Дядо си намери баба, какво да правя?

  • 6 352
  • 154
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 168
Подсъзнателно търсиш бащината фигура, предполагам заради липсите в отношенията с баща ти. Останалото са приказки за пред теб самата. Обаче явно имаш проблем с което, иначе щеше да си стоиш удовлетворена от връзката си и нямаше да пускаш теми за баби и дядовци.

Нямам липса на баща, дори се чудя как не съм намразила мъжкия пол заради баща ми, и няма да го казвам 3ти път Simple Smile

# 121
  • София
  • Мнения: 39 135
Алкохолик?

# 122
  • Мнения: 2 636
Затова казвам, че в разговорите ми с мъже на +20 до + 35г не съм срещнала такъв с когото бих желала да имам нещо повече от отношения като познати, колеги и тн.
Просто досега не си си дала възможност да срещнеш мъъъъничко по-млад и да видиш разликата. Но свободен, с когото наистина да имаш съвместен живот без криеници. И пълноценен сексуален такъв.

# 123
  • Мнения: 6 308

Нямам липса на баща, дори се чудя как не съм намразила мъжкия пол заради баща ми, и няма да го казвам 3ти път Simple Smile

Наистина ли не вдяваш? Баща ти не е бил това, което трябва- да ти дава обич, подкрепа, сигурност, опора.... И тия неща ги търсиш в разни дъртаци. Елементарна психология, обяснено с думи прости.

# 124
  • Мнения: 5 382


Нямам липса на баща, дори се чудя как не съм намразила мъжкия пол заради баща ми, и няма да го казвам 3ти път Simple Smile
Веднага се хващам за това. Баща ти може да присъства физически в живота ти и въпреки това да нямаш пълноценна и удовлетворяваща те връзка с него. Наистина ли не го разбираш? Отсъствието на единия родител не е задължително условие, за да имаш проблем. Понякога присъствието дори е по-лошият вариант.

# 125
  • Мнения: X
Някои бащи е по-добре да ги няма, отколкото да присъстват. Повече вредят така.

# 126
  • Мнения: 57
Здравейте, сигурно вече ме запомнихте като онази ненормалница хванала се с дедо си, така че по същество.
Той си намери баба, всеки ден излизат на кафе или до работното му място лично му носи да си го пият заедно... Ама за него това е нищо..., били само приятели.
Аз ли си въобразявам, че ме лъже или наистина си въобразява, че тя го иска само за приятел. Жената е на около 58г и е негов тип и самотна очевидно...  Дори моя приятелка ги е виждала заедно в парка, как въпросната му носи кафенце и сладки, но без интимности.
И като цяло явно съм излишна в живота му, ако наистина е с нея, но не разбирам защо ще ме лъже.
Също и ме запозна с племеннка на тази жена, но с нея не се познаваме. А въпросното момче е на 23 и по-хлапашко държание и мислене не бях срещала, дори не знам за какво ме запозна с него... Как ви изглежда всичко това отстрани, дали аз не виждам ясно картината?

Не можах да разбеа какво ви притеснява. Чудесно е, че дядо  ви е намерл компания и близък човек с когото да си прекарва времето. Ще ви каже, когато прецени. Все пак  е голям човек.

# 127
  • Мнения: 6 308
Шерлок, нещо не ти се получават работите.

# 128
  • Шотландия
  • Мнения: 2 863

Разбирам какво имаш в предвид, но е нелепо аз да си стоя вкъщи през почивен ден и да готвя и чистя и да чакам възлюбени да се прибере в 20:00 вечерта за да вечеряме.
Опирвам се, да разбера дали аз не си въобразявам и преиначавам ситуацията с въпросната г-жа. Той вижда връзката ни за напред, постарому, което нищо не ми говори, понеже в неговата глава те са само приятели, а какви намерения има, от скука ли го посреща с кафенца и сладки....
Не е невъзможно приятелство между мъж и жена, но не искам да се явява акто любовницата му, а въпросната г-жа  да си я представя за партньорка и спътница в живота.
Не задаваш правилния въпрос. Аз съм се научила да се водя по фразата "по делата им ще ги познаете ". Какво значение има какво обяснява, щом ти си стоиш вкъщи и слугуваш в почивния си ден, а той си развява гащите с новата се приятелката и се прибира да се наяде и да го задоволиш сексуално, на приятелката желанието за секс най-вероятно е умряло вече. Задай си въпроса: това удовлетворява ли те?

