Косопад - тема 23

  • 32 156
  • 759
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 79
Здравейте. Купих си тази ампула /италианска/ с аргинин. Терапия срещу косопад. Някой ако я е ползвал, може ли отзив?

# 121
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 280
Здравейте, maxi hair само от iheb ли може да се купи, не откривам в нито един български сайт добавката. Ако някой знае аптека или онлайн моля за линк, благодаря

# 122
  • Мнения: 3 802
Препоръчаха ми ампули против косопад на Биофарма- "Уртикомплекс".Ползвали ли сте ги и наистина ли са толкова добри?

# 123
  • Мнения: 2 833
Здравейте, maxi hair само от iheb ли може да се купи, не откривам в нито един български сайт добавката. Ако някой знае аптека или онлайн моля за линк, благодаря
Не мисля, че има официален внос. Аз до сега винаги съм поръчвала от Щатите. Има тема специално за тези добавки и поръчки, там има подробна информация за всичко

# 124
  • Мнения: 362
Здравейте,бих искала да чуя вашите мнения за на скоро появил се косопад при мен,косата ми оредя много последния месец, оттогава ми и започна косопада...така или иначе тази седмица ще ходя на ендокринолог за преглед, но бих се радвала и на мнения от вас. Ако има значение,веднага след майчинство м.06 се върнах на работа и някъде от юли започна повече да ми капе косата. Шампоана,който използвах беше на Балеа марката, но го смених с Ревалид преди седмица, засега няма ефект... Малко съм притеснена , моля за съвет какво мога да направя като изследвания. Предварително благодаря

# 125
  • Мнения: 872
Прочетете първа страница.

# 126
  • Мнения: 2 051
И аз се присъединявам с проблема косопад.
Винаги ми е падала малко повече от нормалното,  но за първи път забелязах стабилно оредяване отпред на бретона. Направо се виждам скалпа отдолу , което при мен не типично .Преди години имах хипофункция , но в момента изследванията са ми добре, без дори да приемам медикаменти .Започнах да пия приорин, отделно си взех един турски шампоан с чесън, мажа с парусан тоник и едни енергизиращи ампули на алфпарф. Надявам се до месец да видя ефект иначе тръгвам по лекари. Някой пил ли е приорин,  дали се качват кг от него. Аз много качвам от витамини и се притеснявам, вече се чудя дали трябва да избирам между повечко кг и коса 🤨

# 127
  • Бургас
  • Мнения: 4 076
Kasandra, аз като за начало изследвах щитовидната, желязо, феритин, вит.В12, вит.Д  и фолиева,  иначе аз пия Приорин вече от 5 седмици, не забелязвам да се покачват килограми

# 128
  • Мнения: 362
Kasandra, аз като за начало изследвах щитовидната, желязо, феритин, вит.В12, вит.Д  и фолиева,  иначе аз пия Приорин вече от 5 седмици, не забелязвам да се покачват килограми
Нямам желязо дефицитна анемия, хемоглобина ми е 130 от 160 макс.граница, вит.Д също съм изследвала и нямам недостиг. Говорих днес с личната за мнение, според нея е от стрес. Ще правя утре хормони  tsh &ft4 +prolactin, testosterone, lh, fsh, estradiol, тъй като ще ми е трети ден от МЦ. По принцип от лятото си ми закъснява с няколко дни,но си ми идва всеки месец редовно. Ако има значение,имам поликостоза на яйчниците и си пия съответните добавки + метфогама от ендокринолог по схема предписан. Ще видим какво ще кажат докторите, сама на своя глава не смея диагнози да си поставям и да пия каквото и да е. Просто съм притеснена,защото не е нормално това капене на косата. Силно се надявам да е поправимо и да ми поникнат отново падналите косми коса.... :'(

# 129
  • Мнения: 27 701
Хемоглобин 130 не гарантира, че няма дефицит на желязо/нисък феритин...Да, анемия няма, но пак не е изключено да има недостиг на желязо или на други витамини. Може и да е хормонална причината...
Кой е турският шампоан с чесън?

# 130
  • Мнения: 975
Не мисля, че трябва да се задълбава като причина за косопад анемията. Това че при някоя жена това е била причината не означава, че при всички е. Косопада настъпва три месеца след фактора който го е провокирал. Трябва да се мисли какво ни се е случило на косата преди три месеца а не защо има косопад в момента.

# 131
  • Мнения: 362
Ами доста стрес имах последните месеци в личен план, доста се и филмирах и е възможно това да е една от причините,знам ли...утре като направя тези изследвания и отида на ендокринолог вдругиден ще видя какво ще каже, по другата седмица и на гинеколог ще си отида да каже мнение и да ме прегледа. Но ми е притеснено да не остана почти без коса накрая и да не ми поникне коса на мястото на загубените косми.... Sad За шампоан -на Ревалид си взех от аптеката по препоръка на фармацевт, но може и по-добри да има, така или иначе ще питам ендокринолог за мнение. Но при всички случаи притеснението ми е голямо Sad

# 132
  • Мнения: 27 701
Не мисля, че трябва да се задълбава като причина за косопад анемията. Това че при някоя жена това е била причината не означава, че при всички е.
Никъде не съм казала, че това е причината. Де факто, при хемоглобин над 120 се води, че сме без анемия...Аз споменах няколко вероятни причини. А който иска да се задълбочава в някоя посока- прави го.😉

# 133
  • Мнения: 2 051
Bioblas е турския шампоа
https://shop.lillydrogerie.bg/ches-n-360ml
Ама дали помага е още рано да кажа, че и мажа още 5 неща на главата, дано има ефект поне някое от тях.

# 134
  • Мнения: 27 701
Благодаря! Четох някъде, че още от първата употреба имали ефект и косопадът спрял; мисля, че ставаше въпрос за турски шампоан с чесън и реших, че може да е същият.🙂

Общи условия

Активация на акаунт