Египет /Тема 13/

  • 67 122
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 103
Здравейте! Върнахме се от Египет, обиколихме основните забележителности от север до юг, като накрая си позволихме 2 дни релакс в Desert rose, където успяхме даже да изгорим. Много са удобни опциите за late check-out. Доста стаи са в ремонт, комплексът е пълен, но винаги намирахме места навсякъде. Пътувахме самоорганизирано, програмата ни беше доста амбициозна, но я изпълнихме.

# 736
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 783
Здравейте. Трима човека мислим да се насладим на Египет през май, но се чудим все още между два хотела: Pharaoh Azur Resort и Hurghada long beach resort? Ще се радвам да събера мнения и за двата хотела, ако някой е отсядал там. Като информация за обслужване, стаи, забавления, плаж, храна и общо взето-всичко. Виждам, че и в двата са в близост до някакъв Гранд Аквариум и за него ако ми дадете информация, ще се радвам.
Фарао Азур е голям комплекс с чудесна градина, плаж (има и пясъчна част)...обаче толкова....Стаите са скромни, анимация липсва - буквално съм ги молила да пуснат поне радио в 8 вечерта...
Напоследък следя Лонг бийч в няколко групи на западни туристи. Отзивите са добре. Направен е ремонт на общите части, ресторанти и барове. На част от стаите също...но си е на късмет в каква ще попаднете...

Kgalini, зададохте въпрос и получихте отговор. Това, че не ви харесва, не означава че някой ви обижда или напада.
В Египет не се практикува заграждане на морето с мрежи. Защото няма нужда. Съответно, ако вие имате притеснение, вариантите са: ползвате басейн, стоите в най-плитката част на морето, сменяте дестинацията с безопасна по вашите стандарти.

# 737
  • Мнения: 5
Вече ми сменихте и дестинацията!Не очаквах такова грубо отношение!

# 738
  • Sofia
  • Мнения: 15 597
Че кой нормален човек ще бие път до там да седи на басейн?
Еми, има и такива. Някои ги гледах, че по цял ден висят на шезлонгите до басейна или кибичат на прилежащия бар.

В Египет не се практикува заграждане на морето с мрежи.
И слава Богу!

А потребителят действително не разбирам защо точно се троска. Говорим му много нормално.

Последна редакция: чт, 09 мар 2023, 22:39 от Blаck Cat

# 739
  • Мнения: 445
Здравейте! Върнахме се от Египет, обиколихме основните забележителности от север до юг, като накрая си позволихме 2 дни релакс в Desert rose, където успяхме даже да изгорим. Много са удобни опциите за late check-out. Доста стаи са в ремонт, комплексът е пълен, но винаги намирахме места навсякъде. Пътувахме самоорганизирано, програмата ни беше доста амбициозна, но я изпълнихме.
Може ли да споделите какви полети ползвахте и ако сте били на круиз, с коя местна фирма?

# 740
  • Мнения: 103
Скрит текст:
Здравейте! Върнахме се от Египет, обиколихме основните забележителности от север до юг, като накрая си позволихме 2 дни релакс в Desert rose, където успяхме даже да изгорим. Много са удобни опциите за late check-out. Доста стаи са в ремонт, комплексът е пълен, но винаги намирахме места навсякъде. Пътувахме самоорганизирано, програмата ни беше доста амбициозна, но я изпълнихме.
Може ли да споделите какви полети ползвахте и ако сте били на круиз, с коя местна фирма?
Пътувахме с Turkish Airlines от София - Кайро и Хургада-София. Вътрешен полет Кайро-Асуан с Egypt air.
Круизът го букнахме от Egypt Knight Tours, но това при условие, че искате постоянно да сте с гид. Иначе получихме много по-изгодна оферта от собственика на хотела в Асуан само за кораба - нощувки и изхранване. Към онзи момент не знаехме, че гидове си предлагат услугите на пристанищата. Доста чужденци ги наемаха. Въпреки това, не съжаляваме, че избрахме по-скъпия вариант, защото гидът ни беше много добър.

# 741
  • Мнения: 2 643
Каква валута вземате за Египет?

# 742
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 783
Каква валута вземате за Египет?
Долари и евро.

Налични са вече и програмите за есента от София, Варна и Пловдив.

