Защо говорите за детето си в множествено число?

  • 5 079
  • 158
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 405
Хареса ми "кенгурчето" на Лени Grinning

Няма нищо общо с неразграничаване на Аз-а и т.н., по-тривиално е  Simple Smile

Има, но ти си над тези неща, личи си от разсъжденията ти Simple Smile

# 16
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 В някои случаи звучи абсурдно това мн.ч., но да си призная и аз понякога го употребявам и най-вече защото съм съпричастна с извършените действия ( нямам свое дете, но гаджето ми има и когато тя е при нас всички задължения - приятни и не толкова са мои Mr. Green)

# 17
  • Мнения: 3 447
Има, но ти си над тези неща, личи си от разсъжденията ти Simple Smile
Внимавай, ще ти пусна ЛС с искане на обяснение какво точно искаш да кажеш  Grinning

# 18
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Странно ми е и на мен. Употребявала съм само Ходихме на консултация, защото е ясно, че сами не могат да тръгнат Mr. Green
Скъсана ми е връзката с децата явно newsm78

# 19
  • Мнения: 3 405
Внимавай, ще ти пусна ЛС с искане на обяснение какво точно искаш да кажеш  Grinning

Слушам, сър  Heart Eyes

Отиваме да готвим  Grinning

# 20
  • Мнения: 4 806
нормално е да се употребява - поради съпричастност на майката с нещата, които се случват с нейното дете. Даже намирам за пресилено критикуването на този начин на изразяване, защото майката определено ТАКА възприема и съпреживява нещата, свързани с детето.

Между другото, това далеч не означава, че се отнемат малкото степени свобода на самото дете. То си преживява нещата по негов си начин. Точно в началото, всъщност, се чувства част от майката и това ни най-малко не го бърка. В последствие, когато се възприема различно от майката, все още не чете във форума, нали?

И още нещо - с напредване на възрастта на децата, майките намаляват честотата на употреба на 1л.,мн.ч. Един бърз поглед в Нашите деца///

За себе си... Действително изразът "ние акаме" май звучи най-абсурдно. Но, когато детето ми акаше в кърмаческа възраст на 10-14 дни веднъж, не само ние двете "акахме", ами цялото семейство... Simple Smile Бяха ни наплашили, че може да се налага операция, защото нямала нервни окончания в червата, за да има перисталтика... Да, даже се черпихме по тези поводи...

# 21
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192

В твоя случай наистина отиваТЕ - едно цяло сте и физически. После ще ВИ видИМ Joy

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Никак не ми идва овътре така да се изразявам, слава Богу.
Много рядко ми се е случвало, ако отсрещната майка говори в стил "ние" и ми зададе въпрос "А вие?".
Честно, не го разбирам това, но пък жените като родят, изтрещяват и се променят. Някои се омайчват до дупка. Да не раздувам темата де, Лени.

# 23
  • Мнения: 3 447
Лени, чакам да видя някой ден как ще пуснаш тема "Помощ, много пръцкаме"  Grinning

# 24
  • Мнения: 4 392
Никога не съм го правила, докато не започнах да пиша тук. Рядко говоря в мн.число в реалния живот, когато става дума за бебето, но напоследък все по- често се улавям, че го правя.
Форумът е " заразен"! Joy


аха. и в същото време приказките за самостоятелната личност на детето, правото му да има пространство и време за себе си... обясненията, като на 'възрастен'...
според мен човек трябва да е в голямо недоразумение, за да говори за детето , като за кенгурче, и от друга страна да се старае да възпитава .. някаква отделна единица, която е умна и разумна и тн. това ми е странно, честно казано.

А защо, бебетата, дълго кърмени, носени в слинг, точно като кенгурчета, всъщност стват по- самостоятелни от връстниците си? Wink Peace

# 25
  • Мнения: 6 167
Лени, чакам да видя някой ден как ще пуснаш тема "Помощ, много пръцкаме"  Grinning

Това ще е ясен знак, че не съм си пила хапчетата за оросяване.
Но ти ще си добра и ще ми напомниш , надявам се Mr. Green

# 26
  • Мнения: 3 405
А защо, бебетата, дълго кърмени, носени в слинг, точно като кенгурчета, всъщност стват по- самостоятелни от връстниците си? Wink Peace

Щото знаят за какво става въпрос и бързат да се отърват Grinning
Не ме приемайте сериозно, моля Peace Grinning

# 27
  • Мнения: 8 917
тая тема сто пъти е бистрена Tired

Така е. И отговорът всеки път е един и същ - защото явно така ми харесва и не виждам защо трябва да се съобразявам да е по друг начин Wink

# 28
  • Мнения: 5 468
Аз не говоря така на детето си и нито акаме, нито пиеме сокче заедно. Тя си знае, че е Гери и когато й кажат "зайко", "пиленце", нервирано поправя, че тя е Геи Laughing, а откакто е проговорила, казва за всичко "Аз..." еди какво си... Не говори за себе си в трето лице.

# 29
  • Мнения: 3 818

А защо, бебетата, дълго кърмени, носени в слинг, точно като кенгурчета, всъщност стват по- самостоятелни от връстниците си? Wink Peace

Това е различно, според мен. Нещата, които ти изброяваш, допринясат за създаване у детето на чувство за сигурност, на закрила, откликва се на нуждите му своевременно, а това е много важно, поне според моите разбирания, детето да расте самостоятелно и без излишни страхове и комплекси. Но това е друга тема, не виждам с какво говоренето на "ние" допринася за развитието на детето Peace

Общи условия

Активация на акаунт