ОСМИ клас 2021/2022 - Тема 8

  • 40 519
  • 749
  •   1
Отговори
# 420
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Аз само да вметна, понеже го играхме това с преместването. Гледа се доста подробно учебния план. Важно е всичко да съвпада. Е, при дребно разминаване се държи приравнителен изпит на края на годината, който хич не е претупване. Наборът имаше така липса на предмет музика, защото в едното училише беше учил първия срок ИИ. Но като отиде в новото се оказа, че те първия срок са били с музика, та пак беше с ИИ. Накрая със специална заповед държа изпит по музика - 3 часа: писмен и устен, и хич не беше лесен (то добре, че имаше вкъщи кой да му помогне в подготовката). Но иначе всички ЕГ и ИИЧЕ в 8 клас не учат разказвателни.

# 421
  • София
  • Мнения: 17 592

Не само разказвателни, и науки не учат.

# 422
  • Мнения: 38
Здравейте! Моля за мнение, Христоматия по литература за 8 клас на кое издателство е удачно да купим?

# 423
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Здравейте! Моля за мнение, Христоматия по литература за 8 клас на кое издателство е удачно да купим?

Няма никакво значение, тъй като произведенията са едни и същи. Ние например, бяхме на друго издателство.

# 424
  • Мнения: 2 524
Здравейте! Моля за мнение, Христоматия по литература за 8 клас на кое издателство е удачно да купим?
Има едно помагало на Издателство "Рива" по литература - там на по-човешки език са преразказани произведенията, има и кратък анализ на най-важното, а отделно има и тест към всяко произведение. Доста полезно помагало.

Имам един въпрос - как се справяте със страховете си да пускате децата сами из града. Ясно е, че на 14-15г. не може да седи до полата на мама, НО ето я прясната случка от снощи - два млади живота затрити от един с 50 акта зад гърба си и криминално проявен. Това нещо може да се случи и не в 22 часа а по всяко време на денонощието.
Нямам думи. Някак си не мога да се справя със собствените ми страхове да го пусна свободен напълно из града ...

# 425
  • Мнения: 38
Благодаря много!

# 426
  • София
  • Мнения: 1 345

Имам един въпрос - как се справяте със страховете си да пускате децата сами из града. Ясно е, че на 14-15г. не може да седи до полата на мама, НО ето я прясната случка от снощи - два млади живота затрити от един с 50 акта зад гърба си и криминално проявен. Това нещо може да се случи и не в 22 часа а по всяко време на денонощието.
Нямам думи. Някак си не мога да се справя със собствените ми страхове да го пусна свободен напълно из града ...

Много ми е трудно това, притеснявам се, но той и моя не излиза много, не обича, но малкото пъти, в които е излизал, 2 пъти го закачат, не знам как да се изразя, по-големи, заяждат се с него и искат да го бият....агресията сред младежите много ме притеснява, тя в повечето случаи е абсолютно безпочвена. Говоря за посред бял ден.

П.С. Много искам да се похваля...Вчера се дипломирах, на дърти години постигнах една мечта...

# 427
  • София
  • Мнения: 1 888
Диди, честито дипломиране! За мечтите няма възраст, браво! Kissing Heart

Моят син излиза всеки ден. Ако чакаше разрешение от мен, нямаше да е скоро. Но ММ има друг начин на разсъждение - обясни ми доводите си и аз се съгласих. Много ми е притеснено, но единственото, което мога да направя, е да го чакам да се прибере, гризейки тихомълком ноктите си.

# 428
  • София
  • Мнения: 2 662
Диди,.честито!!! И само напред!!!
Сторм, решила съм да не го мисля. В случки като снощната и с тях да съм... Мисля ги непрекъснато, непрекъснато повтарям елементарни правила за безопасно поведение.

# 429
  • Мнения: 13 841
Не  знаех че христоматията се издава от  различни издателства. Голям съм абориген. Купих в магазинчето каквато имаше. То и без това учебниците ще ги научим на 15.09, Викам поне Христоматия да взема.

Диди, честито дипломиране!

# 430
  • Мнения: 2 524
И от мен честито дипломиране!

# 431
  • София
  • Мнения: 3 845
Диди, честито дипломиране.
Относно излизането, страх ме, но не мога, а и не е редно да ги държа вкъщи. Ето сега девойката е в Благоевград с още 2 съученички на гости на четвърта. Притеснявам се, но не може да е непрекъснато до мен.

# 432
  • Мнения: 19 324
Диди, честито дипломиране и попътен вятър!

Снощи прочетох в 12 за катастрофата и не можах да спя. Голяма трагедия.

За пускането моята ходи сама. Моля се да има късмет. Повтарям постоянно как да пресича, как да се оглежда.
Но ето двете момичета са били на тротоара. Можеха да са с родителите си и пак щяха да бъдат пометени. Живеем в дивашка държава.

Между другото, случвало ли се е при децата ви да ги заговарят просещи? При нас вече няколко пъти. Единия път с приятелка си бяха дали всичките пари за седмицата. После бяха осъзнали колко са глупави. Там те се бяха спрели на жената, но имаше още няколко случая, в които са я заговаряли пешеходци просещи. Ами, казах й да се отдалечава бързо и в никакъв случай да не влиза в разговор. Във всички случаи е имало възрастни хора около нея, които просещите са можели да помолят за помощ, ако нуждата им е била реална.
Единия път я попитали след първите умолителни въпроси има ли кредитна карта.

# 433
  • Пловдив
  • Мнения: 1 291
Моята шестокласничка по този повод много държеше (дори и посред бял ден) докато минава през Градската градина на Пловдив, да си говорим по телелфона - за кураж! На няколко пъти я бяха заговаряли някакви по пейките с PVC-та в краката.... Та се беше постреснала, че може да тръгнат след нея....
Иначе, ходят и двамата където и когато си искат. Снощи позакърпих подплатата на едно умаляло сако на набора (отзад в средата понеже му е тясно, а той не си го оставя, се беше разшила подплатата) - било тренд на прожекция на "Миньоните" да се ходи официално облечен:joy:
А не разбрах, вие вече христоматия за 9 клас ли купувате?!

# 434
  • София
  • Мнения: 1 888
А не разбрах, вие вече христоматия за 9 клас ли купувате?!
JID, дори не се сетих, че има такова нещо за бъдещи деветокласници Joy Допреди няколко месеца разглеждах университети, сега вече се моля да изкласи 12.клас Joy /е, не е лош ученик, но мама очаква повече Hug /

Общи условия

Активация на акаунт