Най-добрата му приятелка

  • 7 575
  • 165
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 35 224
Тя му е най- добра приятелка, докато не му намигне и ти ще му станеш - искам да сме си приятели.

# 31
  • Мнения: 8 932
Вие се познавате от преди. Ти си знаела за неговите чувства към момичето. Очевидно отношенията между тях имат за него стойност и той не желае да се откаже от тях. Любов или приятелство, все тая, като теб това не те устройва. Взимай решение за себе си.

# 32
  • Мнения: 6 207
Едното не изключва другото- и може да имат близко приятелство, и да е бил влюбен в нея. За тва е много ш*ана работа, трудно е да се откачиш, трудно е да осъзнаеш цялата картина още докато си в нея. Ако беше още влюбен в нея, нямаше да е с авторката, или поне щеше да му личи. При мен тва беше много трудно, просто не можех да започна с друго момиче доста време. Обаче новата тръпка е силна и те вади от тва положение, но ако продължи контактите си с нея, винаги може да се върне към старите си чувства, винаги може нещо да го тласне на там. За тва се прекратяват тия неща, за да може да продължиш напред. Нужно е да го осъзнае тва, да не говорим че приятелката му хич няма да и хареса като почне да я реже, както беше с моята, и ако е по податлив ще се вкара в големи филми. Нека му ги обясни тия неща, ако не вдява, да си вдига чукалата от там и да ги оставя с приятелката му да се оправят.

# 33
  • Шотландия
  • Мнения: 2 858
Здравейте!
Изпаднах в ситуация, в която никога не съм предполагала, че мога да бъда.
Имам връзка от скоро и всичко, както при всяко начало е страхотно.
Разбираме се, имаме общи възгледи за живота и тн. Познаваме се отдавна, подробностите около връзката ни са много, но не са от значение за конкретния проблем.
Когато се запознахме не спираше да повтаря, че е влюбен в най-добрата си приятелка, която обаче не желае да бъдат заедно, но се чуват всеки ден по няколко пъти.
След като нещата между нас се получиха, мислех, че и контактите им са преустановени или поне не са непрестанни, но преди няколко дни стана на въпрос и той каза, че се чуват и пишат всеки ден.
Опитах се да реагирам нормално, без да поставям ултиматуми, но му обясних, че не ми е приятен и най-малкото не е нормален този непрекъснат контакт между тях, на което той ми отговори, че не може да спре и че чувствата му са само приятелски.. все пак не сме на 15 и мисля, че всеки зрял човек би променил нещата, след като вече има връзка уж сериозна.
В момента наистина не знам как да постъпя и кой е най-деликатният начин, по който да му покажа, че аз не искам изобщо да не се чуват никога, но не и през 10 минути да си чатят или говорят… не съм им гледала чатовете, няма и да го направя. Не искам да го губя, но и мисля, че е по-добре сега да прекратим всичко, от колкото на по-късен етап.
Вие на какво мнение сте?
Аз бих седнала да му обясня какво очаквам от мъж, с който съм в сериозна връзка. За мен това означава да съм му освен любовница, и жената, с която си споделя всичко.  Ако ще си играем на връзка, а там някъде има друга жена, която му е по-добра приятелка от мене и й отделя време всеки ден,  аз мисля,  че не е готов за връзка с друга. Или за връзка с мене.  Ще му предложа да избере.  Или направо ще му кажа, че в този вид това не е връзката, за която съм мечтала и ще продължа нататък, докато я намеря. Звучи като ултиматум,  но не е.

Помня, когато се запознахме с мъжа ми и бяхме в начален етап, той беше казал, че не желае да се жени. Аз пък смятам брака за много важен. После си промени мнението и накрая се оженихме.  По-късно го питах защо си е променил мнението и ми каза: "Защото разбрах, че ще си отидеш и някой друг ще се ожени за тебе,  а аз ще те изпусна. Обичах те и не исках да си отидеш, ти ми беше по-важна от мнението ми за брака. "

# 34
  • София
  • Мнения: 8 000
Това не е приятелка, а предишна несподелена и неугаснала любов. След като го е казал, за мен сегашната връзка е компромисна за него. При най-малкия намек от страна на приятелката,  ще изхвърчи с мръсна газ при нея. В такава ситуация не бих обмисляла ултиматуми, ами как да се разкарам аз по-бързо.

