Лазерна епилация и електроепилация – 10 (Юбилейна тема)

  • 59 947
  • 742
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 8 759
Колежката ми препоръчва Инканто, направила три процедури през 20-25 дни и вече нямала нищо /интим, мишки и крака/ това не е ли прекалено малък интервал?

Изненадах се много …..


/////

Чудя се за gentle lase на крака и интим има ли добър ефект? ( с руси косми, на места имам и бели, тук там Имам с пигмент) .


Направих 6 процедури на интим и подмишници за една година, но нямам ефект или поне аз очаквах повече/ със сопрано Титаниум….

Сега се чудя дали да пробвам Gentle lase.

Последна редакция: нд, 25 сеп 2022, 19:14 от alethea

# 196
  • Мнения: 5 861
Сега се чудя дали да пробвам Gentle lase.

Опитай, нищо не губиш (освен определена сума пари). Но ако действително космите ти са руси, както споделяш, ефектът ще е минимален с всеки един вид лазер.
А какво стана с електроепилацията? Имам спомен, че се беше подлагала.

# 197
  • Мнения: 8 759
Да, правилно се сещаш.  Посещавах козметичката и работихме в зона брадичка и бакенбарди.
Може би около 10 пъти ходих и спрях.
Имам единични, които останаха.

След това започнах лазерна епилация на цяло лице, направих 5 процедури и сега ще подновя нов пакет 6 ( gentle lase) .

Като че ли се редуцира окосмението, то всъщност по лицето ми е много, много русо (имам много мъх) и по-тъмни около бакенбардите и под брадичката.

# 198
  • Мнения: 523
Здравейте! Предстои ми лазерна епилация на интим, но получих цистит и отказах часа. Според козметикът това не е проблем, но за мен е странно. Случвало ли ви се е?

# 199
  • Мнения: 2 474
Аз не бих си отложила часа заради цистит. Ако беше вагинална инфекция - да, но инфекция на пикочния мехур няма нищо общо с епилацията.
Единствено не е ОК да се прави лазер на АБ, които са фоточувствителни, например Тетрациклин и Доксициклин, въпреки че на мен са ми правили, лекарката прецени, че няма опасност, но ме светна на най-ниска мощност.
На хинолони като Левофлоксацин също съм правила - нямаше проблем. Но ако пиете АБ, задължително се посъветвайте, с който там Ви прави.

# 200
  • Мнения: 8 759
Сестра ми иска да започне лазер на лице.
Тя е мургава, с тъмен косъм и има доста по лицето.
Ще прави и изследвания за жлезата, но ме интересува ELysion Pro дали ще окаже ефект, на него се е спряла...

# 201
  • Мнения: 518
Здравейте!
Много моля за мнение за лазер Milesman compact😊

# 202
  • Мнения: 1 032
Сестра ми иска да започне лазер на лице.
Тя е мургава, с тъмен косъм и има доста по лицето.
Ще прави и изследвания за жлезата, но ме интересува ELysion Pro дали ще окаже ефект, на него се е спряла...

ако имате предвид щитовидната жлеза - тя не причинява прекомерно окосмяване. То е от инсулиновата резистентност, която често върви с хипофункция на жлезата. За лазера иначе не мога да кажа, аз съм ходила само на едно място и дори не съм се интересувала какъв им е лазерът.

# 203
  • Мнения: 5 059
Момичета, вече 5-та процедура ще правя на лице- горна устна и брадичка.
На устната има не малко ефект, но на брадата са много повече космите.Като количесто, предполагам от бръсненето, но пък са много тънки вече.
Това добър знак ли е и има ли смисъл да продължавам?

# 204
  • Мнения: 5 861
"Много повече", спрямо кога?
Имаш ли хормонални проблеми?
Бръсненето няма общо.

# 205
  • Мнения: 5 059
"Много повече", спрямо кога?
Имаш ли хормонални проблеми?
Бръсненето няма общо.

Спрямо преди да почна да хода на лазерна епилация .
Тогава имах буквално на половина на това, което имам сега.
Нямам хормонални проблеми .Както казах, при горната устна има осезаем ефект.
Единственото положително е, че преди имах 5-6 много груби и големи косми, които сега са тънички.Но, на фона на количеството, няма видим положителен ефект 😀

# 206
  • Мнения: 5 861
Спрямо преди да почна да хода на лазерна епилация .
Тогава имах буквално на половина на това, което имам сега.
Но преди да почнеш да ходиш на лазерна, предполагам, не си виждала всичките си косми "накуп", защото допускам, че си ги отстранявала по някакъв начин? И аз не знаех колко много косми, всъщност, имах по брадичката, преди да ми се наложи само да ги подрязвам за известно време. Да не и при теб да е така?

Нещо друго, което сме споменавали много пъти, или поне аз фанатично го пиша през всеки свой втори пост, е, че лазерната третира най-успешно плътните и тъмни косми. Доколкото разбирам, тези по брадичката ти са по-скоро нежни - не очаквай добри резултати занапред, при това положение. Не искам да те отчайвам, разбира се. Просто реалността е такава, че за лицето (от свой многогодишен опит се убедих) е най-добре да се третираш направо чрез електроепилация. Няма значение, че косъмчетата над горната устна са се повлияли добре - брадичката си е отделна, не е сигурно, че при нея ще е налице същият успех.

А за хормоналните проблеми попитах, защото имам някакъв много бегъл спомен, че съм засичала ника ти из някои здравословни теми, в които питаше за подобни неща, но може и да бъркам, разбира се, или да е ставало въпрос за друго. Simple Smile
В немалък процент от случаите, обаче, прекомерното окосмяване по лицето при жени, както и в други нетипични за нежния пол зони, си е хормонално обусловено. Тази особеност не е много приятна, защото от това, което знам, андрогените невинаги са податливи на контрол "отвън" и резултатите от лечението са спорни.

Последна редакция: нд, 02 окт 2022, 23:12 от Гърне без похлупак

# 207
  • Мнения: 5 059
Аааа, казвам , че са по-нежни, защото спряха да са като мъжка брада Grinning
Но пак са си тъмни, почти черни, просто са тъъъънички.
Не са много, но са ужасно дълги. Ако ги оставя, биха стигнали 2 см!И както са и черни, без значение колко са дебели, забелязват се много.
Иначе има логика в това, което казваш- може да не съм ги виждала всички накуп.
Но според мен по-скоро мъхчетата, които имах преди и почти не се забелязваха, сега са си станали косми, заради бръснененто...
Иначе, за хормоните, наред са ми основните женски.
Ако продължават така да НЕ се повлияват, ще ги почна с кола маска...

# 208
  • Мнения: 252
Момичета, имам въпрос за лазерна на пълен интим? Как точно протича цялата процедура, може ли да обясните? Козметичката ли прави всичко сама, с ръце или шпатулки се работи там?Много се притеснявам и все още не мога да се реша да опитам…

# 209
  • Мнения: 55
Здравейте! Преди 15 дена си направих лазерна епилация на мишници.След епилацията ми ставаше много топло, нещо като горещи вълни и се изпотявах.Една седмица след това започнаха тъпи болки в подмишниците, които са като стрели, за кратко и спират.Те са от време на време..., та въпросът ми е  към тези които знаят това нормално ли е или не? Благодаря ви!

Общи условия

Активация на акаунт