Операция на щитовидна жлеза - 19

  • 37 036
  • 778
  •   2
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 19 249
Не съм съгласна с последното.
Факт е, че доста често двама лекари си противоречат. Единият казва: прави това, другият - недей

# 31
  • София
  • Мнения: 11 489
Истина е, да. Но не може човек да се хване на първото мнение. Хубаво е да има.

# 32
  • Мнения: 1
Привет от мен. Нова съм в групата. Изчетох всичко, което сте писали в последните няколко теми и се надявам тук да успея да получа някаква подкрепа. На 26г. съм и миналата седмица минах на профилактичен преглед при ендокринолог и се оказа, че имам около 4см. възел в дясната страна на врата. Пуснаха ми изследвания и всичко е в норма освен Тиреоглобулина, който е 407.66 ng/ml, а би трябвало да е между- 3.68 - 64.15 .  Изследванията са ми правени в Рамус, защото лекаря ми ме посъветва да е там. Реших, че щом звучи сериозно трябва да си потърся и сериозен лекар, тъй като този при когото отидох не ми вдъхва доверие. Някой от вас имал ли е толкова завишен тиреоглобулин ?
  Чувствам се ужасно от няколко дни не мога да спра да плача и да си мисля, че едва ли не най- лошото предстои. Преди да отида на този преглед се чувствах много добре, нямах оплаквания от нищо. В последно време започнах да се грижа за здравето си, с правилно хранене и упражнения,лягане и ставане под опредено време и  започнах да отслабвам. От 6 години насам си правя профилактични хормонални изследвания според зависи от лабораторията какви пакети имат и до сега винаги са ми били в норма. Тази много завишена стойност много ме притеснява.
  Бих потърсила второ мнение веднага, но проблема е че в петък ходих на лекар, в събота си направих изследванията, а в понеделник започнах нова работа и се притеснявам да питам от първия ден за определен почивен. Звънях на лекарката при която ходих, за да го изкоментираме по телефона, но тя не желае да вдигне.
   Знам, че нямам определен въпрос към вас, но ми е много притеснено и всяко мнение би ми помогнало. Благодаря ви за вниманието и съжалявам за дългия пост Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 19 249
Мъжът ми се оказа с възел на ЩЖ. И той си прави изследвания в Рамус, обаче втория пърт са го посъветвали или в Цибалаб, или в Бодимед.
За възела - на него категорично му препоръчват операция, вчера прочетох и за метод лазерна аблация, но не зная дали ЗК го покрива.

# 34
  • София
  • Мнения: 11 489
То май и обикновената операция не се покрива от здравната каса. Или греша?

# 35
  • Мнения: 1 397
То май и обикновената операция не се покрива от здравната каса. Или греша?

Явно зависи от болницата и доктора. В Софиямед не се плаща операцията, поема се от касата. Заплатих (по желание) 600лв за консуматив,който беше необходим за мини инвазивна операция.  Другите хирурзи,с който говорих, ми казваха различни суми.

# 36
  • София
  • Мнения: 11 489
Аз ще съм в Токуда, наистина не знам как стоят нещата там. Ще трябва да си изясня в деня на приемането.

Едит - иде ми пак да отлагам, но вече ще е срамота Flushed

# 37
  • Мнения: 1 397
Няма да отлагате! Ще мине и всичко ще бъде наред!

# 38
  • Мнения: 3 124
Добре де,като отлагате не е ли по-неприятно...
Аз не бих търпяла

# 39
  • София
  • Мнения: 11 489
Определено не е приятно. Мислиш го постоянно. То друго за изтърпяване при мен няма. Само един голям страх.
До сега да бях забравила... Rage

# 40
  • Мнения: 66
Как точно даден доктор преценява, че дадена ЩЖ е за операция при:
- множество възли (всички под 2см)
- липса на оплаквания
- липса на проблемна ехография
- липса на проблеми с хормоните
- липса на каквито и да е оплаквания от пациента
- липса на проблемна биопсия
- липса на нарастване на възлите

Тоест каква трябва да е причината че да иска доктора да махне жлезата ?

# 41
  • Мнения: 3 124
Определено не е приятно. Мислиш го постоянно. То друго за изтърпяване при мен няма. Само един голям страх.
До сега да бях забравила... Rage
спокойно, не е така страшно, бъди смела

# 42
  • Мнения: 1 397
Определено не е приятно. Мислиш го постоянно. То друго за изтърпяване при мен няма. Само един голям страх.
До сега да бях забравила... Rage
спокойно, не е така страшно, бъди смела

Наистина не е толкова страшно. Между резултата от биопсията и операцията ми минаха по-малко от два месеца и въпреки всичко психиката ми се разби в един момент. А не си представям какво е да отлагаш и да го мислиш с години. Аз съм на принципа,че щом трябва да се махне нещо,което няма да изчезне от самосебеси,да се маха веднага. Така преди 3 години оперирах миома,която беше малка. Доктора каза,че мога да изчакам години преди да я махна. Е какво да чакам и да го мисля всеки ден?! Тогава бях на 31 години,не ми предстоеше скоро да вляза в менопауза... Защо да отлагам като и това трябва да мине.
Имай предвид, че съм адски страхлива. Но страха от предстоящото ме побърква.

# 43
  • Мнения: 2 885

Тоест каква трябва да е причината че да иска доктора да махне жлезата ?
Ако не си доволна от него, просто го смени. Намери си твоя лекар и му се довери.

# 44
  • София
  • Мнения: 11 489
И аз това щях да напиша. Имаш ли друго мнение освен това?
Колко са възлите и на всички ли е възможно да се направи биопсия?

Общи условия

Активация на акаунт