🍒Черешката на тортата🍒 - Сезон 17 (Tема 2)

  • 33 294
  • 759
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 10 379
.

Последна редакция: сб, 09 юли 2022, 01:04 от Poni69

# 721
  • София
  • Мнения: 13 669
Приятна седмица беше. Според мен и те се забавляваха. На Мария, обаче, и стана неприятно от оценката от 37 точки.

# 722
  • Мнения: 3 488
Мясо под шубой се оказа нещо безумно вкусно, и бързо, и лесно.

# 723
  • София
  • Мнения: 13 669
С какво месо го прави? И майонезата готова, или домашна?

# 724
  • Мнения: 3 488
Имах свинско филе (мислех да го приготвям на тиган за довечера), майонезата е готова (другия път ще я приготвя аз). Имах моцарела, ползвах нея, настъргана.
Съпругът ми откачи, с домашен хляб яде, яде и накрая ми каза - “огромно благодаря!”.
Направих месото на малки жулиени, начуках ги, сол, пипер и останалото го видяхте в предаването. Много бързо и много вкусно, влиза директно в моя тефтер.
Другия път ще приготвя в глинен съд, с капак, заради картофите, защото майонезата хваща кора, но дори и тънко нарязани картофите остават сурови, та ползвах фолио, докато станат готови.

# 725
  • София
  • Мнения: 13 669
Супер, утре ще ходя за месо и ще го направя. Имам гювеч. Интересно, дали и с телешко ще стане. Може да сложа малко.

# 726
  • Мнения: 9 531
Сега гледах епизода. Маша не беше приготвила пелмените сама, както и Лора много от нещата. Всъщност те не са трудоемки, но едва ли ги е готвила, еле па с три вида месо. Готови са.
Месо с майонеза е класика, нищо необичайно
Откъм оценяване беше много тъпа седмица отново. А Лорчето беше на командно дишане -само изпълняваше и гледаше.

# 727
  • Мнения: 3 488
Супер, утре ще ходя за месо и ще го направя. Имам гювеч. Интересно, дали и с телешко ще стане. Може да сложа малко.

Телешкото ще иска повече време, затова в глинен съд с капак ще е чудесно, за да се разпадне.
Аз с майонеза не бях приготвяла месо, тъй че за мен е нещо ново Simple Smile.

# 728
  • София
  • Мнения: 13 669
И аз, има рецепти, но не съм. Тук видях и пържолите с прясно мляко.
Много добре бяха навити пелмените. Плънката е лесна. Купуваш три вида кайма, месиш и е готова.  Може и майка и да ги е правила или да са готови, но ако бяха готови, щеше да каже. Повечето си казват и за помощ и, че нещо не са правили сами.

# 729
  • USA
  • Мнения: 7 298
Маша ще я гледам по-късно тази вечер.
Радвам се,че сезона е дълъг и ще имаме поне още една седмица участници.
Ще направя нова тема утре или в неделя. Two Hearts

# 730
  • Мнения: 2 555
Има си машинка за пелмени, които стават като купешки, та нищо чудно да са направени и замразени, както правят много рускини.
Тортата много ми приличаше на един лесен медовик с един блат, който се реже. Става много бързо.
И и трябва само нощ в хладилника.
Мисля, и тук във форума съм я виждала от Селма. Но със сладко от сливи над сметаната. Правила съм я и без сладко с конденд. мляко или малко мед вместо сладкото.
И това месо редовно го правя, но го побългарих малко защото става тежко.
Заливам равни части майонеза смесена с кисело мляко, а и сменям реда на редене на продуктите, и също и добавям гъби над месото.
Винаги при спешни случаи ме спасява тази рецепта.
Имам месо, гарнитура и сос.
Може би заради кашкавала отгоре на Житената питка ѝ се беше получило с вид на мусака.
И аз мисля, че плакета трябваше да вземе Краси Боев. Нали са си колеги в Нова, знаех, че на някой от колегите ще е, но не и на Лора, щот' нищо не готви ама карай, аз гледам заради клюката. 🤣
Не знам защо Краси масово е нехаресван, аз му харесвам историите. Винаги разказва инересни истории. Поне за мен, от това, което съм гледала.
Лора ми е Калинка.
Мария също се справи повече от чудесно - хубава българка-добруджанка.
Боби го харесвах, мислех, че е забравил инфантилното лигавене, но не.
А и К. Крумова каза, че я забавлявал денонощно та ще си остане турбо. Нека са щастливи.
Тъй в кратце от мен, к'вото гледах и видях.

# 731
  • Мнения: X
Двете момичета Лора и Маша не бяха за това предаване. Маша отначало имаше топло излъчване, но в един момент се пребрази. Може би такива участнички усещат как ги виждат повечето зрители, както и участниците, които са се старали. Краси, Мария, Турбо си участваха така, както трябва. Нищо не може да бъде перфектно, но си е честно участие. За Маша и Лора има достатъчно конкурси, където да покажат уменията си. Манчо се излага, но май не зависи от него, а от продуценти и други чичковци и батковци.

# 732
  • Мнения: 2 555
Предаването се снима от 5 до седем часа, на нас ни показват монтаж само мижави 35 мин.
Отношенията и повечето неща остават загадка.
 А не оценяват само готвенето а и цялостното отношение към участника.
А защо Маша да не е за това предаване.
Все пак повечето сериали, в които участва са на Нова.

Последна редакция: сб, 09 юли 2022, 10:27 от *Биле омайно

# 733
  • Мнения: 11 012
А защо Маша да не е за това предаване.
Все пак повечето сериали, в които участва са на Нова.
Аз съм я гледал само в един сериал и беше по БНТ1 ("Аз и моите жени").  Кефи ме, че няма грам руски акцент и говори нормално.

# 734
  • Мнения: 9 657
Колко майонеза се слага на това месо? И аз ще го готвя, че ММ казва, че било много вкусно.. На мен ми изглежда ужасно, месо с един тон майонеза, ама щом му харесва.. Иначе момичето от вчера ми допадна много. Пелмените или са купени, или ги е правила от преди и са и останали малко във фризера Grinning

Общи условия

Активация на акаунт