Стафилококус ауреус! С какво го излекувахте?

  • 4 976
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 85
Здравейте! Моля Ви отново за малко помощ! Новороденото ми,което е на 14дни има Стафилококус ауреус в нощния секрет. С какв успяхте да излекувате вашите деца? Задължително ли се пие антибиотик и какъв? Благодаря!!!

# 1
  • Мнения: 11 965
Това е бактерия, която имунитетът ни потиска. Лекува се с антибиотик, но според показанията на антибиограмата. Щом е пускам секрет и има идентифицирана бактерия, трябва да има пусната и антибиограма. С резултатите, лекуващият лекар ще определи антибиотика и се дава и пробиотик.

# 2
  • Мнения: 101
Чувствителен или ресистентен към Метицилин? Най добре отидете на лекар. Има различни терапии за различните видове инфекция и локализация.
И все пак да ви отговоря на въпроса: не винаги се пие антибиотик. Лекарят ще прецени, но най вероятно сте ви изпишат специален сапун и един гел за носа. Може и абсолютно нищо да не ви изпишат, понеже не при всички деца лечението е нужно или подходящо.
Много важна е хигиената. Сменяйте всяка сутрин спалното бельо и къпете детето всяка вечер.

Последна редакция: чт, 19 май 2022, 14:12 от MercelinessSquid

# 3
  • Мнения: 8 585
Здравейте! Моля Ви отново за малко помощ! Новороденото ми,което е на 14дни има Стафилококус ауреус в нощния секрет. С какв успяхте да излекувате вашите деца? Задължително ли се пие антибиотик и какъв? Благодаря!!!
Повторете посявката като преди да заведете, забършете със спирт/памуче горната устна на детето.
След 15-20 мин- заведете за посявка.
В Бг, този гаф, с тези стафилококи, е ужасяващ, масов.
Забърсват при вземане на посявка, кожа под ноздрите, където нормално има стафилокок.
После? кръщават фалшивата им проба "резултат".

При вземане на пробата, памучено отива директно в нослето, и не опира никъде по кожата.
Иначе? фалшиви резултати... и "си гоним котешките опашки".

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 933
Здравейте! Моля Ви отново за малко помощ! Новороденото ми,което е на 14дни има Стафилококус ауреус в нощния секрет. С какв успяхте да излекувате вашите деца? Задължително ли се пие антибиотик и какъв? Благодаря!!!
Повторете посявката като преди да заведете, забършете със спирт/памуче горната устна на детето.
След 15-20 мин- заведете за посявка.
В Бг, този гаф, с тези стафилококи, е ужасяващ, масов.
Забърсват при вземане на посявка, кожа под ноздрите, където нормално има стафилокок.
После? кръщават фалшивата им проба "резултат".

При вземане на пробата, памучено отива директно в нослето, и не опира никъде по кожата.
Иначе? фалшиви резултати... и "си гоним котешките опашки".
На мен са ми носили секрет в аспиратор за нос.Любимото ми е:"Може ли да се издухам в паничката?"Не може да бръкнеш по-навътре,защото детето ще се стресира.

# 5
  • Мнения: 6 868
Трябва да има антибиограма и според нея лл изписва лекарство

# 6
  • Мнения: 2 448
А какъв е поводът да се вземе носен секрет? Какво му е на бебето?
И аз , и детето ми сме носители на този стафилокок. Дали аз съм му го предала, или е от болницата, все тая, вече съм се примирила. Обостря се след вируси, лекуваме го, потиска се, после при срив на имунитета пак се появява. На моето дете за първи път му се изолира, когато беше на 6 м., имаше сополи, мазахме с АБ мехлем според антибиограмата. Обикновено се лекувам и аз с този мехлем или с АБ капки за очи.
Досега детето ми е пило АБ 2 пъти, както и един път като се роди, защото аз бях болна като го родих. Вече е на 6 и има нормалните за ДГ сополи, които лекуваме симтоматично - със спрейове, инхалации като е по-леко, ако стане много жълто, зелено и т.н. различни видове капки за очи.  Пиша всичко това, защото искам да те успокоя, че стафилококът не е толкова страшно нещо, но трябва да се държи под контрол. При здрав имунитет на практика не прави нищо. При такова малко бебе обаче - консултация с педиатър още утре сутрин, за да прецени ситуацията.

Общи условия

Активация на акаунт