За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 103

  • 23 522
  • 762
  •   2
Отговори
# 720
  • Мнения: 67
С физиологичен разтвор трябва упорство докато стане, но върши работа. При нас помага и топлия душ или като го къпем на чешмата с главата надолу. Идеята е да се размекнат гадовете и после да изтекат или да кихне и да ги изхвърли. Четох и че може да се сложи купичка с нарязан лук до бебето, но не съм го пробвала лично.

Здравейте,как отпушваше нослетата на вашите бебчета? Пробвах с кихането от физиологичния разтвор ,но или аз не го правя правилно или тя не вади нищо ,когато киха. Бяхме на педиатър и й прослуша гърдичките ,явно там няма проблем ,за да ми казва пак да пробвам с физиологичния р-вор. Бебето издава звучета подобни на хъркане.

# 721
  • Мнения: 628
Така- да докладвам за нас. С тестове от аптеката- аз ок, бебе и татко нещо като положителни. С бледа контрола, но има две черти. Вдигнахме се, към спешното в Токуда- отпратиха ни, към инфекциозна. Там ми обясниха, че трябвало да ни приемат, за да правели, каквото и да било. Не повториха теста, въпреки съмненията ми.
Прибираме се да приготвям багаж, но изобщо не ми се постъпва там...
Не знам, какво да правя. Дробовете са чисти, моментно вдигна 39,4. Сега е добре...
Знам, че при бебета са възможни бързо големи бели но нещо не се чувствам спокойна там.

# 722
  • Мнения: 975
Обадете се в Поликлиниката на бул.България, там имаха червен коридор за Ковид при бебета и деца. В педиатрията - СБАЛ по Детски болести това е държавната болница имаха фургон за преглед на бебета и деца. Вижте там как е процедурата.

# 723
  • Мнения: 628
След три пъти панадол, ще продължа с нурофен и ще го следя. Сигурно ли е за тези две места? Има някакви промени, т.е.- пълен хаос разбирайте.
Аз се успокоих, че гърдите са чисти и лигавиците ок. Яде, изглежда добре, надявам се да не се налага да ходим повече, където и да е...иначе- мога всеки един момент да се върна, към инфекциозна по спешност. Много внимавайте! И в аптеките е пълно с хора за тестове...неглижират, но е страшно.

# 724
  • Мнения: 6 791
Здравейте мами.
За първи път малкия има разстройство.
На 1 г и 8 м е.
Какво може да ми препоръчате.
Моето момиче е на годинка, изкара много кофти вирус, имаше много висока температура и разтройство. Изключително добре и бързо се повлия от Адирекс бебе и Тазектан.

# 725
  • Мнения: 245
Здравейте мами.
За първи път малкия има разстройство.
На 1 г и 8 м е.
Какво може да ми препоръчате.


Адирекс Бебе

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 1 931
Ако влезете в инфекциозна по- скоро ще ви доразболеят, там е ужас някакъв.
На детето му има само температура, гърди и дробове- чисти. Следете да не вдига висока Т, давайте много вода, до 2-3 дни ако не отшумят симптоми, а и да отшумят- пак на преглед при личната и така.
Ние поне така процедирахме. Тъй като симптомите отшумяха и детето се оправи за 2-3 дни, не сме ходили и при личната след това.

# 727
  • Мнения: 376
Мами някоя от вас предлага ли такива макарони? Малката е фенка на макароните , поне малко да разнообразим, какво ще кажете по въпроса?
https://lifestore.bg/makaroni-ot-nahut-kramas-250-gr

# 728
  • Мнения: 628
Ако влезете в инфекциозна по- скоро ще ви доразболеят, там е ужас някакъв.
На детето му има само температура, гърди и дробове- чисти. Следете да не вдига висока Т, давайте много вода, до 2-3 дни ако не отшумят симптоми, а и да отшумят- пак на преглед при личната и така.
Ние поне така процедирахме. Тъй като симптомите отшумяха и детето се оправи за 2-3 дни, не сме ходили и при личната след това.

Благодаря ви! И аз така прецених. Те дори му измериха много некадърно температурата, беше залепен в баща си, врял и ревящ, какво да очаквам, като лечение и наблюдение...
В къщи е с 36,7 вече. Плаче, но- това е нормално сигурно...Ще се гледаме и се надявам бързо да отмине и да не бъркам в решенията...

