Въпрос

  • 4 161
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 138
извини ме какаяака, не звучиш грубо, а гадно. болката не е оправдание да бъдеш зъл. Броят на изгубените деца ли дава право да бъдеш още по зъл и лош. Демек колкото повече си изгубил толкова по лош ставаш. Не ми отговаряй по- добре. Смири душата си. Такива като нея правят от нас - ЯЛОВИТЕ, майки. Господ да не ти дава дори и за секунда да мислиш дали да си оставиш детето. От тази болка по- голяма май няма. Аз не искам да я изпитам. Предпочитам да се върне тази, която е всеки месец - момента в който видиш първата капка кръв и знаеш че пак няма да имаш дете.........И всичкото това - 25 години.

Последна редакция: ср, 29 ное 2006, 15:08 от matakosmata

# 16
  • Мнения: 209
Биологичният баща преди месец се сети,че не е готов да сатва баща и се покри.Сама съм,родителите ми не за м/у живите,имам 1 дете и доход от 150 лв.Мисля,че не съм с голям избор какво да правя с детето.До преди месец кроях паланове за него,като част от живота ми...сега всичко е различно.Изобър е дали да мизерстват пред очите ми 2 деца или 1...

# 17
  • Мнения: 4 138
чудя се дали да не си вземем братче  newsm78.

# 18
  • Мнения: 320
Не бързай да вземаш решение!Да сигурно е  адски трудно  сама да гледаш 2 деца!Може да си уморена да се бориш в живота и да няма кой да ти помогне!
Но трябва!Трябва да намериш сили в себе си!Трябва да търсиш , колкото и непосилно да е! Не го изоставяй!Днес разбрах за една жена ,която я познавам служебно само, че на млади години е родила дете и го е оставила за осиновяване.В момента не е омъжена и няма деца.Стана ми страшно, детето сигурно вече е на 20год. ,а тя дали знае какво става с него как е то?  Казвам страшно ,защото ,че ако аз бях оставила детето си
никога не бих намерила покой!Моля те не го изоставяй! Все ще има начини
за да бъдеш подпомогната финансово. И не само финансово.Има сдружение на българските майки.Сигурно има и други начини.Един цял човешки живот, една човешка съдба е в твоите ръце!Ако можеш сподели тези твои намерения с повече твои познати /ако сметнеш ,че е уместно/
Не бих те упрекнала за нищо ,всеки сам  е свободен да взема решения .
Никой не избира родителите си , но всеки има избор в живота си, и целият живот е един постоянен избор!

# 19
  • Мнения: 4 138
милке, ти гледала ли си 2 деца и себе си със 150 лева, а.
или да речем с 500. ами ако бебето като се роди има алергия и трябвя да се храни специално. в детските консултации едни чисти подложки за кантара нямат та камо ли други екстри. защо все обръщате нещата че майките, които дават децата си са безотговорни, а не се сещтате че макар и да изпитват ужас мислят за доброто на децата си.

Последна редакция: ср, 29 ное 2006, 18:33 от matakosmata

# 20
  • Мнения: 518
милке, ти гледала ли си 2 деца и себе си със 150 лева, а.
или да речем с 500. ами ако бебето като се роди има алергия и трябвя да се храни специално. в детските консултации едни чисти подложки за кантара нямат та камо ли други екстри. защо все обръщате нещата че майките, които дават децата си са безотговорни, а не се сещтате че макар и да изпитват ужас мислят за доброто на децата си.

Мисля, че е излишно да са караме и нападаме по между си!!!Всеки гледа все пак от своята камбанария - някои като мен си мислят - ех, ако можех да забременея...Други, които не са и сънували проблем си имат и могат да имат още дечица стига да желаят, трети нямат пари, но намират начини да се справят и да се радват на майчинството си, четвърти се радват на охолство и на деца и т.н...
Просто всеки гледа своята болка, своите проблеми и от тази гледна точка се опитва да даде решение на даден проблем!!!
Така, че нека се опитаме да бъдем толерантни и разбиращи Peace

# 21
  • Мнения: 4 138
сори, ако съм прозвучала остро, но съм свидетел на отглеждането на дете в мизерия Cryпо слабите просто един ден намразват децата, колкото и ужасно да е това. една жена е доста отчаяна но яавно и здравомислеща. все пак има 4 месеца до раждането....

