държите ли на образованието на мъжа до вас и какво образование имат вашите мъже

  • 14 993
  • 368
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 956
.
Смятам, че сме хубава двойка. Подхождаме си, равнопоставени сме. Имаме общи идеали и интереси. Не съм човек, който би споделял щастливо живота си с необразован мъж. Просто няма какво да правим заедно...

И аз смятам така  Peace

# 91
  • Мнения: 3 353
Не, не държа - аз съм с висше, той - със средно специално. И не го заменям за друг мъж, пък ако ще този, другият да е с три висши образования, докторат и не знам още какво си... А, да, и милионер да е. Не, мерси.
Обичам мъжа си. За образованието му що ли така не ми пука... newsm78



# 92
  • Countryside
  • Мнения: 11 666
Че защо да не е важно,важно е Mr. Green
Ама има си хора за всичко - някои ги влече да учат, други не. Пък и хората са казали кой за каквото е учил Mr. Green
Не мисля,че образованието е определящо за човека, познавам толкова много хора вишисти, които пишат като третокласници ooooh! (мой колега отличник редовно имаше уникални правописни грешки - зграда, свадба  ooooh!)
Моят мъж е инженер Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green , както и аз Mr. Green

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Да, изключително много държа на образованието. На моето, на това на децата ми, естествено, и на това на партньора. Има ли логика да държа на първите две, а последното за мен да е без значение? Просто образованието, така както и знанието, и не на последно място - моженето, винаги са били важни в моето семейство. И аз не разбрах защо тук все се дават някакви странни примери с перфектни професионалисти, но без образование. А няма ли да са още по-перфектни, ако имат и подходящият за развитието им образователен ценз?

Мъжът ми е висшист. И изключителен професионалист. И печели много добре. И развива  бизнеса си чудесно. Демек, висшето не го препъна по пътя към успеха.  Simple Smile

Последна редакция: ср, 29 ное 2006, 09:26 от dara

# 94
  • Мнения: 91
Така като се замисля, наистина държа на образованието. Вярно, че има случай в който хора без образование пак са на ниво, но те са изключение.
А и ако не бяхме станали студенти как щяхме да се запознаем със скъпичкия newsm78

# 95
  • Countryside
  • Мнения: 11 666
Ауууу като прочетох всичките страници и се ядосах - вишистите били смотани, не знаели какво искат, не можели да работят, всеки можел да станел вишист ooooh!  ooooh!  ooooh!
Ами станете тогава,какво се изтъквате колко било хубаво да си среднист #Crazy
Мога само да ви кажа,че в БГ,както и в ЕС заплатата ви скача със всеки ценз, който придобиете , така че вие смятайте кой е по-добре Crossing Arms
И тези за монтьори дето четат Кафка, айде моля ви се ooooh!

# 96
  • Мнения: 3 353
Въпросът е дали тези, които държат на образованието, биха били със същия мъж, ако го нямаше онова ми ти образование, на което толкова държат.
Ако отговорът е "не, не бих била с него" - много жалко за тях, а, ако е да - не е ли това всъщност НЕ-държане на същото това образование.

# 97
  • Мнения: 9 990
Ауууу като прочетох всичките страници и се ядосах - вишистите били смотани, не знаели какво искат, не можели да работят, всеки можел да станел вишист ooooh!  ooooh!  ooooh!
Ами станете тогава,какво се изтъквате колко било хубаво да си среднист #Crazy
Мога само да ви кажа,че в БГ,както и в ЕС заплатата ви скача със всеки ценз, който придобиете , така че вие смятайте кой е по-добре Crossing Arms
И тези за монтьори дето четат Кафка, айде моля ви се ooooh!

Аууу, е що така грубо, къде видя всичко това или сама така го интерпретира? Grinning
Висшисти сме, ама точно това ми помогна да видя в повечето учебни заведения в БГ как се взима дипломата.Смяяях!
Не отричам ползата от ученето, знам как се качва заплатата с изкарването на тапията.
Прекалено минахте пак в двете крайности...Хайде сега-кой е по-по-най учил недоучил от великите ни мъже... Crazy

# 98
  • Мнения: 1 446
Не е толкова важно образованието, колкото това, дали има цели и дали ги преследва. Има толкова висшисти, които само се жалват - как ето, учили сума ти години и никой не ги иска на работа, а има и толкова среднисти, които си реализират мечтите.
Няма висше образование.

# 99
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Мое лично мнение е,че когато мъжа е по-начетен,жената също се развива на по-високо ниво.По-посредствените мъже дърпат партнъорките си надолу,жените правят компромис с личното си израстване и един ден,ако жената е наистина амбициозна ,такава връзка се разпада.Но има и изключения ( за съжаление не познавам такива в реалния живот).
Тук не съм съгласна. Съпругът ми е с обикновено средно образование, завършена гимназия. Аз имам едно висше с втора специалност и съм се мобилизирала това лято да кандидатствам за второ. Познай на кого трябва да разчитам за помощ, подкрепа и финансова сигурност - на същия ми мъж-среднист. Не казвам, че го прие радушно - и не от гледна точка на това, че ще стана много умна Mr. Green, а че липсата ми и времето, което ми е нужно, ще се отрази на децата ни. Но - в крайна сметка ме подкрепи и даже е порядъчно горд от решението ми. Не искам да коментирам разликата в заплащането между мен с висшето ми и неговата гимназия - от сорта на 6-7 пъти е и е определено в негова полза.
Не бих казала, че не държа на образование - напротив, държа. Тръгнах с резерви към него именно заради разликата в образованието и заради съмненията дали ще има какво да си говорим и да правим заедно. Но след 2 години вече нямах съмнения Mr. Green Много са ми интересни изказвания от сорта, че няма за какво да си говорите - да не би да спрягате теорията на относителността вечер пред салатата Rolling Eyes Обичайните разговори в един дом се въртят около ежедневието и децата, около взаимоотношенията и чувствата - тези неща никак не зависят от дипломата (или като леля ми заяви - няма да си легнеш да спиш с дипломата му вечер Mr. Green). Избрала съм него и бих го предпочила на мига пред някой с диплома, който няма да се грижи така за нас - не образованието, а отношенията между хората са важни.
Да - има разлика в нещата които ни вълнуват извън семейните. Но това е така и при хора с две различни специалности (лекар и машинен инженер също нямат много допирни точки на интересите си). Важното е, че всеки има лично пространство и свобода да се занимава с интересите си. Това, че съпругът ми си избира все някакви исторически книги за Втората световна, която му е мания, а мен силно не ме вълнува, не ми пречи да си чета учебниците по биология, които му докарват потрес на него Mr. Green
Така че да се робува на клишета е излишно - животът е такъв, какъвто си го направите двамата.

