Гъбички! Писна ми...почвам да се лекувам сама - 14

  • 37 085
  • 764
  •   1
Отговори
# 135
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 351
Цитат
ще видим сега този месец записах час за гинеколог, за да пуснем контролна МБ... дано всичко е наред..... и най-вече дано да не рецидивират повече, защото до сега като съм имала веднъж гъбички не бях на такова "хард" лечение... ноо уви ето пак са тук....

Лошото е,че симптоматиката не винаги кореспондира с резултатите от МБ..,аз поне съм живия свидетел и потърпевш! Без абсолютно никакви симптоми и оплаквания ми излезнаха стафиколкоки и гадни гъби на МБ и пих антибиотик 10 дни преди раждане ..Обратното -при зверско течение и сърбежи -чиста МБ с препоръки само за смяна на интимен гел и непоносимост към латекса на презерватива ..

# 136
  • Мнения: 2 493
Подкрепям.
И аз съм си влачила уреаплазма кой знае колко години без оплаквания… Че и МБ и цитонамазките ми бяха перфектни през това време.
А съм имала кошмарно течение - излезе липса на лактобацили.

# 137
  • Мнения: 58
Ха... течението е обширна тема.... Имам течение от сигурно 7 години... нонстоп ежедневни превръзки... постоянно се мени консистенцита... с изследвания: излизала чиста МБ ... излизали са и гъби..... Адски е некомфортно тва течение, но... факт търпя си го...

Отделно сега се присетих.. тва Гинофилуса незнам прави ли изобщо нещо... тая желатинова да я наречем капсула почти не се разтваряше първите пъти...след това започнах да я  кисна и да я постисквам бая...  преди да си я сложа. А след като сложа следващата и има останки от предишната на усет... тоест не се е разтворила НАПЪЛНО и аз я махч защото така ще си ги събирам бая 😂 или излиза като незнм как да го опиша.. мек пастел примерно а съдържанието е прах оранжевенеещ да речем... незнам. И тва да се слага сутрин и вечер ми се струва тъпо... времето м/у вечерта и сутринта е доста кратко.

# 138
  • Мнения: 2 493
Върши, върши. Ако не беше Гинофилус, последните години грам лактобацил нямаше да имам, изпила съм сигурно 20 АБ за има-няма 4 години.
Кисне се добре преди слагане, но само вечер се поставя, наистина, то иначе не се разтваря и остава вътре и е безсмислена работа. Всичко е точно, както го описваш - оранжева консистенция. Но ако го киснеш добре под топла течаща вода и слагаш само вечер, ефектът е далеч по-добър.
С Лактажин примерно нямах такива добри резултати, съответно - никакви лактобацили и постоянно коки, то не бяха ентерококи, стрептококи, Ешерихия за разкош…
Тъй че дай му шанс на Гинофилус още веднъж, ако имаш нужда, разбира се.

# 139
  • Мнения: 58
Върши, върши. Ако не беше Гинофилус, последните години грам лактобацил нямаше да имам, изпила съм сигурно 20 АБ за има-няма 4 години.
Кисне се добре преди слагане, но само вечер се поставя, наистина, то иначе не се разтваря и остава вътре и е безсмислена работа. Всичко е точно, както го описваш - оранжева консистенция. Но ако го киснеш добре под топла течаща вода и слагаш само вечер, ефектът е далеч по-добър.
С Лактажин примерно нямах такива добри резултати, съответно - никакви лактобацили и постоянно коки, то не бяха ентерококи, стрептококи, Ешерихия за разкош…
Тъй че дай му шанс на Гинофилус още веднъж, ако имаш нужда, разбира се.

И как по точно 14 дни по една капсулка вечер?

# 140
  • Мнения: 2 493
Да, точно така.
В интерес на истината аз специално след АБ слагам от цикъл до цикъл. Но моят е много странен и май повече от 17-18 чисти дни нямам, тъй че обикновено взимам две шишенца и като ми остане от второто - пазя си го, то обикновено скоро ми се налага пак. Аз ги слагам и по време на самия АБ и след него… уфф, направо почти постоянно напоследък.
Май и аз ще ходя след цикъл да ме видят докъде съм се докарала, но при мен, както и при Felicity King нормалната флора страда  много от други фактори, затова и аз съм почти нон-стоп с тоя Гинофилус, ама това да е проблемът, важното е, че няма гъби, сърбежи и течения, че вече наистина ми писна…

# 141
  • София
  • Мнения: 769
А когато(ако) гъбите се дължат на по-слаба имунна с-ма можем ли да си помогнем с допълнителен прием на някакви витамини например, освен пробиотици, или няма много смисъл от това? Не знам дали при мен е от отслабена имунна с-ма, но отскоро започнах някакви основни вит. - Цетебе и прочие, но пък едва ли сега те ще помогат при самото лечение?.. 
Вие приемате ли такива поприцнип и дали това подпомага?
Или ако можете да препоръчате някакви други начини за превенция.. Тези,които вече са ги овладели, смеете ли да ходите по басейни, Спа и т.н ? И от тук нататък постоянно ли ще се налага това периодично ползване на глобули/песари и тем подобни, като профилактика?
 То може би зависи каква е била първоначалната причината за появата им, например ако ние самите сме по-предразположени към тях поради някаква причина може би наистина няма много спасение и съсигурност ще се появат пак занапред, но пък ако сме го хванали от някъде и един вид ни е предадено, това не значи ли,че щом се излекуваме веднъж след това може и да Не се получава пак и пак, щом проблема не е в нас... не знам дали правилно разсъждавам,но по логика.  На мен за 1-ви път ми се случва и се чудя от какво и дали съсигурност ще се случи пак в бъдеще.. Сигурно повторната поява зависи и от това колко добре се лекуват първия път,за да не стане като хронично. 
П.с. Благодаря ви,че споделяте полезна инфо тук.

# 142
  • Мнения: 58
Да, точно така.
В интерес на истината аз специално след АБ слагам от цикъл до цикъл. Но моят е много странен и май повече от 17-18 чисти дни нямам, тъй че обикновено взимам две шишенца и като ми остане от второто - пазя си го, то обикновено скоро ми се налага пак. Аз ги слагам и по време на самия АБ и след него… уфф, направо почти постоянно напоследък.
Май и аз ще ходя след цикъл да ме видят докъде съм се докарала, но при мен, както и при Felicity King нормалната флора страда  много от други фактори, затова и аз съм почти нон-стоп с тоя Гинофилус, ама това да е проблемът, важното е, че няма гъби, сърбежи и течения, че вече наистина ми писна…


Тоест да разбираме всеки един ден в който не си в МЦ поставяш Гинофилус?!
А как стои въпроса със секса и капсулите, тоест не създава ли некомфортност тва... отделно и ако се използва презерватив (тва не го препоръчват в листовката)
 И отделно капсулата не се разтваря 100% за едно денонощие и ти поставяш друга...а ако имаш полов акт, тоест как водиш полов живот и едновременно слагаш гинофолус (извинявай за глупавия въпрос)

# 143
  • Мнения: 975
И аз също се интересувам от този въпрос, но на мъжът ми не му пука много за капсулата Blush Аз също трябва почти всеки ден да слагам Вагилакт ама не съм сериозна в това.

# 144
  • Мнения: 2 493
Да, юли месец пих АБ, август също - т.е.
от средата на юли всеки ден, когато не съм била в цикъл си слагам вечер по 1 Гинофилус. Колкото се разтвори, толкова, те при мен и доста текат на сутринта, но понеже знам, че действат - не ми пука особено.
Не ми пречи на секса - е, разбира се, не правя веднага след като съм сложила капсулата, а преди това. Пък и при мен не е баш много често, тъй че не ме бърка. И не къса презервативи, това със сигурност. Има други глобули, които действително го правят, тези, които са с желирана обвивка от типа на Ломексин, Полижинакс и т.н. със сигурност късат. Но тези не.
А и аз не слагам постоянно всеки ден непрекъснато, просто сега ми се насъбраха повече АБ и затова. След като ми свърши цикълът, ще отида да ми видят една микроскопия за лактобацилите и ако са ОК, няколко месеца ще слагам само по 3-4 превантивно след цикъл. Такива дълги курсове правя само с АБ, не по принцип.

# 145
  • Варна
  • Мнения: 190
Здравейте,
Минавам с един въпрос.
Забелязах бяло течение и то докато бях в цикъл ( седеше като топченца, колкото и гадно да звучи). Естествено се свързах с гинеколога си и той ми каза след цикъла да си правя промивка с някакъв интимен душ или чай от смрадлика.
   Въпроса ми е обаче е, колко концентриран трябва да бъде този въпросен чай, защото изключих да го питам, а сега не си вдига и телефона. 🤷🏼‍♀️ Ще съм благодарна, ако някоя е правила промивки със смрадлика.

# 146
  • Мнения: 975
Моя позната правеше следната промивка със Смрадлика: в един леген изсипваше чаят и сядаше във легена. Без майтап. Помогна и. Съотношението Смрадлика:вода е описано на опаковката на чая. Аз лично бих слагала повече чай. Например за 300 мл вода съм слагала по 1 с.л.

