🍒Черешката на тортата🍒 - Сезон 17 (Tема 2)

  • 33 298
  • 759
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 7 197
Ама защо Маша и Лора да не са за това предаване?! Да не би да се бъркам и Черешката междувременно да е станала състезание на професионални готвачи? То не е само готвене, ами цялостно представяне - пазаруване, избор на меню, приготвяне, подреждане на маси и аранжировки, къде ще посрещнат гостите, как ще ги обгрижат... интересни са ми личните моменти, които ще споделят, докато готвят и пазаруват; разговорите между участниците и техните взаимоотношения...
Предаването е повече светско, отколкото чисто кулинарно, но явно концепцията му не е ясна.

# 736
  • София
  • Мнения: 13 697
Tака е. Аз харесах представянето на Лора. Всичко морско обичам.

# 737
  • София
  • Мнения: 11 573
На мен Маша ми допадна. Много приятно присъствие имаше цяла седмица, мило момиче. Не сготви много, но поне основното беше не от най-традиционните и веднага започна дискусия. Ей такива рецепти са интересни като тази и на Катя картофените соленки.

# 738
  • София
  • Мнения: 13 697
Ами да, виж колко хора му се точим да го пробваме.
Ако месото не е тлъсто, майонезата няма да му е в повече.

# 739
  • Sofia
  • Мнения: 26 383
Дадоха анонс по тв с В.Петров.Някакво отче или монах му готви,а той ахка как било висш пилотаж това...видя ми се като ориз с някаква зеления ,нещо като ризото 🤔

# 740
  • София
  • Мнения: 9 926
А защо Маша да не е за това предаване.
Все пак повечето сериали, в които участва са на Нова.
Аз съм я гледал само в един сериал и беше по БНТ1 ("Аз и моите жени").  Кефи ме, че няма грам руски акцент и говори нормално.
говори нормално? Явно полудявам...

# 741
  • София
  • Мнения: 2 312
Маша много добре се справи - показа руска кухня не толкова банална Wink.
Пелмените може и да си е правила сама, но много преди тази вечер. Гледайки в Тубето домашни пелмени, те се правят в по-големи количества и се замразяват / голяма играчка е за да се правят всеки път по малко/ Wink
Лорчето, дето не яде сладко, добре си похапна от тортата без да мрънка Stuck Out Tongue Winking Eye
Подаръкът, златна рибка, беше оригинален / добре, че не беше коте или куче/ Joy

Тази седмица беше свежа, компанията си пасна - приятно за гледане.
Мария е красива Heart Eyes. Страхотни очи има / офталмологичните, де - за другите - ясно Joy/. Ако се обличаше по-подходящо, с подчертаната си талия, щеше да изглежда секси и апетитно - Мъжете, подкрепете ме Wink
Маша си прилича на рускинче - бяло, кръглолико Joy. Аз се чудех в "БРАТЯ" защо ми е странна Joy

# 742
  • Sofia
  • Мнения: 26 383
На мен ми се видя,че тортата в чинията на Лора остана недокосната 🤔

# 743
  • София
  • Мнения: 11 573
На мен ми се видя,че тортата в чинията на Лора остана недокосната 🤔
Тя като цяло не яде много тази вечер. А за десерта, нали не ядяла захар.

# 744
  • Мнения: 10 379
Виждала съм рецепти с майонеза, но съм се възпирала от тях. От една страна, защото купената майонеза понякога е правена с много лошо олио и мирише неприятно. От друга страна, в майонезата има лимонов сок или друга киселина, което забавя готвенето. Бих пробвала рецептата на Маша, щом казвате, че е толкова вкусна. Не знам дали мазнината не идва много с кашкавала отгоре. Има ли някъде линк към рецептата, че говорех по телефона и не я видях добре?
Тортата едва ли е нещо толкова непознато. Като голям секрет издаде, че крема е сметана. Предполагам, че е с някой готов блат от руските магазини. За пелмените нямам идея, никога не съм правила или яла пелмени, интересно ми е да опитам. Преди няколко дни в кварталния супер една девойка даваше пелмени за дегустация, но не ми се буташе, имаше няколко души около нея, а и бях с маска, та пак ми се разминаха. Но и не вярвам да са били нещо особено промишлено произведени.

# 745
  • Мнения: X
Маша и Лора не е са това предаване, според мен, защото аз като зрител желая да гледам как участниците показват интересни кулинарни неща, полагат някакви усилия, показват повече от себе си. Приличат си всички от другия вид - много говорят, обясняват подробно някакви неща, обаче читаво не могат да държат лъжицата. Маша "на косъм" позна копъра в магазина. Може да не могат да готвят, като Боев, но той си го каза, направи си всичко, показа повече от себе си и работата си.  Докато Маша баламосва през цялото време, че всичко е направила. Дрън-дрън-дрън. За Лора също. Това е моето мнение. Неприятни момичета, които са много голям процент този сезон.

# 746
  • София
  • Мнения: 13 697
Пелмени, равиоли, дъмплинг, все е тесто с плънка, варено и после на котлон, а може и само варено.

# 747
  • Мнения: 10 379
Пелмените, както ги описват, са най-най-най от руската кухня. Имах една близка рускиня, тя също казваше, че са много вкусни, но тя не обичаше да готви. Казваше, че най-голямото постижение й е супа. Беше дала на майка ми рецепта за торта Наполеон. Но тогава и двете бяхме млади, не ни е интересувала кухнята.

# 748
  • Sofia
  • Мнения: 26 383
Повече харесвам равиолите.
Веднъж взех пелмени от руския магазин,много миришеха на лук и страшни киселини ми докараха 😤

# 749
  • София
  • Мнения: 11 573
Повече харесвам равиолите.
Веднъж взех пелмени от руския магазин,много миришеха на лук и страшни киселини ми докараха 😤
От руския магазин на мен не ми харесват, слагат месото с жилите и кой знае какво. Домашните много ми харесват, но то като сложиш хубава плънка от качествени продукти, нормално.

Общи условия

Активация на акаунт