# 100
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Не държа на образованието само по себе си, а на това как ще съумее да го оползотвори човека до мен. Бившият ми съпруг беше с реална гимназия - не само отказваше да се развива в каквато и да е област, но се опита да ме принуди да напусна университета, защото съм щяла да си мисля, че съм по-умна от него. За сравнение - баща ми е със средно специално образование, по-кадърен мъж от него не познавам, всичко му идва отръки, постоянно усъвършенства уменията си и с каквото и да се захване, го прави перфектно. Настоящият ми съпруг е с две висши образования - строителен инженер и бакалавър по мениджмънт. Изключително умен и начетен мъж, който обаче една брава не може да смени  Rolling Eyes За сметка на това, на него му дай да разработва бизнес планове, да разширява производства и да осигурява изключително висок стандарт на семейството си. Хора разни, пак казвам- само по себе си образованието е нищо, ако не успееш да извлечеш най-доброто от него.

# 101
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Въпросът е дали тези, които държат на образованието, биха били със същия мъж, ако го нямаше онова ми ти образование, на което толкова държат.
Ако отговорът е "не, не бих била с него" - много жалко за тях, а, ако е да - не е ли това всъщност НЕ-държане на същото това образование.

Разбира се, че бих била с него. Друг е въпросът дали той би бил същият интересен, целеустремен и широко скроен човек, ако не бе пътувал и не бе завършил в чужбина, издържайки се съвсем сам. Досегът с друга култура, друг мироглед неиминуемо обогатява човек.

И да- вярно е, че в България всеки може да е висшист. Само че също така е вярно, че всеки знае къде наистина се учи и къде се купуват дипломи. Завършила съм право в СУ, направих специализация във Франция, мъжът ми е завършил в САЩ. Може би и ние сме си купили дипломите?

# 102
  • Мнения: 4 621
Не, не държа. За протокола съпругът ми е адвокат.

# 103
  • София
  • Мнения: 221

Ако отговорът е "не, не бих била с него" - много жалко за тях, а, ако е да - не е ли това всъщност НЕ-държане на същото това образование
Не, не бих била. Първият ми съпруг е летец , питам се дали сина ни би се гордял така с него ако беше прошляк с клещи и отверка в ръцете. Сега живея с мъж , който също има престижно чужбинско образование придобито по време когато не беше така лесно да се учи в чужбина. И бих била търпяла да е грозен и с вързани ръце но не и необразован среднист.Знаем какво е качеството на средното образование придобито след т.н. революция.Аз съм на 40 по наше време се учеше това което ни харесва , а не това което би ни носило пари.Тогава никак не беше лесно да се завърши камо ли да се работи на 2 места и да се учи както сега.

# 104
  • Мнения: 4 300
Много са ми интересни изказвания от сорта, че няма за какво да си говорите - да не би да спрягате теорията на относителността вечер пред салатата Rolling Eyes Обичайните разговори в един дом се въртят около ежедневието и децата, около взаимоотношенията и чувствата - тези неща никак не зависят от дипломата (или като леля ми заяви - няма да си легнеш да спиш с дипломата му вечер Mr. Green). Избрала съм него и бих го предпочила на мига пред някой с диплома, който няма да се грижи така за нас - не образованието, а отношенията между хората са важни.
Да - има разлика в нещата които ни вълнуват извън семейните. Но това е така и при хора с две различни специалности (лекар и машинен инженер също нямат много допирни точки на интересите си). Важното е, че всеки има лично пространство и свобода да се занимава с интересите си. Това, че съпругът ми си избира все някакви исторически книги за Втората световна, която му е мания, а мен силно не ме вълнува, не ми пречи да си чета учебниците по биология, които му докарват потрес на него Mr. Green
Така че да се робува на клишета е излишно - животът е такъв, какъвто си го направите двамата.

Приех лично това за салатата. Вечер когато сме у дома не си говорим за ежедневни неща - за прането и за прахосмукачката, а обикновенно обсъждаме неща, които са ни се случили през деня, както и това, което гледаме по новините и споделяме/спорим по различни теми.  Когато не сме у дома, а навън с приятели се радвам, че приятелите ни са като нас.
Категорично мога да заявя че съпругът ми не би бил това, което е и това заради което го обичам, ако не беше имал амбицията да получи добро образование и да се развива в последствие.
А и честно казано един ден бих давала нас за пример на децата си. Моите родители са с висше образование, аз и сестра ми сме с висше ( тя живот и здраве де, още е студентка), но виждайки родителите ни за мен дилемата висше или не изобщо не е стояла на дневед ред, за мен това беше в реда на нещата.

Последна редакция: ср, 29 ное 2006, 10:54 от r0ksi

Общи условия

Активация на акаунт