# 35
  • София
  • Мнения: 5 151
Никакви ултиматуми и задачи от седми клас, втория срок, не бих поставяла. Остави го да си приятелства, да си е нещастно влюбен или каквото друго там го влече да е в тази жена.
Ще му поставиш ултиматум да не контактува с нея, той след 10 минути ще изчезне с телефона в кенефа или да пие едно кафенце навън уж. Остави тая песен любовна и си търси мъже без такива... хм... "приятелки".

# 36
  • Мнения: 9 790
Хммм, ултиматуми на влюбен, ама не в теб, мъж. Окей!

# 37
  • Мнения: 5 825
Не знам какви са тези теми, които се пускат в този форум?! Някои теми, подобни като на тази, са направо абсурдни. Не си правя труда да отговарям вече.

# 38
  • Мнения: 25 808
Здравейте!
Изпаднах в ситуация, в която никога не съм предполагала, че мога да бъда.
Имам връзка от скоро и всичко, както при всяко начало е страхотно.
Разбираме се, имаме общи възгледи за живота и тн. Познаваме се отдавна, подробностите около връзката ни са много, но не са от значение за конкретния проблем.
Когато се запознахме не спираше да повтаря, че е влюбен в най-добрата си приятелка, която обаче не желае да бъдат заедно, но се чуват всеки ден по няколко пъти.
След като нещата между нас се получиха, мислех, че и контактите им са преустановени или поне не са непрестанни, но преди няколко дни стана на въпрос и той каза, че се чуват и пишат всеки ден.
Опитах се да реагирам нормално, без да поставям ултиматуми, но му обясних, че не ми е приятен и най-малкото не е нормален този непрекъснат контакт между тях, на което той ми отговори, че не може да спре и че чувствата му са само приятелски.. все пак не сме на 15 и мисля, че всеки зрял човек би променил нещата, след като вече има връзка уж сериозна.
В момента наистина не знам как да постъпя и кой е най-деликатният начин, по който да му покажа, че аз не искам изобщо да не се чуват никога, но не и през 10 минути да си чатят или говорят… не съм им гледала чатовете, няма и да го направя. Не искам да го губя, но и мисля, че е по-добре сега да прекратим всичко, от колкото на по-късен етап.
Вие на какво мнение сте?
Отговора е написан в задачата.
Прекратяате всичко.
Не са свършили мъжете, до колкот знам.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 791
..... Повече от десетилетие не мога да я забравя мойта, а нямаме никъв контакт с нея. Ако беше покрай мен и се чувахме постоянно, никва нормална връзка нямаше да имам.
.........

Понеже споделяш по темата, ако е удобно и не засягам много болно място: как мислиш, ако сега се появи приятелката с друга нагласа, зарязваш ли всичко, за да изживееш тази любов?

# 40
  • Мнения: 29 752
Е, не мога да си го представя това..... чак пък такова влюбване, че 10 години да я мислиш?!?!?
Тръпката остава поради неосъществената връзка, не мисля, че има друга причина.

Не бих се занимава с такъв мъж - с разни неосъществени тръпки, любови, приятелства и т.н.

Както каза някой по-назад, мъжете все още не са се изчерпали.

# 41
  • Мнения: 3 792
И аз не бих се занимавала. Ако има неизживени тръпки, невъзможни любови, които се помнят с десетилетия, всяка следваща жена ще е един компромис. Т.е. не би била тя, ако онази невъзможната се беше осъществила.

Аз не мога да живея с такова бреме. Предпочитам да съм сама, отколкото да знам, че съм компромисния вариант и да се чудя непрекъснато какво би се случило, ако незабравимата реши да се появи.

# 42
  • Мнения: 6 617
Е, не мога да си го представя това..... чак пък такова влюбване, че 10 години да я мислиш?!?!?
Тръпката остава поради неосъществената връзка, не мисля, че има друга причина.

Не бих се занимава с такъв мъж - с разни неосъществени тръпки, любови, приятелства и т.н.

Както каза някой по-назад, мъжете все още не са се изчерпали.

Бе не са, не са, ама както вече имах повод да отбележа, половината от мъжете (и жените) на тая земя са китайци и индийци. Още 30% сложи пакита, филипинци, индонезия, това онова на майна си на изток, още малко африканци и араби, и кво?
Ми май не ви е толкова голям избора на българките, мисля си.
Българите са по-добре, ето сега и украинки има, ако си тръгнат, ще дойдат я рускини, я полякини...
Simple Smile Simple Smile

# 43
  • Мнения: 29 752
Викаш, на свършване са, а?

# 44
  • Мнения: 14 956
Не мога да се сдържа - темата не е сериозна, нали?

Общи условия

Активация на акаунт