Последна редакция: пт, 10 мар 2023, 09:04 от Galactic Voyager

# 743
  • Мнения: 34
И как съм реагирал?Зададох нормален въпрос който ме притеснява,а вие започнахте да ме пращате на басейни!Че кой нормален човек ще бие път до там да седи на басейн?Лека вечер!
[/quote]

Например аз! При мен се очертава да стоя основно на басейна и едва ли (за мое съжаление) ще видя кораловите рифове този път, както дори и пирамидите), като причините ми нямат общо със страха от нападения от акули. И до Занзибар "бих път" миналата година и стоях основно на басейна, това прави ли ме ненормална? Никак не планирам това да са ми единствените посещения в тези дестинации, така че драма за мен няма. Ако целта на посещението ви обаче е да се гмуркате и имате притеснения от това, то тогава помислете сериозно.

# 744
  • Мнения: 5 317
Привет,по ваши препоръки ноември посетиха Хургада и Луксор в Jaz Aquamarine.Сега искам пирамидите и Хургада.Същия хотел ли да избера или.да сменя с друг от офертите на Екватор?Има ли по-добър ми е мисълта или са заложа на изпитаното.

# 745
  • Мнения: 739
Desert rose e доста напрегнато с местата. Абакс имат контингент мисля.

Дана бийч е съседния на Desert rose, Албатросите, Гравити Хургада е нещо подобно - залив с лагуна, но е по-скромен като територия.
Всичко зависи от бюджет...
В Макади Джаз са с хубав залив.

Правила съм нощно гмуркане (близка среща с една двуметрова морена), гмуркане в открито море по рифовете, яхти, островчета....акула видях веднъж, 1 метър дълга.

Първо,не е изолиран случай,има още такива!Наистина като процент е много малко вероятно да ви се случи,но е факт че е възможно,затова е нормално да има някакви притеснения!А съветите с басейните си ги запазете,никой не ви ги е искал!
Няма причина да реагирате така. Ако искате в Египет, а ви е страх от акули, вариант е да ползвате басейните. Или просто Египет не е вашата дестинация.
Да, заливът на Desert rose е с мрежа, ама това е частта без корали. Т.е. ако искате да видите рибки и корали, пак сте в откритата зона.
И как съм реагирал?Зададох нормален въпрос който ме притеснява,а вие започнахте да ме пращате на басейни!Че кой нормален човек ще бие път до там да седи на басейн?Лека вечер!
Последното нещо, за което отивам в Египет (за втори път) е плажа/ морето. Това не е плажна дестинация.

# 746
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 783
Привет,по ваши препоръки ноември посетиха Хургада и Луксор в Jaz Aquamarine.Сега искам пирамидите и Хургада.Същия хотел ли да избера или.да сменя с друг от офертите на Екватор?Има ли по-добър ми е мисълта или са заложа на изпитаното.
Вижте другите Джаз в Макади. Нивото е същото.

Mim4eto_84, тук няма да се съглася. Има си хотели с перфектни пясъчни плажове - Иберотел Марса Алам, Албатрос White beach, Coral sea....и т.н. и доста хора си ходят там за чист плаж през студените месеци.

# 747
  • Мнения: 1 647

Последното нещо, за което отивам в Египет (за втори път) е плажа/ морето. Това не е плажна дестинация.

Не думай!!!
И не го повтаряй, щото не е вярно.
Има страхотни плажове, а рифовете са много красиви. Казвам го от позицията на човек, който е пътувал и е видял доста плажове.
Между другото миналата година ММ засне китова акула в Рас Мохамед. Невероятно изживяване!

# 748
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 256
плажна е, но е и историческо-туристическа.
и е много трудно да се съчетаят двете, за малко време и малко пари.

ако почиваш на юг, имаш рифове и шарени рибки и можеш да видиш Луксор-Карнак.
с доста път и умора евентуално Асуан и Абу Симбел.
и пак така за пирамидите.
време за забележителностите в Кайро няма, за Александрия също.

ако се почива на север, не знам дали изобщо се предлага от нашите фирми, прекрасни плажове, синьо море като артинка, но няма рибки и рифове.
по-близо е до Александрия, може евентуално да се видят пирамидите, но пак няма да има време за града.

който и курорт да се избере, за да се видят забележителностите трябва да се пътува много или да се отделят още дни само за тях.

тур агенциите правят чудеса по мое мнение.

# 749
  • Мнения: 319
Сега си харесах много една от екскурзиите на Абакс с полет от Варна, обаче ми казаха, че трябва да се свържа с някой от тур. агентите с които работят за повече информация. От къде мога да намеря списък или нещо подобно за тур. агентите с които работят?

Общи условия

Активация на акаунт