# 729
  • Мнения: 523
Първо бързо оздравяване на болното бебче и да минава леко.
 Аз имам въпрос-бебчо е на 7 мес20 дни 🥰 и иска да ходи. Даже вкъщи като е бос се изплъзва от мен и стъпва на земята и иска да тръгва. Стъпва много хубаво на стъпалце и на моменти все едно тича 🤣 Трудно му е с обувчици, но пак си върви. Даже иска да се пуска и да тръгва сам. Дали е нормално според вас, трябва ли да го спирам. Всички наоколо казват че още е малък и не трябва. И аз съм на кръстопът-да го оставя ли по малко да ходи или да го спирам

# 730
  • Мнения: 4 856
На 7м моят се изправяше по мебелите и ходеше по тях. Не съм го спирала, то нямаше и как. Но не съм го държала за ръце да ходи.

# 731
  • Мнения: 628
Благодаря за пожеланията и благодаря на всички момичета за помощта и насоките!
За ходенето- трудно можете да го спрете човека😆
Аз съм така със сядането- не трябвало, не трябвало, а той си умира да е в седнало положение, сгъва се напред и това си е. Отделно си умира и на крачета да го държа. Знам, че не трябва и внимавам, но трудно го удържам. Няма еднакви бебета и еднаква готовност ...внимаваме, но и се водим по тях. Моят от родилното нямаше нужда да му държа главата, вирна я веднага. Колкото лекари, толкова и мнения...доста четох и накрая реших да го оставя на спокойствие, като внимавам все пак, доколкото ми позволи😆
Заспа...стискайте палци! 🙏🏻

# 732
  • Мнения: 1 608
Благодаря за пожеланията и благодаря на всички момичета за помощта и насоките!
За ходенето- трудно можете да го спрете човека😆
Аз съм така със сядането- не трябвало, не трябвало, а той си умира да е в седнало положение, сгъва се напред и това си е. Отделно си умира и на крачета да го държа. Знам, че не трябва и внимавам, но трудно го удържам. Няма еднакви бебета и еднаква готовност ...внимаваме, но и се водим по тях. Моят от родилното нямаше нужда да му държа главата, вирна я веднага. Колкото лекари, толкова и мнения...доста четох и накрая реших да го оставя на спокойствие, като внимавам все пак, доколкото ми позволи😆
Заспа...стискайте палци! 🙏🏻

Понеже ми е прясно! Бебешори е даже още с ковид! Само бъдете спокойни!:)
Два дни висока температура, която не се повлиява много от лекарства ( може би от диалгин само имаше ефект) и след това остана една тегава кашлица, за която правим инхалации в момента!

Ние също бяхме на преглед в инфекциозна и слава Богу попаднахме на читав лекар, който дори не спомена за прием...Каза ми под 38, 38 и 5 да не давам никакво температуропонижаващо и да оставя детето да си изгради имунитет. Мина температурата( дано не се и връща), но вчера исках да отида да му чуят пак гърдичките, че кашлицата беше много тегава - попаднахме на най-мързеливият и неадекватен лекар ЕВЪР! Дори не го прегледа и каза, че ако искаме да го преслушва и т.н - личен лекар иначе ще го приемат. 6/7 ден от Ковид-а , когато дори не е заразен ..на база на какво щеше да го приеме без преглед - не знам. Пълен малоумник...Както и да е - отидохме в Поликлиника България слава Богу - чуден лекар! Прегледа го и назначи терапия - инхалации... .

Нямам твърдо и еднопосочно мнение за инфекциозна - две посещения - двама различни лекари..  

Зле ли е вътре положението??

# 733
  • Мнения: 628
Благодаря за информацията! Нямам идея как е вътре,но бяха супер неадекватни и няма как да ме убедят, че там ще сме по-добре.
Температурата падна, но се борим със сополи...дави се и спира да диша за секунди. Пробвах с физиологичен, не помогна особено. Сложихме и по капка виброцил, дано подейства🙏🏻

# 734
  • Мнения: X
Luellis, в Инфекциозна е пълна мизерия, в общи линии всяка друга да е, но не и тази, но за съжаление държавата така е преценила и ако действително имаш нужда от хоспитализация, няма къде, безумно. Отделно и лечението доколко е адекватно там съм с две наум. Наистина ли в Поликлиника България преглеждат с Ковид и как става, в смисъл само определени часове ли са или може по-всяко време? Ние също сме с ковид, бебето е добре, баткото е с температура, засега не смятам да го водя, но ако ми се наложи да знам.

Tirex, изобилие от сополи може само с аспиратор за прахосмукачка да се извади. Ако само слагате физиологичен разтвор, той ги размеква, но като не ги вадите, те си стоят там.

Последна редакция: пн, 11 юли 2022, 08:54 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт