Гъбички! Писна ми...почвам да се лекувам сама - 14

  • 36 591
  • 764
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 64
Sunshiney,
Най-вероятно сексът е провокирал гъбите или там каквото е. Затова е хубаво да се изследвате и двамата.
А оттук нататък ти препоръчвам секс с презервативи, лубриканти и след продължителна предварителна част, за да си достатъчно овлажнена и да не се получава протриване.
Гиназол е крем с апликор за вътрешно приложение във влагалището. В листовката подробно е описано как се прилага. Имай предвид, че действа 72 часа и да не те изненадва засилено течение няколко дни, от него ще е.
Канестен се маже отвън, мажи всичко, което те сърби, около входа на влагалището, малките устни, големите, ако те дразни и в свивките на краката, пубиса или около ануса - мажи и там.
Като откриеш причината - ще се отървеш от всичко това, но според мен хубаво е, че ще водиш мъжа си при твоя АГ, но за мен венеролозите са най-добрите специалисти по отношение на гъбите. Те всъщност лекуват мъжете, не АГ.

Сърдечно благодаря за бързия отговор и за насоките! Той всъщност смяташе да отиде на уролог, понеже не сме много сигурни какъв специалист точно прави по-обстойни прегледи за мъже. Но хубаво подсещане за венеролог, сякаш наистина е най-логично. Ще потърсим добър такъв в Пловдив! Наистина се надявам всичко да приключи бързо и нямам търпение да се установи точната причина за тези гадости, защото дискомфорт е слаба дума за ужасния начин по който се чувствам.. Знам,че са гъби, стари познайници сме и няма как да ги сбъркам. Иначе през бременността лекувах и уреаплазма, която добре че следящия ми откри при рутинни изследвания. Нямах никаква представа, че съм си я отглеждала... Сигурно е добре и за нея да го изследват, защото приемах лекарства само аз, а четох че се предава по полов път.. Ох, не знам. Цялата работа е много неприятна и тези дки направо се пренаситих от информация.
Обмислям също и вагинални пробиотици, за които прочетох точно в тази тема и нямах идея дори, че и това вече го има като вариант. Както и прибиотици за пиене. Ще се консултирам с гинеколожката. Отново благодаря, наистина! Темата е изключително полезна за паникьосани хипохондрици като мен!

# 151
  • Мнения: 2 454
Ама как така само ти си се лекувала от уреаплазма? То е полово-предавано, по всяка вероятност има и той. Да се изследва задължително, както и ти се тествай отново, за да си сигурна, че не ти я е предал отново.
Иначе и аз, и мъжът ми бяхме с уреаплазма, безсимптомни, при профилактичен преглед ми я откриха, той се тества също - положителен, разбира се. И двамата пихме АБ.
Иначе вагиналните пробиотици са добри за профилактика, но само ако имаш проблеми с лактобацилите. Оралните пробиотици не действат на вагиналната флора според моя опит, писала съм го и преди, а на чревната, но е добре тя да е в кондиция също, за да не става предаване от едното място в другото. Тъй че пиенето на пробиотик не е панацея за точно такива гъбички, но е добре. Повишаването на имунитета също.
Успех ти желая и задължително си направи изследванията, за които ти писах нагоре.

# 152
  • Мнения: 163
Здравейте микомакс може ли да се пие по време на цикъл

# 153
  • Мнения: 2 454
Разбира се. Цикълът няма никакво отношение към пиенето на лекарства. Даже преди са ми изписвали профилактична схема с 1 Микомакс месечно точно по време на цикъл.

# 154
  • Мнения: 58
И такаа... завръщам се отново... след 2 месеца диета ( спиране на всевъзможни въглехидрати и млечни храни), след проведено лечение за гъбички и след това профилактика с пробиотици (орални и вагинални) отивам аз надъхана за контролна МБ ... (надявайки се силно след стриктното спазване на горепосочените неща...) да съм преборила гъбите...
И за мое огромно нещастие и ШОК... установяваме на микробиологията ми изолирана Klebsiella pneumoniae.... е какво е това нещо сега... никога съм нямала бактерии.. откъде се пръкна това... даже незнаех, че може да се намира във влагалището.... и на всичкото отгоре гинеколожката ми каза "не е опасна във влагалището"  след което аз попитах за нуждата от лечение и отговора и беше "аз не мисля" при което аз силно учудена как АГ ме съветва, че изолирана БАКТЕРИЯ няма нужда от ЛЕЧЕНИЕ... аз я попитах дори и ако плануваме бременност с приятеля ми... и тя: "Питайте ,ако искате микробиолог в лабораторията,но аз не виждам проблем".....

Та... кажете моля дами... аз ли се вглабявам... АГто ли не е наред... само на мен ли ми се струва редно преди да започна опити за дете просто всичко да ми е наред... да не се изолират нито гъби, нито бактерии.... съответно щом е изолирано нещо то, то трябва да се лекува.... отчаяна съм...депресирах се
Заразно ли е това чудо... тоест мога ли да го лепна на приятеля ми... той трябва ли да се изследва... и как....
Моля за помощ ако някой назнайва нещичко по темата... Sad

ПП.: Ще отида отново на първо време да повторя МБ, в друга лаборатория, и този път ще искам и антибиограма...

