🍒Черешката на тортата🍒 - Сезон 17 (Tема 2)

  • 33 611
  • 759
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 15 496
Краси Боев се справи добре и явно гостите доста се забавляваха. Предполагам, че той ще спечели.
Мария Сотирова днес ще заложи на руска кухня:
Вечерята ще стартира със свежа салата, в съчетание с няколко разядки и направени лично от Мария домашни пелмени. Основното ястие е традиционното „мясо под шубой“, а за десерт домакинята приготвя любимата от детството си торта, по тайна семейна рецепта, предавана от майка на дъщеря.
Тежка е руската кухня, с много масло, майонеза и сметана, но предполагам вкусна.Пелмени съм яла, мясо по французки пробвах веднъж, но ми заявиха, че лука е много, гледам месото  под шуба пак е с майонеза и сметана, но и с кашкавал. Тортата сигурно ще е медовик. Интересно само от къде ще купи високопроцентна сметана, от Берьозка ли?

# 676
  • Мнения: 540
Възможно е да е от Берьозка? Особено ако търси специфичен продукт, който е нужен за някоя рецепта. Защо да е интересно?

# 677
  • София
  • Мнения: 15 496
Възможно е да е от Берьозка? Особено ако търси специфичен продукт, който е нужен за някоя рецепта. Защо да е интересно?
Интересно, защото хубава, чиста, високомаслена, незаквасена сметана няма почти никъде, освен заквасена или от тези, изкуствените, за разбиване, смърдящи на ванилия. А сега има и санкции.

Ама защо изобщо трябва да се обяснявам, на някой с такова име?

# 678
  • Мнения: 9 599
Медовик е хубава със заквасена сметана. Иначе в березка има хубави, пълномаслени сметани. Също и в метро, както и по спец. магазини. И в Лидл има 36 %.

# 679
  • Мнения: 11 441
Интересно само от къде ще купи високопроцентна сметана, от Берьозка ли?
Или от Берëзка, или от Mix Markt, има такива сметани.

# 680
  • Мнения: 540
Не разбрах с какво подразних, като попитах ?!? Ето обясняваш, че е заради сметаната, чудесно. Колкото до санкциите, може  и от другаде да се снабдяват. На кефира пише, че е произведен в Германия. Отделно, покрай санкциите и ситуацията, аз самата имах съмнения и дори не мислех да влизам в тази верига, но човекът ясно изрази позиция, сподели и в тв предавания, като има и много статии в интернет и на мен лично ми отпадна личното "ембарго" Simple Smile.
Аз също харесвам медовика със заквасена сметана. Особено от форума версията на Селма е чудесна по моя вкус и тя си се прави със заквасена.

# 681
  • Мнения: 9 744
Какво се има предвид високопроцентна сметана? Аз макс съм виждала 35 процента и има на доста места, вече ако става въпрос за повече не знам... И какво е Mix Market?

# 682
  • София
  • Мнения: 15 496
Какво се има предвид високопроцентна сметана? Аз макс съм виждала 35 процента и има на доста места, вече ако става въпрос за повече не знам... И какво е Mix Market?
По руските рецепти готвят с 36% сметана. От нея избиват и маслото.

# 683
  • Мнения: 9 599
Както казах, 36%вече има на доста места, вкл. в Лидл от доста време.

# 684
  • София
  • Мнения: 15 496
Както казах, 36%вече има на доста места, вкл. в Лидл от доста време.
Аз не ходя по веригите, особено Лидл хич не го обичам, но като поръчвам сметана на дъщерята и тя ми ги показва по месинджъра, не съм виждала нормална, все тези с палмовото масло с ягоди на картинката или готварска, Halta ли бяха.

# 685
  • Мнения: 9 599
В Лидл има поне 3 чисти животински. Тази 36% е доста добра, нямат палми и т н. В метро пък има бая избор. Май не са на едно място обаче. Хубавите са при шок. кувертюри.

# 686
  • София
  • Мнения: 7 971
Следващата седмица ще участват: легендарната актриса Мария Статулова, кулинарният блогър Рене Йошида, джаз иконата Васил Петров, разказвачът на истории и всестранно развит талант Иво Танев и световно признатият композитор и продуцент Георги Линев.

Статулова ако отново ни разказва ся дадо ти Радичков (нали е негова снаха) вече ще бъде досадно.

Ще е интересна Рене Йошида, все пък са семейство кулинари.

# 687
  • Мнения: 11 441
Популярна верига с източноевропейски стоки (руски, полски, украински, молдовски, румънски, гръцки, турски) с магазини в 16 държави. Ето някои от продуктите, които предлагат в БГ.

Следващата седмица повторения ли ще има или още от новия сезон?

Последна редакция: пт, 08 юли 2022, 18:59 от diziler

# 688
  • Sofia
  • Мнения: 26 613
Иво Танев говори много,но  поне готви.Ще рекламира сигурно книгата си 🤔
Васил Петров преди години е казвал,че яйце не може да свари...
Мария също е много добра готвачка.
Другите не ги знам.

# 689
  • Мнения: 188
През този сезон имам усещането, че част от победителите са нагласени, та чак наградата им е с цел пиар акция. Манчев понякога откровенно говори пълни глупости, критиките му са неоснователни, а похвалите изкуствено надути и неискренни.

Общи условия

Активация на акаунт