Токсична ситуация, психопат или?

  • 4 688
  • 116
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 33
Тази тема вече може да се заключи

# 91
  • Мнения: 4 578
Крисия, много е странно 30-годишна жена да вижда нещата само в черно-бяло. Нито един от участниците не е бял или черен. Може би част от коментарите са толкова остри, заради твоята остра реакция . И двамата сте продължавали тази комуникация, макар, че е ясно, че истинска връзка между вас не може да има. Твоите причини какви бяха да не прекъснеш като стигнахте до секстинг? Защо не може и неговите да са били подобни? За лъжата за приятелката - ако е преценил това като фактор, че ти ще го отрежеш, а той не е искал, това прави ли го токсичен и психопат? Може да се чувства неуверен и непълноценен с нея, с проблема му, а пък виртуално да се вижда през твоите очи по-привлекателен, интересен, без дефицити, да си е галил по някакъв начин егото, да си е лекувал самочувствието. Има толкова варианти. За теб е било зарибяващо, за него сигурно също. Разкриването и споделянето е усилило многократно ефекта, така се създава усещане за специалност, а не за евтина виртуална свалка. Нещо явно много ви липсва и на двамата в реалните ви връзки, за да поддържате това цяла година. Разбира се, може и да е само игричка от негова страна, но не разбирам какво толкова различно виждаш в неговото поведение, сравнено с твоето. Затова отговорността е поделена. Не разбирам за кое си му толкова бясна. Аз писах и преди - напълно възможно е мъжът да е бил объркан да се е лутал между " не искам  да спра" и "такава връзка е невъзможна".

Последна редакция: пн, 16 май 2022, 17:15 от TafTaf

# 92
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Леле, съжалявам този, които има нещастието да се събере с теб.

Скрит текст:
Чисто морално на теория си права, но само на теория, която е наложена чрез норми.
Обаче на практика може да се изненадаш от себе си след време. Много неща не се случват по план, понякога чувствата се проявяват спрямо определени обстоятелства. Нищо не може да се направи ако им се отдадеш, единствено може да се подтиснат, което за мен хич не е ОК, за когото и да става въпрос. Травмата ще е жестока!
Естествено не говоря за регулярно празноглавие, а за осъзната дълбокост, която може да се стопира само ако има бутон "включи"-"изключи", но такъв няма при влюбване, поне на рационално ниво.
Бих подкрепила всеки, който се измъчва, независимо дали го оправдавам в МОИТЕ ОЧИ.

Тя не му е сложила рога.
Работи се в работата, а не във връзката, защото няма нищо общо с човешките отношения като емоция.
Съжалявам хората, за които наличието или липсата на рога са на първо място, а не гледат най-важните съпътстващи неща, а именно подкрепа, обич, помощ, отдаденост.
Рогата перфектно могат да се комбинират с горните изброени, но е въпрос на широкоскроеност, чувства и ангажираност.
И стига с тези раздели за щяло и нещяло!

21 години, две пораснали деца, разбиране и обич Smirk
Ти си го съжалявай.
Жалко, че изписах толкова, за да ти разкажа друга гледна точка, а ти ми връщаш само някакво тъпо изречение, нооо...който колкото си може.

# 93
  • Мнения: 33
Крисия, много е странно 30-годишна жена да вижда нещата само в черно-бяло. Нито един от участниците не е бял или черен. Може би част от коментарите са толкова остри, заради твоята остра реакция . И двамата сте продължавали тази комуникация, макар, че е ясно, че истинска връзка между вас не може да има. Твоите причини какви бяха да не прекъснеш като стигнахте до секстинг? Защо не може и неговите да са били подобни? За лъжата за приятелката - ако е преценил това като фактор, че ти ще го отрежеш, а той не е искал, това прави ли го токсичен и психопат? Може да се чувства неуверен и непълноценен с нея, с проблема му, а пък виртуално да се вижда през твоите очи по-привлекателен, интересен, без дефицити, да си е галил по някакъв начин егото, да си е лекувал самочувствието. Има толкова варианти. За теб е било зарибяващо, за него сигурно също. Разкриването и споделянето е усилило многократно ефекта, така се създава усещане за специалност, а не за евтина виртуална свалка. Нещо явно много ви липсва и на двамата в реалните ви връзки, за да поддържате това цяла година. Разбира се, може и да е само игричка от негова страна, но не разбирам какво толкова различно виждаш в неговото поведение, сравнено с твоето. Затова отговорността е поделена. Не разбирам за кое си му толкова бясна. Аз писах и преди - напълно възможно е мъжът да е бил объркан да се е лутал между " не искам  да спра" и "такава връзка е невъзможна".

Да, ето от такива гледни точки имах нужда, много вероятно е да е било точно така и съм съгласна с написаното, но не искам да си мисля и да оправдавам, че човека не е бил честен с мен за да не го отрежа. Ядосах се, защото всичко можеше да се получи или да не се получи много по-безболезнено и без да си губим взаимно времето в гоненки, криенки, чуденки.

# 94
  • Мнения: 771
И реши да го накажеш, като пишеш на момичето и му съсипеш отношенията умишлено, защото…?

# 95
  • Мнения: 5 337
Ами, аз не мисля, че трябва да си подтиска емоциите. Само и единствено смятам за грозна лъжата спрямо близкия й човек. Иначе всеки е свободен да прави онова, което иска.

