника, оставиш форума на ден-два и после не прочетеш внимателно всички мнения, без да скачаш като ощипна монахиня?

Последна редакция: пн, 16 май 2022, 14:15 от G&B

# 71
  • Мнения: 33
свикнала съм да бъда директна, честна и откровена и смятах, че щом аз съм такава и хората срещу мен ще са най-вероятно такива..
На това се смях с глас !!! Към мъжа до вас сте всички тези неща, нали ?
Колкото до това :"няма ли най-малка вероятност в някакъв момент да кривнете от пътя"
Не няма такава вероятност, знам що за човек съм. Имам мъж до себе си от 16 години, с всички останали поставям ясни граници и не допускам те да се преминават. Не ми приятно други мъже да флиртуват с мен и да се пробват, не търся вниманието им и не пърхам с мигли когато го получа. Дразнят се и се напъват още повече, защото им е ясно че нямат шансове, на мен пък ми е смешно..Това, че на Вас ви е слаб ангела не значи, че всички останали са такива. Ако нещо не е наред във връзката , работите за да я подобрите, не си пишете и сваляте със някакъв си от ученическите години. В живота имаме избор, да общуваш с друг мъж с който усещаш че нещата завиват в една посока,  секстене и т.н. е избор. Така че не знам точно кой се опитвате да обвинявате......

Да, към мъжа до мен бях всички тези неща в продължение на 12 години! Вероятности има много.. Няма тук да се оправдавам за пърхане с мигли, флирт и слаби ангели, защото ние не се познаваме и е напълно излишно, това са си ваши теории. Така е, в живота имаме избор и аз не веднъж тук написах, че съм направила грешния, но отстрани е лесно да се съди и да се говори подигравателно. Поздравления, за прекрасната ви връзка с човека до вас и за вашата осъзнатост!

G&B
Форума е за това, за да се дискутират теми, прочетох всички мнения и благодаря на разбраните и културни хора тук.

Последна редакция: пн, 16 май 2022, 14:30 от Chrissya

# 72
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Криси, ти просто си се влюбила! Човек си, имала си нужда, пичът се е появил тогава- в точното ти състояние и време.
Не се обвинявай и за секунда!
Всеки има нужда от подкрепа, чувства и разбиране.
Не го схващам аз този, като си била на една ръка разстояние, защо не се е поне възползвал от тази интимност да не си остане само виртуална? Значи, че не е никакъв психопат, а обикновен тъпак, който го кара на чайки Grinning
По тази лайсна, добре че нищо не се е случило, че щеше да пускаш теми що спи в другата стая или те прегръща като сестричка.

Моят съвет е ако действително си го преживяла, просто да извлечеш и запазиш всичко положително, което сте си говорили и си чувствала. Няма нищо случайно и всичко, което ни се случва има своята цел.

И отново- продължавай без вина, все пак сме човеци със своите слабости.

# 73
  • Мнения: 33
Криси, ти просто си се влюбила! Човек си, имала си нужда, пичът се е появил тогава- в точното ти състояние и време.
Не се обвинявай и за секунда!
Всеки има нужда от подкрепа, чувства и разбиране.
Не го схващам аз този, като си била на една ръка разстояние, защо не се е поне възползвал от тази интимност да не си остане само виртуална? Значи, че не е никакъв психопат, а обикновен тъпак, който го кара на чайки Grinning
По тази лайсна, добре че нищо не се е случило, че щеше да пускаш теми що спи в другата стая или те прегръща като сестричка.

Моят съвет е ако действително си го преживяла, просто да извлечеш и запазиш всичко положително, което сте си говорили и си чувствала. Няма нищо случайно и всичко, което ни се случва има своята цел.

И отново- продължавай без вина, все пак сме човеци със своите слабости.

Много много благодаря, за положителния коментар:)

# 74
  • Мнения: 9 850
Че кой то казва нещо различно за форума и дискутирането на теми?? Четеш като дявола евангелието.

Общи условия

Активация на акаунт