# 129
  • Мнения: 168

Разбирам какво имаш в предвид, но е нелепо аз да си стоя вкъщи през почивен ден и да готвя и чистя и да чакам възлюбени да се прибере в 20:00 вечерта за да вечеряме.
Опирвам се, да разбера дали аз не си въобразявам и преиначавам ситуацията с въпросната г-жа. Той вижда връзката ни за напред, постарому, което нищо не ми говори, понеже в неговата глава те са само приятели, а какви намерения има, от скука ли го посреща с кафенца и сладки....
Не е невъзможно приятелство между мъж и жена, но не искам да се явява акто любовницата му, а въпросната г-жа  да си я представя за партньорка и спътница в живота.
Не задаваш правилния въпрос. Аз съм се научила да се водя по фразата "по делата им ще ги познаете ". Какво значение има какво обяснява, щом ти си стоиш вкъщи и слугуваш в почивния си ден, а той си развява гащите с новата се приятелката и се прибира да се наяде и да го задоволиш сексуално, на приятелката желанието за секс най-вероятно е умряло вече. Задай си въпроса: това удовлетворява ли те?


Благодаря, подобни и различни на това мнения очаквах да чуя, за да си направя някакъв извод дали си въобразявам и какво да предприема, а не психоанализа, при това грешна.

# 130
  • Мнения: 2 289
Маце, всички толкова добре са ти го казали. Попрочетох тази и предната ти тема. Ако не ни пързулкаш, надявам се да приемеш съвета на всички преди мен, които са ти го казали. Тази връзка няма бъдеще. И да има - много е кратко!! На тази възраст човек е на едно заболяване или нещастно стечение на обстоятелствата от това да се залежи и какво ли още не.

Почти никой не знае за вашата връзка. Като кажат в болницата само семейство на визитация дори няма да можеш да го посетиш. Ще си то приберат някъде да си го гледат вкъщи и това ще е с теб. Или ще те представя като болногледачката. И понеже всички ти казват колко гадно е цялото това нещо, нека аз ти кажа колко хубаво е да бъдеш с някой на сходна възраст!

Остави дори само хубавия секс. Много се изписа за това, НО всички останали тръпки не са малко нещо:

Тръпката да те запознае с родители и приятели - да имаш второ семейство и много нови близки хора. Да излизате в общо обкръжение и да правите неща характерни за вашата възраст. Ние вече не сме на 20, но обожаваме да се събираме с приятели да играем настолни игри, да ходим на преходи в планината, да печелим куизове, да ходим на кино, коктейли, да си правим пикници и treasure hunts. Всякакви неща, характерни за млади хора и хора с младежки/приключенски/любознателен дух. И спорт коментираме и изкуство и ходим и гледаме и нищо не ни липсва.

Тръпката да се сгодиш, да преживееш собствената си сватба, сватбено пътешествие, първа година от брака, втора, да знаеш че ще има още МНОГО. И в различните етапи ще си бъдете един на друг: любими съпрузи, любовници, партньори, приятели. В който ред искаш. Няма значение. В един ден съпруга ми може да ми бъде всичко от изброеното, а в друг само приятел и това да е окей.

И какво като някои  млади мъже  играят на видео игри? Ние с моя съпруг имаме цели, работим здраво и от време на време сядаме на плейстейшъна и се размазваме на някоя игра. Това не ни пречи да планираме деца, да правим сериозни планове, да решаваме тегави проблеми и да се справяме с кофти житейски ситуации.

