държите ли на образованието на мъжа до вас и какво образование имат вашите мъже

  • 14 971
  • 368
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 063
Мъжът ми все още не се е дипломирал (няма време - вече 10 г.). Държа да бъде амбициозен, да ме разбира. Това са по-важните неща за мен. Peace

# 181
  • Варна
  • Мнения: 10 820
Висшист  е, ама това, което е завършил не му е на сърцето...  Rolling Eyes

Навремето настоящият съпруг на сестра ми като я преследваше (още не бяха женени), майка му коментирала, че тя не го ще, защото е с висше образование, а той не е....  Confused

# 182
  • Мнения: 4 796
Не, не държа. Моят все още учи.

# 183
  • Мнения: 412
аз съм с две висши, а мъжа ми няма нито едно Laughing т.е. навремето е учил физика и май 3ти или 4ти курс се е отказал - заел се е да печели пари Joy
та мисълта ми беше че си живеем страхотно!!разбираме се чудесно, той се държи супер с мен и децата, трудно му е но ни издържа с доходи доста над средното ниво..даже ме уговаря да не работя което за мен е абсурд защото ако си остана в къщи бих се гръмнала Embarassed
проблеми имаме от страна на родителите ми които се държат към него като към нищожество (да уточня че и баща ми и сестра ми са с по две висши и май само майчето е единствено инж. без продължение);баща ми има доходи изключително над средните и живее в ужас че с такъв съпруг (без образование) ще трябва да ни издържа - така че според мен е въпрос на време да прекъснем отношения заради тези му действия..
така че когато някоя от вас мили мами пак каже колко държи на висшето образование нека първо да се замисли дали ако дъщеря й се омъжи за човек без такова реакцията й ще е адекватна или ще се втурне да им разваля брака с всички сили..или най-малкото ще я е срам да го показва пред приятелките си защото някой може да попита "какво е завършил"..

# 184
  • Монтана
  • Мнения: 499
Не ,недържа
Аз сега се опитвам през юни да завърша-важното е да се уважаваме,разбираме и говорим на един и същи език
Моят съпруг е със средно-специално,но за мен тои е много начетен,интелигентен,знае за какво се бори и преследва целите си.За всеки въпрос има отговор и се интересува от различни науки
Според мен образованието неправи човека

# 185
  • Мнения: 1 878
Не че е важно....ама образованието си е важно  Mr. Green За мен това говори за човека като цяло - стремежи, амбиция, интелигентност, светоглед, интереси...............и образованието може и да не прави човека ама го образова  Mr. Green  да не говорим че отваря много врати освен прозорци и тн. изходи - щото не говорим просто за едната диплома, а за образованието като развитие  и задълбочаване на знанията  - всеки се ражда с талант и цял живот го развива, ако спре и се осланя само на дарбата си то той я е пропилял  Shocked - Много съм била умна бе  ..................запомнила съм нещо от снощния филм Joy

Така де няма лошо мъжът ми да не е вишист, лошо е да си остане така  Sunglasses

# 186
  • Мнения: 214
Не не държа той е със средно.

# 187
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Не държа! Иначе е учил във ВИАС.
Като се запознахме беше прост кофражист, не съм се и замисляла, че човека си има амбиции, които без проблем са факт.

# 188
  • Мнения: 645
Да бих искала да има, както всъщност и има - Магистър Фармацевт.

Последна редакция: пн, 18 дек 2006, 09:58 от Мандаринка

# 189
  • Мнения: 1 937
Не съм го избирала според образованието му, но за мен е важно!

# 190
  • Мнения: 588
В днешно време е важно да имаш образование, иначе добре платена работа не можеш да си намериш, така че е от особена важност мъжът до мен да има образование - мъжо е магистър Еколог и в момента учи Маркетинг в УНСС. Peace

# 191
  • Мнения: 3 091
От както се помня никога не са ме привличали нискоинтелигентни, грубияни, простаци... Харесвам мъже, които са възпитани да бъдат кавалери.
Държа на образованието, но не като диплома. Ако мъжът е интелигентен и държи на себе си, то той ще инвестира в образованието си, за да е добър в това, с което се занимава.
Моят съпруг е лекар. от 8 год. сме заедно.

Последна редакция: пн, 18 дек 2006, 14:01 от Чепръца Кукумяууу

# 192
  • Мнения: X
Моля ви, пишете и от колко време сте заедно
когато бяхме на по 18-20год това ми се струваше глупаво (да имам изисквания за образование), но след време се оказва, че майките ни са имали право
ето един пример - моя приятелка след 15год брак разбра, че основната причина за семейните проблеми е разликата в образованието, т.е. че мъжът и не е с висше като нея, но навремето се сърдеше на майка си, като и казваше така
така че нещата се разбират след време
иначе за протокола - и двамата сме инженери, а мъжът ми наскоро защити и докторат

# 193
  • Мнения: 2 556
На мен никога не ми се е струвало глупаво което и да е изискване, ако е важно за мен. Но при мен просто е факт, че въпреки че съм имала доста кандидати висшисти, явно съм предпочела мъж, който по случайност няма висше. Засега няма признаци да съм сбъркала  Simple Smile

А колкото до това, че без диплома за висше не може да се намери високоплатена работа, аз пък никога не съм искала съпруга ми да е служител. Всеки, който има манталитет на служител, не успява да развие никога собствените си амбиции, а за е важно човека до мен да е амбициозен (защото аз самата навремето особени амбиции нямах).

# 194
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Държа, не ми се обяснява защо, а и предполагам, че вече някой е казал!

Общи условия

Активация на акаунт