Риба и мляко - обрив, подредих се...

  • 5 410
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 094
Не знам дали рибата, приготвена за консерва, губи белтъчините си, но ако не - комбинацията с мляко пак е равносилна на прясна риба с мляко. Както вече писах, от малки количества надали ще се получи кофти ефект, различно е при хората...аз си ям понякога, без да има последствия, но познавам хора, на които йм действа зле.

# 16
  • Мнения: 4 392
може би има значение и дали млякото е кисело или прясно

# 17
  • Мнения: 7 106
Не знам дали рибата, приготвена за консерва, губи белтъчините си....

Значи, тук идеята която споделям аз не е натрупването на белтъчини, ами взаимодействиено на консервата с млякото, която се води за "отровна" каквото и да значи това. Незнам дали ви е направило впечатление, русенско варено например или пастет престоял в консервена кутия как хваща една зелена кора отдолу  Sick. самата консерва окислява месото/рибата (след като се отвори) и комбинацията и с мляко става вредна за организма и води до подобни проблеми. затова знам, че отвори ли се консервена кутия с някакво месо или риба и не се изкунсумира цялата веднага, се мести в друг съд.
И пак казвам, споделям какво знам и какво съм чула  без да твърдя че е правилно и вярно. Но аз подсъзнателно никога не смесвам месо от консерва с мляко, било то кисело или прясно  Peace.
То иначе и в свинското месо, и в пилешкото , и в яйцата има белтъци, ама ядем яйца по панагюрски, мусака със заливка, палачинки, пиле с кисело мляко и т.н.....

# 18
  • Мнения: 595
И аз и Герито се обринахме на един Никулден.На мен даже устата ми се поду и едни големи и безформени пъпки като ухапано от праисторически комари-ужас бях.....биха ми Урбазон.
А на Герито само капки Зиртек-ама тя беше по-добре..... Confounded Confounded  4uu

Общи условия

Активация на акаунт