Тръпката да бъдеш родител и да наблюдаваш другия до себе си как също се развива в тази си роля.

Аз не мисля, че ти знаеш на 100%, че не можеш да имаш деца. Защото не мисля че сте правили реални опити за бебе. Та той не те е запознал със семейството си, как ще ти направи бебе. Какво ще каже на семейството си? Какво е това дете? Тук има групи с дами, които наистина са имали и провалени опити и здравословни проблеми и са ги преодолявали заедно по един или друг начин с партньорите си, а ти сигурно имаш нередовен цикъл и понеже не искаш деца на този етап си си навила, че не можеш да имаш, за да оправдаеш позицията, в която стоиш. Извинявам се ако не е така, но кажи как се диагностицира че не можеш да имаш деца?

Дори и да имаш здравословен проблем, ако има шанс той да бъде отстранен или шансовете да ти се подобрят или нещо да може да бъде направено ти си губиш времето с човек, който не може да бъде вече пълноценен баща, а най-много добър дядо.

Животът е твърде кратък да не преживееш най-хубавите неща, които може да ти предложи той! Този мъж ги е преживял, а ти преждевременно ще станеш свидетел на най-лошото което животът прави с човек без да вкусиш от останалото. Да го изживееш с някой, за когото също ще е ново.

Скоро самия той ще започне да говори за болежките си, ще запачнат здравословни проблеми и ти на тази си възраст да слушаш за такива неща и да стоиш вкъщи с някого ще те кара да се поболява и и ти само докато гледаш и слушаш за какво стана въпрос.

След още някоя и друга година, ако решиш че искаш да преживееш някое от гореспоменатите неща ще започне да стана все по-трудно!

Ако се имаш за толкова зряла и над връстниците си намери си някой 5-10 години по голям. Ако пак се имаш за по-зряла, научи се да бъдеш и достатъчно силна да мотивираш човека до себе си да бъде най-добрата си версия.

# 131
  • София
  • Мнения: 17 413
Виж сега, щом ти харесват по-възрастни, харесват ти, твой избор. Но този конкретно не е читав. Не е нормално за 7-годишна връзка да те крие от целия свят и да те представя като една там завършила.
Та търси си пак чичко-дядковци, щом това те привлича, но този специално не е твоя човек.

П.С. Два пъти се чудиш как не си намразила мъжете покрай баща си, но ти реално си си ги намразила. Да не харесваш абсолютно всички мъже в нормална възраст, а да си падаш по такива, с които не можеш да имаш нормална връзка, си е баш намразване на мъжкия род. Ти не искаш нормална връзка, семейство, дом, бъдеще, не искаш да градиш живот с мъж. Дали няма да е добре да останеш малко сама, да намериш себе си и да избистриш накъде си се запътила в тоя живот?

# 132
  • Мнения: 5 344
Разбирам, че всички сме се втурнали да даваме непоискани съвети за върастния партньор и връзката, обаче авторката не иска такива и не ги търси. Под въпрос от нейна страна не е връзката. Тя си я харесва и на нея си й е добре. Та, каквото и да й напишем, колкото и прави да сме, всъщност няма никакво значение.

# 133
  • Мнения: 6 308
Мда всичко е точно, дедо е супер пич, проблем няма. Да разкара бабката, може и със намек, че костите на тая възраст са силно чупливи, като преди тва я уведоми чий е въпросния дедо. Да го варди здраво, че мераклии за дедовия много от всякъв пол и възраст. Така де, кво ще се занимава с разни 30-40 годишни недорасляци.

# 134
  • Мнения: 18 410
Аз наистина не разбрах дали бабата знае коя си. В смисъл, че си гаджето му. Ако не знае, я уведоми. Средностатистическата баба няма да се мъчи да открадне гаджето на 27-годишна. Най-много дядо да се вкисне, че тайната му е разкрита. Но то и без това е обидно положение поне част от обкръжението му да не знае коя си. Пред децата може и да премълчава, да не се разрази буря. Но другите?

Общи условия

Активация на акаунт