Случи ми се нещо странно XXVI

  • 81 272
  • 755
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 466
Аз също не съм вярваща, но когато ми се наложи да посетя свято място, църква или трябва да отчета някой ритуал винаги ми става едно потиснато и некомфортно. Може да почиташ и уважаваш някои традиции, но сякаш  ако не си вярващ не си добре дошъл...
Възможно е,но аз не съм набожна.В смисъл,не ходя много на църква,не обичам да спазвам църковните празници и поверия,но съм вярваща.В сърцето си вярвам в тази висша сила,наречена бог.Вярвам и в силата на Света Богородица

# 61
  • Мнения: 4 895
Нищо,ама нищо не усетих на Кръстова гора.Два пъти съм ходила.Първия път много се смях на моя мъж,тръгна да купи свещички и попа нямаше да му върне,връчи му един пакет.От долу до горе,ако помня правилно са 21,дори не знам правилното име,параклиси май,спира и пали.
Втория път ме впечатли едно семейство мюсюлмани.Били са там преди,случило им се това,което искали и бяха отишли за светена вода.
Усещането и двата пъти ми беше,все едно съм качила на Перперикон.

# 62
  • Мнения: 1 752
Не съм ходила на Кръстова гора, но два пъти ходих на Рилския манастир и се чувствам като че манастирът ме гони от там. Хем ми е интересно, хем ми е тегаво и искам да се махна.

# 63
  • Мнения: 48 238
Аз не харесвам енергията на рилския манастир, нито на Рупите.

# 64
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 267
О, на Рупите аз пък се почувствах супер добре...

# 65
  • Мнения: 10 498
От всички места, които описвате, съм ходила само на Рилския манастир, два пъти. Не мога да кажа, че чувствах особена енергия, според мен там всичко е подчинено на туризма. В сърцето си вярвам, но не мога да кажа, че знам и спазвам църковните канони, все пак съм от поколението, което официално е възпитавано в атеизъм. Разбира се, ходила съм на черква с майка ми и баба ми, правехме църковни панихиди за починалите ни близки, палехме свещички и дотам. Доскоро влизането в черква ми беше приятно, носеше ми успокоение. В последните няколко години загубих толкова близки, оказа се че много често съм в черква по лоши поводи. Вече нямам никакво желание да вляза, вместо успокоение, влизането в черква ми носи притеснение. Предпочитам на годишнина да запаля свещ вкъщи или просто да помисля за човека (не че спирам да мисля за всички)

# 66
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 309
Изпитвам подобни странни емоции на Рупите. Много пъти съм ходила и всеки път ми едно такова- подтиснато, усещам много силна и концентрирана енергия, но не в добрия смисъл. Става ми тъжно и мъчно, не зная защо, няма никаква конкретна причина. Църквата е странна, не ми харесва.
Между другото, няколко пъти съм сънувала нещо като икона на баба Ванга, но на нея няма изобразен нейния образ, а нещо сюрреалистично, като картина на Пикасо, дори не се вижда човешки образ, но аз знам, че е тя и ми говори нещо важно, но на сутринта не помня какво е било то.

# 67
  • Deutschland
  • Мнения: 5 573
И на мен не ми харесва на Рупите. Тягостно ми е, задушавам се и предпочитам да не го посещавам повече.

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 26 686
Ванга не е харесвала нито мястото,нито проекта на Църквата преживе...
Не съм ходила там,нямам и желание.
На Рилският манастир ми е приятно,но все е пълно с много народ и това много ме натоварва и напряга...Рядко е било да е спокойно.

Последна редакция: пн, 20 юни 2022, 20:15 от Doli

# 69
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 309
В момента там се строи хотелски комплекс.

# 70
  • Мнения: 868
Миналата година за първи път посетихме Рупите и Преподобна Стойна. Ами не ни се тръгваше, буквално все едно станах по лека, преливах от енергия. Чувството е неописуемо и аз и моя мъж бяхме възхитени. 🙏

# 71
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 309
Църквата св. Геогри в Златолист ( Преподобна Стойна)е вълшебно място, препоръчвам.
Църквата е много стара и е попила доста енергия.

# 72
  • Deutschland
  • Мнения: 5 573
Знам, че там в Златолист ходят жени, които не могат да забременеят и после чудото се случвало. Носят се подаръци май, бебешки неща. Не съм запозната в детайли.

# 73
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 309
Да, така е. В самата църква, на втория етаж е килията, в която е живяла Преподобна Стойна. Там се оставят писма с желания и молитви, снимки, дарове.
В двора има люлка, хубаво е жената, която моли за дете, да се полюлее.
Пред иконостаса на църквата има плоча, казват, че когато Преподобната се е молела там, тялото й се издигало над земята. Плочата е с много силен енергиен заряд.

# 74
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 267
Плочата доколкото знам не е автентичната от времето на Стойна.

Общи условия

Активация на акаунт