Най-добрата му приятелка

  • 7 560
  • 165
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте!
Изпаднах в ситуация, в която никога не съм предполагала, че мога да бъда.
Имам връзка от скоро и всичко, както при всяко начало е страхотно.
Разбираме се, имаме общи възгледи за живота и тн. Познаваме се отдавна, подробностите около връзката ни са много, но не са от значение за конкретния проблем.
Когато се запознахме не спираше да повтаря, че е влюбен в най-добрата си приятелка, която обаче не желае да бъдат заедно, но се чуват всеки ден по няколко пъти.
След като нещата между нас се получиха, мислех, че и контактите им са преустановени или поне не са непрестанни, но преди няколко дни стана на въпрос и той каза, че се чуват и пишат всеки ден.
Опитах се да реагирам нормално, без да поставям ултиматуми, но му обясних, че не ми е приятен и най-малкото не е нормален този непрекъснат контакт между тях, на което той ми отговори, че не може да спре и че чувствата му са само приятелски.. все пак не сме на 15 и мисля, че всеки зрял човек би променил нещата, след като вече има връзка уж сериозна.
В момента наистина не знам как да постъпя и кой е най-деликатният начин, по който да му покажа, че аз не искам изобщо да не се чуват никога, но не и през 10 минути да си чатят или говорят… не съм им гледала чатовете, няма и да го направя. Не искам да го губя, но и мисля, че е по-добре сега да прекратим всичко, от колкото на по-късен етап.
Вие на какво мнение сте?

# 1
  • Мнения: 18 563
Хората не променят навици за един ден.

# 2
  • Мнения: 10 704
Поредната пързалка.....

# 3
  • Мнения: 1 847
Сега е с теб, но в онази която е влюбен а вече не бил дрън-дрън то така с магическа пръчка триеш чуствата си, си промени решението някой ден ти ще си излишната.
Сядаш говориш с него,  и вземаш решение продължавате ли или кой от къде е.По-добре ранно да приключи връзката отколкото ако стане много по- сериозно.

# 4
  • Мнения: 1 281
За мен връзката ви е обречена, поне докато приятелката му не си намери половинка и не преустанови всякакви контакти с твоята. Понеже не вярвам някой мъж да позволи подобни приятелски взаимоотношения. Ти винаги ще имаш съмнение в чувствата му към теб. Той ти е казал, че е влюбен в нея, а сте в началото на връзката си... Тази прекомерна искреност не ти ли говори нещо, че си просто заместител. Един влюбен в жената до себе си не би говорил за друга. Ти как приемаш това? За мен не е нормално... Не бих си губила времето с този човек в очакване да се откаже от нея или да ме напусне в мига, който тя му свирне или промени отношението си към него.

# 5
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Аз съм една такава приятелка бивша. 15 години се разминавахме, основно от моя страна. Той си ме е къткал в сърцето си през това време. И да, пишехме, чувахме, виждахме се спорадично.
Вече от пет години сме заедно. Увря ми акъла ...дето се казва.
Не си губи времето.

# 6
  • Мнения: 1 247
Той човекът ти е го е казал - освен че е влюбен в нея, тя му е и най-добрата приятелка. Дори да открие в теб Любовта на живота си, тя пак ще бъде най-добра приятелка... или за теб приятелствата са без значение и щом влезнеш във връзка, блокираш всичко живо наред?

# 7
  • Мнения: 18 299
Ами не ти е казал, че е дебела и грозна, но със златно сърце (например), а че е влюбен в нея.
Тогаз?
На какво се надяваш?

# 8
  • Мнения: 3 841
Кажи му, че няма да си втора цигулка и му пожелай късмет в платоничната му систуация.
Защо проявявате толкова разбиране за всичко!
Взех да се чувствам лоша като чета жените които пускат теми тук как страдат, търпят, опитват се да разберат някого... Всички сте мниго мили и добри!
Аз не мога, признавам

# 9
  • Мнения: 25 633
Хващаш се с мъж, който е влюбен в друга, и какво очакваш да се получи? Цял живот в несигурност, ревност, нерви и яд?
Плюс риск утре тя да го помами с пръстче, той да те зареже и да хукне като кученце с изплезен език при нея?
Защо изобщо си го причиняваш?

# 10
  • Варна
  • Мнения: 14 545
Нямаш шанс с този мъж.

# 11
  • Мнения: 3 774
Глупаво е било да се хванеш с него изобщо. Ще правите секс, докато тя не му свирне в един момент и тогава той и името ти ще забрави.

Струва ми се много унизително да се хвана с някой, който ясно ми е заявил, че е влюбен в друга и да съм с ясното съзнание, че ще го играя заместител. Егото ми ще умре от такъв удар.

# 12
  • Мнения: 7 417
Стига глупости, аз съм била в началото на връзката ни в същата ситуация. Е ,отне ми година докато му докажа, че съм по- добрата.
Но, нещата зависят и от конкретния мъж все пак. Доколко ще се влюби в теб и ще те заобича.  Когато станат сериозни отношенията ви, постепенно тая приятелка остава на заден план.
Но моята история, не е общовалидна все пак.

# 13
  • Мнения: 9 711
На колко години са главните герои в тази сценка?

# 14
  • Мнения: 3 774
Всеки гледа от неговата си камбанария. Аз не излизам на тепиха да се боря за мъже и да побеждавам конкуренция. За мен е унизително.
С такъв мъж мога да правя неангажиращ секс, ако имам нужда и после кой откъде е. Няма да се надявам да остареем заедно, докато той точи лиги по друга.

Общи условия

Активация на акаунт