СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - ТЕМА 16

  • 41 983
  • 767
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 380
Отново инфо от мен. От първия си преглед при д-р Вецев ми уби всякаква надежда. По калкулатор вчера бях 6 г.с (последен цикъл 30.05.22 г. с дължина на цикъла 30 дни). На ехографа имаше плоден сак  отговарящ на 6 г.с и 2 дни (с два дни повече от календарните). Пише, че е 19 мм, но според доктора е кухо яйце. Не се виждъл ембрион. Кръвоснабдяването на матката не било добро. Направо полудя като казах, че си поставям клексан 0.4 ( с четири нискорискови мутации съм) и ми е предписан от проф. Паскалева. На същото мнение за клексана е и Русев. Не ми предписа нищо за кръвоотока. Каза, че не образувам нови клетки, каквото и да значи. Нямала съм нужда от клексан. На своя глава си прибавих и аспирин протект от снощи. Според лекаря причината е лош генетичен материал при мъжа, лошо качество на яйцеклетките при мен, индивидуален отговор на стимулациите (без да е видял нито един от ембриопротоколите, а и тази бременност е спонтанна) и т.н. Направо ме съкруши:joy:
Днес пуснах ЧХГ. На 25.06 беше 2721.5, а днес 29.06 е 4926.60. Удвояването се забавя....Записах час при друго АГ в петък....дали има шанс категоричната диагноза "кухо яйце" да се промени? Много съм притеснена.


Аз съм с последен цикъл 30-ти май и това не е шеста,а пета седмица,да не е друга дата на цикъла ? Сега съм 4+3,тоест пета седмица. И аз ще ходя при д-р Вецев,но е рано. Да няма грешка в датата на цикъла, стискам Ви палци за добро развитие. Моето чгх на ден 27 беше 65,на ден 29 270 и той ми каза да пусна и утре и да прецени кога ще ме извика.

Толкова високо чгх преди реално закъснение не знам възможно ли е...

# 76
  • Мнения: 114
Да, допуснала съм грешка последен МЦ ми беше на 18.05.22 г. Аз по същия начин му казвах стойностите на ЧХГ по телефон. Определя ви дата и час за преглед, които не можете да промените. За да отида си взех болничен. Дано останете по-доволна от прегледа от мен. Успех!

# 77
  • Мнения: 1 380
Да, допуснала съм грешка последен МЦ ми беше на 18.05.22 г. Аз по същия начин му казвах стойностите на ЧХГ по телефон. Определя ви дата и час за преглед, които не можете да промените. За да отида си взех болничен. Дано останете по-доволна от прегледа от мен. Успех!

Ами досега нито едно негативно мнение за него не бях срещала,стискам Ви палци,надавам се да е наред всичко и при вас и при мен, защото и аз съм притеснена,но в момента е рано за преглед ,мисля,че е добре в края на другата седмица.

# 78
  • Мнения: 114
Да. При Вас е рано за преглед ЧХГ трябва да стане над 1000. Има време. При мен овулацията е малко по-късна и все пак си имам една минимална надежда за чудо.

# 79
  • Мнения: 1 380
Да. При Вас е рано за преглед ЧХГ трябва да стане над 1000. Има време. При мен овулацията е малко по-късна и все пак си имам една минимална надежда за чудо.

Моята беше засечена на 16-ти ден също,според мен щом се удвоява чгх има шансове,а наистина шеста седмица за диагноза кухо яйце е рано,чела съм случаи,в които ембрион със сърдечна дейност се появява в седма,дори осма седмица,стискам Ви палци.

# 80
  • Мнения: 114
Много благодаря!!! Опитвам се да запазя спокойствие, но е изключително трудно. Пак благодаря за бързия отговор.

# 81
  • Мнения: 598
Здравейте,
имам следните резултати, последна меструация 01.06, засечена овулация 17,18.06.  Месечен цикъл средно 30-33дена. Дали са добри стойностите? Като гледам назад в темата сякаш, да, но реших и да попитам.

# 82
  • Мнения: 21
Здравейте.
Моля за мнение. Утре съм на лекар, но бих искала да съм подготвена. Лекарката има съмнения за ИМ, тъй като все още ше не вижда нищо. Последна м 25.05. Стойности на чхг :21. 06-1579, 23.06-1856, 29.06-2454

# 83
  • Мнения: 1 825
Здравейте.
Моля за мнение. Утре съм на лекар, но бих искала да съм подготвена. Лекарката има съмнения за ИМ, тъй като все още ше не вижда нищо. Последна м 25.05. Стойности на чхг :21. 06-1579, 23.06-1856, 29.06-2454

ЧХГ хич не се покачва правилно.  При тази стойност на добър видеозон трябва да се открие къде е плодния сак.. дано не е ИМ, а да е Биохимична.

Хриси мисля че пулс се чува след 8000ЧХг, така че според мен имате голяма надежда, при мен в поликлинка в 6+4, даже не измериха сака и не видяха ембрионче 4дни понкъсно в 7+1 чух сърчице, но беше с добра апаратура в частна болница.

# 84
  • Мнения: 1 847
2.5 сак се вижда ембрион, 1200 ембрион-точка, над 10 000 пулс така ми бяха казали на мен.

# 85
  • Мнения: 8
Здравейте! Последната ми менструация беше на 17.05.2022 закъснението ми настъпи на 14.06.2022 първо прокървях леко на 18.06 а след това на 24.06 имах силно кървене което продължи с кафеникаво зацапване няколко дни. Отидох на преглед на 27.06 и не се видя плоден сак забравих да кажа че всичко това беше съпроводено с болка ниско долу. Лекаря ми пусна ЧХГ. Първия ми тест отчита 1135.00 mIU <5-20 втория направих след 48ч който отчита 1500mIU <5-20 много съм притеснена, казаха ми че най вероятно се касае за извън маточна бременност. Интересува ме това дали има изобщо надежда за нормална такава ? 🙂

# 86
  • Мнения: 4 853
За съжаление, по-скоро не. Възможно е евентуално да е биохимична и ЧХГ вече да пада, но може и да е извънматочна с много бавно покачване.

# 87
  • Мнения: 29
Здравейте, вчера прокървих и бях с доста силни болки. Отидох на преглед и ми пуснаха ЧХГ, като стойността беше 105. Преди два дни беше 115. Предполагам, че това означава биохимична бременност, а не извънматочна. Проблемът е, че днес вече почти няма кървене. Възможно ли е да трябва да падне още ЧХГ-то ш тогава да дойде цикъл?

# 88
  • Мнения: X
Да, менструацията ще дойде, когато ЧХГ спадне. Вероятно до 2-3 дни.

# 89
  • Мнения: 59
Здравейте, с 30 дневен цикъл съм (последен на 28.05). Засякох овулация на 16ти ден (12.06). На 32рия ден направих домашен тест беше положителен, като на следващия ден пуснах кръвен- ЧХГ 609, и на 35ти повторих -ЧХГ 1275. Как ви се струва? Да пусна ли още един на 37мия ден? Притеснявам се, тъй като е освен съвсеем леко болезнени гърди, нямам никакви други симптоми, а имам седмица до прегледа. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт