🍒Черешката на тортата🍒 - Сезон 17 (Tема 2)

  • 33 186
  • 759
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 9 468
Може майонеза и кашкавал.
https://www.bonapeti.bg/recepti/pileshki-parzholi-na-furna/

По спомен беше голяма вкусотии. Сори за спама.
Пелмените и подобни не ме впечатляват въобще. Както и ньоки, кнедли и подобни.

# 751
  • София
  • Мнения: 27 020
Хареса ми Мария. Добре се представи.
Исках Краси да спечели, но нямам драми с Лора. За пореден път печели слжител в Нова.
Седмицата беше силна. Най-добрата от началото на сезона.

# 752
  • София
  • Мнения: 15 434
И аз, да не остана по-назад, направих пържоли, но над шуба. Събрах няколко идеи , освен всичко,което сложи тя, добавих и прясно мляко и горчица, а пържолите бяха мариновани в барбекю сос. .

# 753
  • Мнения: 3 341
Майонеза сложих отгоре, все едно намазвам блат за торта, тя се запича и когато с бодване проверих картофите под нея обилно наръсих настъргана моцарела. Месото ми бе свинско контрафиле, нямаше мазнина, но после от цялата майонеза и сирене си пуска мазнина.
По мое мнение е тежко и мазничко, но много вкусно и върви с обилно количество хляб, по възможност домашен.
Пелмени много обичам, но никога не съм правила, може би защото не съм убедена, че ще се справя с тестото.

# 754
  • Sofia
  • Мнения: 26 187
Преди години една бг балерина/също с руски корени/показа същата рецепта,но с бяла риба.Правих в няколко пъти и се одобряваше.
Ще я пробвам и с месо.

# 755
  • Мнения: 27 192
Не е моето това с майонезата. Не ям майонеза горчица и подобни.

# 756
  • Мнения: 11 965
В момента и аз пека месо под шуба... в нета има рецепти с телешко и пилешко месо.
Според мен, журналиста трябваше да спечели. За лаик в кухнята се справи добре, а и вкусно ми изглеждаше.

# 757
  • Мнения: 9 092
В Берьозка има два вида пелмени - обикновени и другите лукс, или премиум бяха. Определено имат разлика във вкуса и тези вторите са доста добри.

# 758
  • Мнения: 10 251
Ще ме запалите да търся пелмени в Берьозка.

# 759

Общи условия

Активация на акаунт