# 22
  • Мнения: 2 214
И аз 10 години чаках дете и направих 2 спонтанни аборта преди да имам бебе, не разбирам майките които се отказват от децата си но не ги осъждам. Считам че по безотговорно да родиш и да не знаеш какво да го правиш когато боледува защото нямаш пари, мисля че по безотговорно 3 пъти на ден да го храниш с попара защото нямаш за какво да му купиш месо и плодове.
Искам само да те помоля ако решиш да оставиш детето си приеми това решение конкретно и безвъзвратно. Нека детето по този начин да има шанс да го осиновят и да си има пълноценно семейство. Боли ме сърцето като влизам в някой дом за деца и виждам дечица които нямат никакъв шанс да си имат мама и татко понеже майка му не се отказала писмено от него.
А още по добре виж колко момичета чакат осиновяване поразрови се във тази тема току виж направиш някоя мама щастлива. В Украйна това е най практикувания метод на осиновяване, макар че не е законен.
Желая ти здраве, леко раждане и душевен мир.  bouquet

# 23
  • Мнения: 209
 HugБлагодаря на всички взели участие в темата!С подкрепата и помощта на някои хора от тук и най-вече на един човек с главно Ч взех своето решение и до осиновяване няма да се стига.

# 24
  • Мнения: 1 615
Толкова се радвам! Бъдете здрави и много касмет!!! Леко и безпроблемно да мине всичко!!!
Използвам случая, освен на теб и тези, които обичаш, да пожелая на всички тук весели празници и щастлива 2007!!!

# 25
  • Мнения: 2 214
HugБлагодаря на всички взели участие в темата!С подкрепата и помощта на някои хора от тук и най-вече на един човек с главно Ч взех своето решение и до осиновяване няма да се стига.
Още веднъж се убеждавам "Поискай и ще ти се даде"

# 26
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
edna jena знам,че можеш и ,че ще се справиш!Ти си млада и отговорна,а и добра майка  smile3541 всеки има тежки моменти,моменти на отчаяние и чувство ,че е стигнал дъното и вече няма нищо по-лошо,но точно тогава проблясква лъч надежда,важното е да уловиш лъча  Nature Sun With Face...и си спасена...защото сама си го поискала  bouquetВесели празници ти пожелавам и много целувки за хубавото ти момиченце newsm56

# 27
Здравей, Edna jena![smilie=smile3525.gif]
Имам син на 16 години и въпреки,че сме говорили за безопасен секс,не знам дали и той някой ден няма да ме изненада.Но според възпитанието, което сме му дали,не вярвам ако се случи момичето да забременее,той да се откаже от детето си.
Аз и баща му определено бихме искали да знаем ако имаме внуче и не дай си боже(тук искрено се прекръствам) синът ми или и двамата с приятелката му не го искат, или понеже са малки нямат възможност да гледат.
Ще го Обичме Много! Two Hearts Бихме го гледали,дори и само,за да учат ако искат,или дори синът ми да не го иска,Ние Пак Бихме Го Гледали!
Няма да Отделям Майката от Детето,а просто ще помагам.Ако трябва да е постоянно при нас, Майка му Ще идва когато пожелае!
И понеже се отплеснах,просто исках да ти кажа,ако бащата не го иска,а родителите му са живи(или поне единият,или има сестра,брат),да провериш,дали те знаят за детето.Дано като нас решат да помогнат.Няма никакво значение,че ти си омъжена, или разведена и че имаш друго дете.Може да искат да познават внучето си и да помогнат!?
Успех,каквото ида решиш!:bouquet:
Честита и Щастлива Европейска Нова 2007 Година на Всички от Този Чудесен Форум"БГ Мама"!
 Tada

# 28
Здравей edna jena! Аз съм една от тези жени, осиновили дете и съм щастлива, че има майки които оставят децата си за осиновяване, за да са щастливи такива като нас. Не те осъждам ако вземеш решение да оставиш детето си, но изход и решение винаги има, стига да търсиш. Знам, че не ти е лесно, но повярвай децата са най-голямото щастие и благословение на този свят. И тъй като си объркана искам да ти припомня едно стихотвориние на Дамян Дамянов. То ми е помагало много в извънредно трудни моменти, надявам се и на теб да почогне.

Когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез.

Когато от безпътица премазан си
и си зазидан в четири стени,
от всички свои пътища прерязани
нов път си направи и пак тръгни.

Светът когато мръкне пред очите ти
и притъмнява в тези две очи
сам слънце си създай и от лъчите му
с последния до него се качи.

Трънлив и сляп е на живота ребусът,
на кръст разпъва нашите души.
Загубил всичко, не загубвай себе си -
единствено така ще го решиш!

PS. Пожелавам ти успех!!!

# 29
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
solita smile3501 всичко е толкова добре казано в стихотворението Hug 

Общи условия

Активация на акаунт