# 147
  • Варна
  • Мнения: 190
Моя позната правеше следната промивка със Смрадлика: в един леген изсипваше чаят и сядаше във легена. Без майтап. Помогна и. Съотношението Смрадлика:вода е описано на опаковката на чая. Аз лично бих слагала повече чай. Например за 300 мл вода съм слагала по 1 с.л.
    Единствено ме притеснява да не действа прекалено изсушаващо, ако го направя по - силен.. Иначе ще пробвам със седене в лигена, че вътрешно нещо не ми се иска 😬
   Благодаря ти много за съвета.  😊

# 148
  • Мнения: 64
Здравейте и от мен.. за съжаление.
Бях забравила за тази гад цели 2 години след раждането. Преди да забременея, страдах през няколко месеца от кандида. Съответно различни гигинеколози, различни лечения, приятелят ми също взимаше всичко по предписание.. Смених бельото, праха за пране, спрях тампоните, сладкото.. и през няколко месеца ХОП - честито.. пак неистов сърбеж, течение,  дразнене.. След раждането сякаш се прочистих "из основи". Може да звучи смешно, но откакто шевовете след епизиотпмията ми заздравяваха, никога не се бях чувствала толкова добре там долу. Нямах и капка течение, напълно чисти профилактични изследвания, въобще - рай.
Имаше обаче една подробност, поради влошени отношения с бащата на детето ми, сексът напълно отсъстваше от картинката. До миналата седмица, когато го направихме веднъж. Той твърди, че няма абсолютно никакви оплаквания, аз не мога да си намеря място от сърбеж, течение на парцали, разочарование.. Убедена съм, че причината е точно половият акт, но дали той ми ги е лепнал, или от триенето нещо се е активизирало с нови сили.. Това предстои да разберем, надявам се. Иначе в ежедневните ми навици няма никакви промяна, нито антибиотици, нито нищо от предполагаемите причинители на гъбички (изчела съм всичко по темата..)
Следващата седмица сме на преглед и двамата. Моята гинеколожка нямаше по-ранен час от 19ти, междувременно я помолих да каже какво да взема докато дойде време, защото не се търпи хорааааа.. Не съм по бабините илачи, но от отчаяние направих 2 пъти седяща вана с преварена вода и малко сода снощи и днес сутринта, защото една приятелка ме увери, че облекчава.. Е да, ама няма как 1 седмица да карам така..
Та, днес вече се свързах с гинеколожката ми и по нейна препоръка закупих Канестен крем и Гиназол еднократно. Въпросът ми сигурно е малко тъп, но крем ми изписват за 1ви път и нямам идея къде да го нанасям точно. Пише "засегнатите участъци" , което при мен имам чувството, че е чак до мозъка на костите ми.. Само в областта на срамните устни ли? Докъде точно? Съжалявам, ако звуча малоумно, но наистина нямам идея, а не ми се звъни пак за такава глупост.. В момента съм наистина отчаяна и искам просто да се махнат тези гадости от живота ми веднъж завинаги.. Ще направя всички възможни тестове и изследвания, а мъжът ми скоро няма да види секс, докато не се изясни и прочисти всичко и не видя чисти резултати от двама ни. Просто ще опитам наистина всичко по силите си, за да си върна онова прекрасно, безгрижно усещане за комфорт и чистота..

Последна редакция: пн, 12 сеп 2022, 14:58 от sunshiney

# 149
  • Мнения: 2 493
Sunshiney,
Най-вероятно сексът е провокирал гъбите или там каквото е. Затова е хубаво да се изследвате и двамата.
А оттук нататък ти препоръчвам секс с презервативи, лубриканти и след продължителна предварителна част, за да си достатъчно овлажнена и да не се получава протриване.
Гиназол е крем с апликор за вътрешно приложение във влагалището. В листовката подробно е описано как се прилага. Имай предвид, че действа 72 часа и да не те изненадва засилено течение няколко дни, от него ще е.
Канестен се маже отвън, мажи всичко, което те сърби, около входа на влагалището, малките устни, големите, ако те дразни и в свивките на краката, пубиса или около ануса - мажи и там.
Като откриеш причината - ще се отървеш от всичко това, но според мен хубаво е, че ще водиш мъжа си при твоя АГ, но за мен венеролозите са най-добрите специалисти по отношение на гъбите. Те всъщност лекуват мъжете, не АГ.

Общи условия

Активация на акаунт