За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 103

  • 23 519
  • 762
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 390
Здравейте,как отпушваше нослетата на вашите бебчета? Пробвах с кихането от физиологичния разтвор ,но или аз не го правя правилно или тя не вади нищо ,когато киха. Бяхме на педиатър и й прослуша гърдичките ,явно там няма проблем ,за да ми казва пак да пробвам с физиологичния р-вор. Бебето издава звучета подобни на хъркане.

# 706
  • Мнения: 15 356
Балсамче Колийф брийт изи

# 707
  • Мнения: 390
Балсамче Колийф брийт изи
Благодаря

# 708
  • Мнения: 246
Да помоля за помощ и съвет. Бебето ми е на 5 месеца и за първи път вдига температура. Предполагам вирус- баща му е болен. 38,5. Педиатърът по телефона каза на 4 часа панадол и ампула вит. С. Утре следобед е на смяна. Температурата спадна, след първия прием, после пак вдигна, сега пак спада...Започна малко бистър сопол...да ходя ли до спешен кабинет или се панирам излишно, според вас?
Според мен не е за спешен кабинет в момента. Нека педиатърът го види утре, пуснете црп и ппк за всеки случай. Следете температурата, но внимавайте да не я смъквате прекалено бързо. Това е по-опасно от гледна точка на евентуален гърч, отколкото високата. Разсъблечете детето, може да опитате и компреси с вода и оцет. Бързо оздравяване!

# 709
  • Мнения: 628
Да помоля за помощ и съвет. Бебето ми е на 5 месеца и за първи път вдига температура. Предполагам вирус- баща му е болен. 38,5. Педиатърът по телефона каза на 4 часа панадол и ампула вит. С. Утре следобед е на смяна. Температурата спадна, след първия прием, после пак вдигна, сега пак спада...Започна малко бистър сопол...да ходя ли до спешен кабинет или се панирам излишно, според вас?
Според мен не е за спешен кабинет в момента. Нека педиатърът го види утре, пуснете црп и ппк за всеки случай. Следете температурата, но внимавайте да не я смъквате прекалено бързо. Това е по-опасно от гледна точка на евентуален гърч, отколкото високата. Разсъблечете детето, може да опитате и компреси с вода и оцет. Бързо оздравяване!

Сърдечно благодаря!

# 710
  • Мнения: 390
Балсамче Колийф брийт изи
Използва ли ли сте балсамчето за бебе под 3 месеца?

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 1 931
Да помоля за помощ и съвет. Бебето ми е на 5 месеца и за първи път вдига температура. Предполагам вирус- баща му е болен. 38,5. Педиатърът по телефона каза на 4 часа панадол и ампула вит. С. Утре следобед е на смяна. Температурата спадна, след първия прием, после пак вдигна, сега пак спада...Започна малко бистър сопол...да ходя ли до спешен кабинет или се панирам излишно, според вас?

Лепнал ви е вирус най - вероятно.
Няма смисъл да се бутате по спешни кабинети с още болни. Идете утре при лекарката да го преслуша и при нужда пуснете една ПКК и това е.
Вирусите обикновено преминават за 3 дни.
И нашето така се разболя на 5 месеца, беше със зачервени уши и с температура. Мина за 2-3 дни без антибиотик.

# 712
  • Мнения: 628
Притеснявам се да не е корона...и не знам- тогава, какво се прави

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 1 931
Вземете си бърз тест от аптеката и направете на детето. Става бързо и лесно.
Ако излезе положителен се чуйте с лекарката, за да уточните.

# 714
  • Мнения: 975
Първо бащата да се изследва.

# 715
  • Мнения: 15 356
Балсамче Колийф брийт изи
Използва ли ли сте балсамчето за бебе под 3 месеца?
Не,за над 3 м е

# 716
  • Мнения: 914
За раздразненото, според мен, коремче на бебчето...
Не съм много наясно с актуалните АМ, защото ги ползвах с големия ми син,  който другия месец става на 6 г. 🥰🙂
След Аптамил и НАН, които го запекоха, преминахме на Лактана Био.
Изключително добре му беше и си останахме с нея докрай.
С малкия (2г. (почти) бяхме изцяло на кърма.😊
Съвета ми е , наистина ако имате черно на бяло диагноза,  приемайте ЛЕЧЕБНО АМ,
Но при липса на такава по- добре си изберете АМ и по-дълго време го пробвайте, как ще се отрази на бебето .
В тази област само да вметна, че има и козе АМ , което също е вариант за проба,  при съмнение за евентуална непоносимост към белтъка на кравето мляко.
Може да подпомогнете чревната флора в момента с някакъв пробиотик, но не на капки, а саше, Омни биотик Панда, Биобаланс Бейби..
При подсечено дупе, а и не само е важно да бъде СУХО...т.е.след почистване с мокра кърпичка или измиване, подсушаване със суха салфетка.
Аз във време на почивка вземах обикновени 4 пластови носни кърпички и ги разделях пласт по пласт т.е. получавах 4 броя кърпички за сухо бебешко дупе😄
Така стават изключително меки.
Много ползвах и почистващата вода на Мустела в такива ситуации.
И след това кремче, Павловича Мас и едно обикновено,  което открих миналата година с малкия, са ми фаворити..🙂
А за коликите , също с малкия открих Санколик, препоръчвам с две ръце да се пробва,  много сме доволни.
В комбинация с Колииф, тях ги пиеше и баткото преди 6 г. Преди да ги открием пробвахме други 2-3 вида, но Колииф ни спаси положението тогава(той беше със зверски колики,  малкия по- нямаше).
Пръцкането е нещо нормално, да не каже пожелателно в такива ситуации, защото така  излиза въздухът приет по време на хрането, който всъщност е виновникът за коликите, и дефакто се облекчава коремчето 🙂
Дано преодолеете бързо проблема и да бъдете здрави 🙂

# 717
  • Мнения: 629
Притеснявам се да не е корона...и не знам- тогава, какво се прави

Здравейте, преди 2 месеца след ваксини водих двумесечно бебе с температура в спешния кабинет в Токуда. Преди да го прегледат засължително ми казаха, че се прави ковид тест. Предполагам може да отидете и да го тествате, 25 лева заплатихме за бързия тест. Имайте предвид, че много се чака и никой не го интересува дали сте с бебе на 2 месеца или с дете на 5 години.

# 718
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 893
+1 за Санколик. Той ни спаси от ужасните колики на дъщеря ми. Вече е на 7 м и наскоро ги спрях. Пи ги 5 м, давах ги с млякото и докато захранвах. Сега е нещо пак неспокойна и се чудя дали да не й давам отново. Но и коремчето трябва да свиква, аз така или иначе на обяд и за СЗ не съм давала, откакто заместихме и не пие мляко.

# 719
  • Мнения: 511
Здравейте мами.
За първи път малкия има разстройство.
На 1 г и 8 м е.
Какво може да ми препоръчате.

Общи условия

Активация на акаунт