Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 27

  • 32 701
  • 841
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 5 261

Колко според вас тогава ще е наема на голям двустаен (60 кв.м. светла площ) с хубаво обзавеждане?

Описание на имота: Новопостроена сграда с контролиран достъп и видеонаблюдение до ул. Пирин в Ман.ливади. последен етаж със 70 кв.м. тераса, която ще е на разположение на наемателите. Не е живяно в него. Енергиен клас А на жилището!
Също 800 🙂

# 76
  • София
  • Мнения: 16 111
Азалия, пробвай на 800 лв, тъкмо ще имаш да сваляш.
Съвет от мене - доверен, проверен брокер и строг кастинг на кандидат наемателите. "Това се отдава на тази цена", без вадене и добавяне на мебели и неща, без допълнително - ама може ли, ама искам. Добре си помислете дали ще разрешите домашен любимец и ако не - впишете го в договора. Изобщо смело включвай в проекто-договора всичко, което смяташ за необходимо. Наемателя да го чете и  подпише на всяка страница. Че после да няма - ама не видях, не разбрах...

# 77
  • Мнения: 2 053
Според вас колко е разумен наем за двустаен 94 кв. чисто без общи части. Манастирски ливади до ул. Пирин.
Две неголеми тераси, едната остъклена, баня с тоалетна, отделна тоалетна, килер, мазе.
Открито паркомясто.
Външни щори, отопление на газ, два климатика. Мебели по поръчка, на една година, среден клас. Кухня висок клас, но правена преди 10 години. Пералня, сушилня, миялна.
Чудя се дали да го давам под наем...

# 78
  • Мнения: 186
bubkab, от реални познати - 800-900 лв. Ако настилки, изпълнение е над среден клас, може и малко над 1000 лв, много зависи от наемателите колко ще грабне ☺️ Пробвай и ще видиш колко желаещи има. Ето прилично в Дружбай, което намирам за по-удобен откъм инфраструктурата район от Ман Ливади, Витоша и пр.


Освобождава ми се единият апартамент и мисля да подобря малко. Мебелите са по поръчка на 10 г, което си държи качество, но много се чудя дали да сменя хладилник 10 г, матрак и леко продънен диван, за моите критерии са дразнещи. Наемът, който търся е 600 или 650 лв, доседа беше 600,но не е актуализиран от 6 г. Та вие на какъв срок ъпдейтвате жилище, изключвам елементарни латекс, при нас е мазилка иначе и няма мърдане

Последна редакция: пт, 17 юни 2022, 00:50 от ElleBg

# 79
  • Мнения: 2 200
А бих сменила меката мебел и матрака. Ако е едностаен, 600 е ок, но за двустаен ми се струва нисък наемът. Ще се изненадате колко са вдигнати цените на строителните материали и на всичко по обзавеждането. Гледах на Виденов един диван да купя за жилище, което се ползва 10 пъти годишно. Същият го има вкъщи и знам, че поне тоя модел са читави и удобни. Цената му в сравнение с миналата година е плюс 30 процента на промоция.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 5 307
Не бих сменила работещ 10 годишен хладилник просто ей така. Смятам, че днешните модели трудно ще работят толкова дълго. По-скоро бих го освежила, ако ме дразни заради козметични забележки. Но продънен матрак според мен задължително сменете. Диванът е като сърцето на един дом - там обитателите прекарват най-много от времето си. Матракът - също. Той така или иначе трябва да се сменя през няколко години, дори и да не е изтърбушен или ликьосан.

# 81
  • Мнения: 69 054
Аз също обновявам в момента, нови матраци поръчах, за смяна определено си бяха. Намерих изгодно, нови, мостри в зала са били...от олх се отказах..
Ще сменям и батерията на душа в банята, тя определено е за смяна, старичка си е...и сифона под мивката там...дразни ме...

# 82
  • Мнения: 2 471
Според вас колко е разумен наем за двустаен 94 кв. чисто без общи части. Манастирски ливади до ул. Пирин.
Две неголеми тераси, едната остъклена, баня с тоалетна, отделна тоалетна, килер, мазе.
Открито паркомясто.
Външни щори, отопление на газ, два климатика. Мебели по поръчка, на една година, среден клас. Кухня висок клас, но правена преди 10 години. Пералня, сушилня, миялна.
Чудя се дали да го давам под наем...

Бубка, какъв е този двустаен с 94 кв.м. чиста площ? Това си е направо площ на тристаен.

# 83
  • София
  • Мнения: 5 261
За големия двустаен бих заложил на 950 лева.
Хладилник на 10 г. също не бих сменил ако му няма нищо. Е, разбира се, ако е станал крайно шумен поради някакъв технически проблем и т.н. бих. Диванът бих сменил. Идеята ми е, че ако жилището, което давам съм определил като безупречно, то тази подробност би направила лошо впечатление.

# 84
  • Мнения: 2 053
Според вас колко е разумен наем за двустаен 94 кв. чисто без общи части. Манастирски ливади до ул. Пирин.
Две неголеми тераси, едната остъклена, баня с тоалетна, отделна тоалетна, килер, мазе.
Открито паркомясто.
Външни щори, отопление на газ, два климатика. Мебели по поръчка, на една година, среден клас. Кухня висок клас, но правена преди 10 години. Пералня, сушилня, миялна.
Чудя се дали да го давам под наем...

Бубка, какъв е този двустаен с 94 кв.м. чиста площ? Това си е направо площ на тристаен.
Така е.
Хола е Г образен, 42 кв. м.
Под нас са го направили на хол 22 кв., спалня 12 кв. и кухня..
И става апартамент с хол, две отделни спални и кухня.
С общите части апартамента е 106 кв. м.

# 85
  • Мнения: 2 471
Според вас колко е разумен наем за двустаен 94 кв. чисто без общи части. Манастирски ливади до ул. Пирин.
Две неголеми тераси, едната остъклена, баня с тоалетна, отделна тоалетна, килер, мазе.
Открито паркомясто.
Външни щори, отопление на газ, два климатика. Мебели по поръчка, на една година, среден клас. Кухня висок клас, но правена преди 10 години. Пералня, сушилня, миялна.
Чудя се дали да го давам под наем...

Бубка, какъв е този двустаен с 94 кв.м. чиста площ? Това си е направо площ на тристаен.
Така е.
Хола е Г образен, 42 кв. м.
Под нас са го направили на хол 22 кв., спалня 12 кв. и кухня..
И става апартамент с хол, две отделни спални и кухня.
С общите части апартамента е 106 кв. м.

С включеното паркомясто бих започнала търсенето на наематели от 1000 лева на месец.

# 86
  • Мнения: 1 886
За матраци може да проверите и частта в Икеа до касите за намалени продукти. Оттам взехме наскоро матрак с много високо качество, неразопакован още намален с 40%.

# 87
  • Мнения: X
Купих матрак за единично легло, мострен, но опакован с найлон, практически нов, само дето не е на руло, за 115 лв от тук https://matraci.bg/promo Основната му цена беше 430 лв.

# 88
  • Мнения: 69 054
Купих матрак за единично легло, мострен, но опакован с найлон, практически нов, само дето не е на руло, за 115 лв от тук https://matraci.bg/promo Основната му цена беше 430 лв.

И моят е мострен, единичен за 79 лв излезе. Много съм доволна..чакам си го...

# 89
  • Мнения: X
От същитя сайт ли?

Общи условия

Активация на акаунт