# 155
  • Мнения: 2 454
Клебсиела не е някаква кой знае каква бактерия, независимо какво толкова пише в интернет. Специално във влагалището не съм имала, но съм я имала в урината, имах брутален цистит. Също така съм я имала в гърлото и в носа, както и в очите. Успешно се лекува с подходящ АБ.
Обаче във влагалището не съм убедена, че е необходимо чак такова лечение, а и не е изключена лабораторна грешка.
Повтори МБ в друга лаборатория. Ако и там излезе, щом планирате бебе - нека и партньорът се тества и се лекувайте успоредно, ако и той има. Но засега не прави нищо друго, никакви самолечения, никакви глобули.
И няма нищо страшно, бактерия като бактерия.

# 156
  • Мнения: 58
Клебсиела не е някаква кой знае каква бактерия, независимо какво толкова пише в интернет. Специално във влагалището не съм имала, но съм я имала в урината, имах брутален цистит. Също така съм я имала в гърлото и в носа, както и в очите. Успешно се лекува с подходящ АБ.
Обаче във влагалището не съм убедена, че е необходимо чак такова лечение, а и не е изключена лабораторна грешка.
Повтори МБ в друга лаборатория. Ако и там излезе, щом планирате бебе - нека и партньорът се тества и се лекувайте успоредно, ако и той има. Но засега не прави нищо друго, никакви самолечения, никакви глобули.
И няма нищо страшно, бактерия като бактерия.

Благодаря за информацията... наистина се стреснах много.... аз нямам симптоми (не включвам течението ми като такова, защото го имам от годиини..) но освен това,нямам  болки долу или сърбежи и т.н. До колкото четох тази балтерия  предизвиквала разязвявания /рани/ ... а АГ при вземането на секрета не ми каза за такива, каза и че шийката е здрава.. 🤞

Един тъп въпрос... извинете за което.
На мъжете кой взема такива секрети...
 /това уретрален секрет ли е и от уролог ли де взема?/ Приятеля ми не би трябвало да има понеже за сега сме с предпазни средства... без такива е било някакви еднократни много рядко случеи..
И пак много ви  благодаря!

# 157
  • Пловдив
  • Мнения: 47
Един тъп въпрос... извинете за което.
На мъжете кой взема такива секрети...
 /това уретрален секрет ли е и от уролог ли де взема?/ Приятеля ми не би трябвало да има понеже за сега сме с предпазни средства... без такива е било някакви еднократни много рядко случеи..
И пак много ви  благодаря!
[/quote]

Здравей, h0pe!
Аз съм изолирала същата бактерия във вагинален секрет и много лесно се излекувах, чрез подходящ антибиотик и глобули.
Мъжът ми тогава си пусна еякулат в лаборатория, защото в стерилна урина не излизаше нищо.

# 158
  • Мнения: 2 454
Мъжете наистина е най-добре да дадат еякулат, в това отношение за тях е по-лесно, защото дори не се налага да ходят на лекар. Препоръчително е поне 2-3 дни да не са имали изпразване и да се занесе максимално бързо пробата в лаборатория.
Има в интернет много инструкции точно как се взима, прочетете и действайте.

# 159
  • Мнения: 344
Здравейте, изписаха ми гиназол и след пет дни ломексин, като ломексин се падна да го поставя един ден преди менструация. В момента лекарството изтича и цикъла е оскъден, с ръждив цвят и гъст, притеснявам се да не би да задържам кръв, също така и от потенциална друга инфекция. Има ли жени поставяли глобула ден преди цикъл и всичко ли е било наред?

# 160
  • Мнения: 975
Ломексина е бързо разтворима глобула и обикновено лечението е с една глобула или няколко глобули но през 5-7 дни. Тоест няма да го поставяте всеки ден по време на кървенето от МЦ.  Обективно дамският тампон не причинява задържане на кръв (като патология) , няма логика и Ломексин да задържа кръв. Особено след като изтича. По-скоро МЦ още да не е тръгнал или да има някакъв друг проблем с МЦ.

# 161
  • Мнения: 58
Някой използвал ли е СИЛВЕРЖИН плюс, мнения?
Мисля да си купя това и да слагам паралелно с антибиотика (Levofloxacin през устата)който ми изписаха за изолораните ми двукватно във влаг. секрет Klebsiella Pneumoniae за евентуално по-голям ефект...

# 162
  • Мнения: 975
И това съм използвала Joy Само влоши гъбичките. Хубави глобули са, но когато си излекувала всичко, да се сложат накрая за да заздравят влагалището. Даже още ме е страх да ги използвам, защото много раздразниха гъбите.

# 163
  • Мнения: 2 454
Аз лично хич не съм доволна от Силвържин, не ми понесоха хич.
Аз лично винаги с АБ слагам Гинофилус, за да мога да си възстановя лактобацилите, които когато са в достатъчно количество успешно се борят с патогените.

# 164
  • Мнения: 922
Изобщо не ми харесаха Силвержин. Не се разтваряха добре, пламнах от тях.
Най- доволна съм от Астарте пробиотик за орален прием.
От няколко години нямам проблем с гъбичките( страх ме е да го кажа) . Не знам дали е внушение, дали съвпадение на времето или истина, но откакто смених партьора си нямам такива проблеми. Преди месец си правих профилактичен преглед и изследваниата  ми се чисти.
Единствено вземам почти постоянно пробиотик. Започнах с Нейчъръл фактор, после преминах на Астарте.

Общи условия

Активация на акаунт