Токсична ситуация, психопат или?

  • 4 665
  • 116
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 000
Не сме експерти, на всеки се случва да клони към лошо, но важното е да се осъзнаеш. Разбирам, че нямаш чувства към мъжа си, нормално, но не е нормално  да правиш такива неща зад гърба му.

# 106
  • Мнения: 33
Приемам критиката и благодарих! Да, сигурно съм и егоист, всеки има право да защити себе си, психиката си.. през цялото време се опитвам да обясня в какъв омагьосан кръг бях, тук не става въпрос за чатчета с общи приказки и смешки, а за едно тотално разкриване на мисли, чувства, страхове, планове, желания.. всички аспекти и от двете страни, може би не го обяснявам правилно така че за да ме разберете, все едно наистина.. разбрах ви. Няма как да знаем, кои е най-малко или много засегнат, самия факт, че момичето не се шокира особено от случилото се и от това, че той самия и е казвал, че не я обича и е с нея защото му е удобно в момента и тя е окей и може да живее с това.. за мен изглежда, че може пък и да има положителен ефект, да затвърдят връзката си, когато картите са на масата, хората могат да работят върхи себе си.. няма повече игрички, кой знае.. всичко се случва! Разбрах, психопат съм.. малко тука патриархалните настроения и съдене ми идват в повече! Казах, че поведението ми не е било окей, а вие пишете ¨Ако смяташ, че си постъпила добре, то защо търсиш съвет?¨ Кой има проблеми тука.. Хайде

# 107
  • Мнения: 14 943
*аси нарцистичната...
Това са си твои избори. Нещо не схващам защо другите са ти виновни. То мъжът, то вторият мъж, то културни различия, сега пък  нова из*ъзица - патриархални настроения. Не знаех, че елементарното уважение към околните е патриархално, ама то от токсични проблематични психопатични личности не бива да се очаква твърде много.

# 108
  • Мнения: 33
*аси нарцистичната...
Това са си твои избори. Нещо не схващам защо другите са ти виновни. То мъжът, то вторият мъж, то културни различия, сега пък  нова из*ъзица - патриархални настроения. Не знаех, че елементарното уважение към околните е патриархално, ама то от токсични проблематични психопатични личности не бива да се очаква твърде много.

Да, патриархални са, тука имаше коментари, че това било просто мъж, тъпак, че имало ясни сигнали за не знам си какво, които се очаква жените да разчитат, защото те мъжете не могат да комуникират ясно и направо нали.. Да, че съм му развалила на милия отношенията с приятелката му, която лъжеше сигурно повече и от мен и ще продължава да го прави, но нищо за това за което реално се отнасяше темата. Изборите са си мои, това е ясно, никой не ми е виновен, аз съм си виновна, че допуснах някой толкова близо до себе си!

# 109
  • Мнения: 771
Аз подкрепям откровеността. Но си пропуснала да започнеш с твоите отношения. Вярвам, че е невинна грешка. Не е умишлено, нали?
Другият път, не допускай някого толкова близо до себе си! (Ако това трябваше да е изводът от историята.)

# 110
  • Мнения: 3 788
Крисия, я поискай да ти заключат темата, че стана много грозно и едва ли ще получиш адекватни съвети, защото явно никой освен мен и теб не е бил в подобна ситуация.

Аз пак да повторя - блокирай ги и двамата и не се обръщай назад.

# 111
  • Мнения: 8 937
След толкова писане все пак да попитам - каква е целта на темата?

# 112
  • Мнения: 14 943
А аз да попитам последно лъгал ли е нещо другата, или не е, защото в един пост я бил лъгал, в другия тя знаела, че не я обича и му е за временно ползване.
Май-май ти лъжеш и се оплиташ в лъжите си.

# 113
  • Мнения: 33
А аз да попитам последно лъгал ли е нещо другата, или не е, защото в един пост я бил лъгал, в другия тя знаела, че не я обича и му е за временно ползване.
Май-май ти лъжеш и се оплиташ в лъжите си.

Разбира се, че е я е лъгал докато е имал отношения и си е кроял уж планове с мен! В последствие от разговора ми с нея стана ясно и тя самата сподели, че той не я обичал та затова скъсали, пък после се притеснил да не остане сам, тя го съжалила.. и му дала нов шанс и сега пак нов шанс, явно хората са си просто такива, не си знаят цената или мислят, че това си заслужават, не искат да са сами и така, да може и да се оплитам защото нещата са много и ми е трудно да подредя всичко в текстове и думи. Момичето на 22, смята че в тази ситуация той избира нея и го приема като победа или ласкателство не знам и аз, тотално се обърках! А, той ме блокира защото най-накрая разбрах истината, която той толкова криеше и овърташе и видя, че от тук нататък няма на къде, по-добре да си задържи по-сигурния човек и толкова. Последното, което ми е написал преди развоя на събитията и да ме блокира е, че скоро трябва да се видим и някакви сърчица и влюбени човечета и после блок! Ето за такова неадекватно поведение става въпрос! Да, аз съм си виновна пак казвам, егоизъм, може би и скука, нещо ми липсва, някаква дълбочина в отношенията с човека до мен.. било ми е приятно в началото, привързала съм се, закачила съм се даже за него, пристрастила съм се, опитвах се дълго време да го разбера, да оправдая някакво поведение, което ми се е виждало нелогично, изпитвах и съжаление и отключих в себе си най-гадните си качества и ето това е. След всичко написано, къде по-точно не понесох критика, критика понасям, когато е градивна и цели наистина отсрешния да разбере и научи нещо, защото е друго някой да ти каже нещата по-трезво отстрани, но когато коментарите са.. ощипана монахиня, баси нарцисиста, психопат, няма пари за развод, курвее и се и т.н това не е критика, вие така ли комуникирате в толкова перфектните си връзки и животи с хората около вас, при най-малкото неразбиране на нещо или само защото си мислите, че нещо не би се случило на вас.. така ли комуникирате наистина, може би и тези дето бяха нападателни тука да си зададът някои въпроси! Лека вечер и да, темата е време да се заключи!

# 114
  • Мнения: 18 333
Аз само да питам, докато си пращахте голи снимки и споделяхте чувства, мислеше ли да се разделиш с мъжа си и кога? Как си представяше, че ще се случат нещата? Flushed

# 115
  • Мнения: 14 943
Не, честно....
За първи път срещам жена с мъж и дете, за която толкова очевидно мъжът и детето да не са никакъв приоритет за сметка на да-не-казвам-кое; която толкова очевидно да не изпитва ей тонинко неудобство; и която е толкова готова да си защитава правото на да-не-казвам-кое да бъде удовлетворено. Защото с тоя секстинг и голотии само пълен наивник би повярвал, че ти е обидно прекъсването на комуникацията с този Уве, Ларс, Пааво или там който е. Същото важи и за твърдението, че си споделила на мъжа си.
Сбъркани приоритети, просто адски сбъркани.

# 116
  • Мнения: 36 036
... темата е време да се заключи!

Общи условия

Активация на акаунт