В момента чета ... 77

  • 34 983
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 155
Мдаа,. едно една различна корица на Виолета. Че и 20 лв. от bookdepository с безплатна доставка.
https://www.bookdepository.com/Violeta-Isabel-Allende/9781526656 … 61842&sr=1-12
Хмм, другите с апо-скъпи, а тази ми я дава на pre-order, странно.

# 61
  • Мнения: 10 477
Happy mijjj, Уве си е швед и историята си е шведска😃.
Има значение за мен- предвид настоящите ми намерения, относно допълването на библиотеката ми и корицата, първо е съдържанието, но щом съм на етап селектиране и това оказва влияние. Въпреки това, например бих си купила понатам книга на Иво Христов, която е с кауза, а пък е с рисунки на художник, който уважавам. Но пък въпреки, че четох в оригинал “Загадката Анри Пик”, именно и корицата беше причина да си я закупя и на български.

# 62
  • Мнения: 220

Пак да попитам, някой чел ли е Sete,  на Несбьо!? Свалих си предварително безплатно прочитане, но има само четири глави.... Та ако някой я е чел и  сподели мнение, ще ми е от полза.Оригинално заглавие:

Не знам на български ка ще да е преведена!

Жажда е книгата, която ме зариби по Несбьо. Дебеличка е Simple Smile, но всяка страница си струва отделеното време. Т.е. препоръчвам.

# 63
  • Мнения: 11 828
Миж, благодаря за темата и прекрасното домакинство! Винаги е много уютно тук!

Кориците и за мен са важни, особено когато искам да си купя книгата на хартия, независимо, че я чета с текстилна дрешка. Понякога нова книга ме привлича първо именно с корицата!
Също не ми допада особено работата на Д. Дамянов!

Аз дочетох "Теория за материята и светлината" - разкази на Андрю Портър, още ги мисля някои.. Започнах 11-тата за инспектор Гамаш.

Последна редакция: вт, 31 май 2022, 21:03 от 50 Shades of Purple

# 64
  • Мнения: 1 475
Аз дочетох "Смола" днес.
5* дадох безапелационно, но днес в работата един колега се заинтересува какво чета, казах му, че категорично не му препоръчвам четивото си, освен ако не е 100% почитател на извратените, зловещи, брутални книги. Мрачна история, пълна психопатщина, но като вникнеш под горния слой, осъзнаваш колко много тъга има в страниците. И всичкото това през по-голямата част от романа е разказано през очите на 7-годишно дете. Не е за всеки, определено.

Последна редакция: вт, 31 май 2022, 20:42 от Bили

# 65
  • Мнения: 10 028
Изпуснах ви! Благодаря за новата тема! Flowers Rose
Продължавам с "Лекарят" на Ноа Гордън. Мина през Бърно, Габрово и Трявна. В последната глава която прочетох се учи да дои крави в Трявна. Animal Cow
Годината е  1032, има интересни подробности около бита и религиозните навици на еврейската общност в България.
С това темпо ще дочета трилогията до Нова година. А преди щях да съм я глътнала за 3 дни. Rolling Eyes

Не че ме е питал някой, но да споделя. Grinning Goodreads е идеален за търсене на книга според корицата. Като кликнеш на нея, виждаш заглавията на другите издания. Аз поне така се ориентирам в темата.
 https://www.goodreads.com/book/show/4692.The_Physician?ac=1& … raZyx8&rank=1

# 66
  • Мнения: 10 752
Вили, радвам се, че и ти си оценила високо "Смола". Всъщност това е доста сериозно четиво и е не толкова за любителите на чистия хорър,  колкото за тези с интерес към психопатологията у хората и изследователите на крехката граница , разделяща нормално от ненормално.

Скрит текст:
Много тъжно ми беше за бащата ... Sad

Аз започнах едно доста интересно четиво - "Хиляда години молитви". Това е сборник разкази от китайската авторка Июн Ли. Аз бях харесала "Калната река" от същата авторка преди години. Усещам, че и тази няма да ме разочарова.

# 67
  • Мнения: 4 028
Момичета, как ме изкушавате със "Смола" направо на 1 клик разстояние ми е 😄 ама трябва с нещо да допълня кошницата и ще стане тя една...