# 96
  • Мнения: 2 012
Разбира се, че не трябва да подтиска емоции, но затова си има начини, един от тях е развод. Не може да ходиш с някой докато партньорът ти си изпълнява битовизмите вкъщи. Другият вариант е да предложи отворена връзка. Но и мъжа й не го знаем какъв е...

# 97
  • Great Britain
  • Мнения: 2 213
Ти си го добавила първа, участвала си не по-малко активно в комуникацията, държала си му сметка, изяснявала си се с приятелката му???, пращала си и скрийншотове, доказвала си нещо, намесила си се във връзката им с бутоните…
Та, да се върнем на заглавието и въпросът  за психопата.

Някакво престъпление ли е да добавиш първи, човек който познаваш в социална мрежа.. та те нали са затова? Това да добавиш някой, означава че автоматично имам задни мисли и мога да предвидя целият развой на събитията ли, хайде стига.. този пък коментар не го приемам изобщо, всичко друго да, но това е абсурдно. Намесила съм се във връзката им да, за да спася себе си в крайна сметка. Той си правеше планове с мен до самия край, аз просто виждах как думите и действията не съвпадат, добре че се свързах с нея, защото щях най-вероятно да се срещна с него и да попадна в още по-голям капан и триъгълник!

PureLove
Добре, аз спирам да пиша, благодаря на онези, които се опитаха да разберат и споделиха подобен опит. Изглежда останалите имат перфектни връзки, отношения, никога не са излизали извън пътя и се разбират на 100%.
Да престъпление е спрямо мъжът ти цяла година зад гърба му да флиртуваш и изпращаш разголи снимки на друг мъж.Жалка си.Лекуваи се.Психопат си.

# 98
  • Мнения: 15 125
Извинявайте, не успях да изчета цялата логорея. Пак ли милосваме скучаеща госпожа, която няма пари да се разведе, но има мерак да ку*вее извън брачното ложе? Щото чета някакви профили на третото колело, обаче профилът на героинята явно никому не представлява интерес.

П.п. стигнах 4та стр, имало и малко обективност в темата.

# 99
  • Мнения: 6 825
ЛГ е психопата. То това е ясно от първия пост Scream

# 100
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 440
Пак ли милосваме скучаеща госпожа, която няма пари да се разведе, но има мерак да ку*вее извън брачното ложе?
Dart
+ наранихме ѝ много чувствата и сме твърде сурови

# 101
  • Мнения: 33
И реши да го накажеш, като пишеш на момичето и му съсипеш отношенията умишлено, защото…?

Не съм решила да го наказвам, а да защитя себе си и това беше единствения и последен начин да го направя и по-добре.. иначе щеше да стане много по-зле, вече съм убедена в това. Освен това действах импулсивно и емоционално, не виждам защо трябва да се грижа за отношенията на един човек, който съзнателно ме побъркваше всекидневно! Повече не желая да се обяснявам, не съм постъпила добре, грешен и кофти избор, наранени хора.. надявам се, че ще отмине и всички участващи в тази история ще научат по нещо! Тук повечето от вас пишат като експерти в човешките взаимоотношения, всичко разбиращи и знаещи, никога не допускали грешки и перфектно контролиращи емоциите си винаги.. аз поне търся причини за поведението си, което считам за НЕ окей в така стеклата се ситуация. Мерси за обективните и не заядливи, осъдителни отговори. Темата приключва за мен.

# 102
  • Мнения: 771
Ако не се опиташ да приемеш критиката, значи темата е напълно излишна. Ако смяташ, че си постъпила добре, то защо търсиш съвет?
Проблемът при теб е страшен егоизъм. Погрижи се за това! В ситуация, в която ти си най-малко засегната, ти говориш за твоите чувства, твоите емоции и как да спасиш себе си. А всъщност измамен е мъжа ти, наранена е другата жена, отмъстено е на флиртаджията и на късмет не си правила секс, не си задълбочила и не си оставила детето си с разведени родители, само защото ти е отказано да се срещнете. Иначе, щеше. До тук изброих 3-ма възрастни засегнати и едно дете. А ти си решила “да спасяваш себе си”. Но от какво? И от кого?
Проблемът е много сериозен при теб. Не си готова да го приемеш, подмини го! И така до следващата история.

# 103
  • Мнения: 9 864
И как защити себе си? Добре че той не е решил да направи същото.
Имам близка, която беше в подобна ситуация преди 2-3 години, леко усложнена с физически контакт. Никакви приказки, подкрепа, милване по рамото и прочие не помогнаха. Всички й бяха криви, не я разбираха, осъждаха незаслужено, искаха да попречат на щастието, което я чака и прочие.
Освести се сляд няколко житейски шамара. Към момента е сама, детето й контактува в нея служебно, бившият - никак, семейството й - само по празници.

# 104
  • Мнения: 15 125
Въобще не търсиш причината в себе си. Търсиш да те потупат по косичката и да ти кажат ох, милата, омъжена си от 13 години и е напълно нормално да хлътнеш ей така по някой, когото си виждала няколко пъти и случайно сте се засекли след години в чата; нормално е да си събуеш гащите; нормално е да го тормозиш, че и гаджето му; нормално е да лъжеш мъжа си; нормално е да качваш сторита, обаче да се имаш за интроверт. Ти просто си неопитна. Ми няма да стане.
Та, викаш, че си на 30, от 13 години с мъж, но с третото колело се познавате от 17годишни. Аз може да не съм гениален математик, ама съм минала първи клас и мога да сметна 30-17=13. Случаенос? Не мисла. И други издънки имаш в постовете, но ме мързи да ги чета повторно.

Общи условия

Активация на акаунт