# 68
  • Мнения: 11 828
Не че ме е питал някой, но да споделя. Grinning Goodreads е идеален за търсене на книга според корицата. Като кликнеш на нея, виждаш заглавията на другите издания. Аз поне така се ориентирам в темата.
 https://www.goodreads.com/book/show/4692.The_Physician?ac=1& … raZyx8&rank=1
При мен пък откакто е новият интерфейс (повече от година вече, но ме е срам да питам Satisfied) не ги виждам! Много бях свикнала - напр. да чета поредица и просто да си цъкна и погледна как е на български следващата.. Сега само на английски ги виждам! Преди си имаше активен линк за всички корици и издания, някъде под звездите беше. С кликане върху централната корица при мен нищо не става?! Може ли по-подробно обяснения, че наистина вече се чувствам тъпа толкова много време.. всеки път като ми се наложи да търся българска пак се оглеждам и не виждам къде.. Flushed

# 69
  • Мнения: 10 752
Момичета, как ме изкушавате със "Смола" направо на 1 клик разстояние ми е 😄 ама трябва с нещо да допълня кошницата и ще стане тя една...

Не ти я препоръчвам. Наистина.
Много тежко, но запомнящо се четиво.

# 70
  • Мнения: 4 028
Момичета, как ме изкушавате със "Смола" направо на 1 клик разстояние ми е 😄 ама трябва с нещо да допълня кошницата и ще стане тя една...

Не ти я препоръчвам. Наистина.
Много тежко, но запомнящо се четиво.
Аз такива ги харесвам. По тежко от"Съседката "?

# 71
  • Мнения: 10 752
"Смола" е по-силна от психологическа гледна точка, докато "Съседката" е брутална, изродска и гадна.
Не че и "Смола" не е такава, но мисля,че е по-добре написана и по-силна емоционално.

# 72
  • Мнения: 4 028
Звучи, като да ми хареса ... винаги търся психологическата гледна точка.

# 73
  • Мнения: 1 475
Всъщност това е доста сериозно четиво и е не толкова за любителите на чистия хорър,  колкото за тези с интерес към психопатологията у хората и изследователите на крехката граница, разделяща нормално от ненормално.

Скрит текст:
Много тъжно ми беше за бащата ... Sad

Последно време се улавям, че точно това ми е интересно, колкото по-дълбоки и патологични са героите, толкова повече ми харесва.
В този ред на мисли, приемам и препоръки за такива четива.
"Съседката" не ми се чете, нямам желание да посегна към нея, знам само реалната история, по която е писана. В "Смола" няма толкова физически извращения, въпреки че има и чисто физически гадости, но по-скоро някак описва как една загуба в детството може тотално да обърка човешкия ум и психика.

Мижи,
Скрит текст:
през цялото време си мислех точно това - как не мога изобщо да го обвиня и въпреки всичко, което направи, изпитвах само тъга и жал. Просто по някакъв извратен, ненормален, свой си начин искаше да се защити от загубата.

# 74
  • Мнения: 1 644
Благодаря за темата и за коментара за Июн Ли, Happy Mijjj! "Калната река" я имам от размяна и в близко време ще я прочета. Мисля, че ще ми хареса и на мен.
"Неотминало" от Александър Чобанов - интересна история, засягаща проблемите на младите хора в годините на прехода, но по-скоро е история за приятелство и любов. Имам леки забележки към структурата на разказа, който върви не съвсем гладко, но все пак не дразни прекалено и книгата увлича. И тъкмо да се зарадвам, че авторът е успял да се въздържи от употребата на прекалено груб език и цинизми, нещо което не мога да понасям, а често се среща при съвременни български писатели от мъжки пол, когато изведнъж, почти в края на книгата, си излива цялата гняс накуп в няколко странички, които ако просто се откъснат, ще бъде много по-добре, защото не носят смисъл към съдържанието и звучат като реч на пияница, решил да си изкаже мнението за българина и дребната му душица. Толкова се подразних, че повече няма да си купя негова книга, все едно да намериш косъм в супата, когато почти ди я изял.
До средата на "Елегантността на таралежа" съм и все повече ми харесва, макар че точно сега не съм в настроение за философстващи автори. Харесва ми много лекият стил и елегантното чувство за хумор на авторката, допада ми как илюстрира възгледите си за обществото, хората и изкуството чрез случките на героите. В един момент се чудех дали да не я оставя, защото едни твърде отвлечени разсъждения в началото ме отегчиха, но след това отново ми стана интересно. Другата книга на Мюриел Барбери "И розата сама да е" също ми беше харесала, но тази май ще се окаже по-добрата.

Общи условия

Активация на акаунт