Предстои ми инсеминация - Тема No 31

  • 19 406
  • 734
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 615
ЛейдиРоуз, ние започнахме след като си изкарахме Ковид, като консултирахме с Доктора.

# 76
  • Мнения: 308
Лейди Роуз- В самият месец, в който бяхме болни ни казаха без опити. На следващият имахме зелена светлина.

# 77
  • София
  • Мнения: 1 725
Това звучи обнадеждаващо Simple Smile Чета разни работи, но пък аз не взимам от новите лекарства срещу ковид и го карам по-скоро леко, така че не би трябвало да има проблем. Организмът трябвало да се изчисти напълно от вируса и от терапията срещу него, а фоликулите започвали  да се генерират 3 месеца преди излизането на ДФ и зряла Я.

# 78
  • Мнения: 318
Лейди,когато аз прекарах ковид (изключително леко и без температура дори. Също не пих лекарства)ми бяха забранили точно 3 месеца. Като причина изтъкнаха повишения риск от увреждане на плода. Дали е така...знам ли. Не разбирам.

# 79
  • Мнения: 992
Здравейте
На някоя от вас назначавали ли са Зарзио след инсеминация?
Аз съм в 6 г.с и вчера ми го назначиха.

Привет, от кой опит си бременна след инсето. Честито Simple Smile

# 80
  • Мнения: 758
Имам един въпрос, на който не мога да си отговоря. Защо след инсеминация предписват Дуфастон и Утрогестан? Това нали е прогестерон, не може ли да се пие само едно от двете?

# 81
  • Мнения: 1 530
Доколкото знам е за допълнителна подкрепа. От таблетките с прогестерон, тялото усвоява само 8%, а утрогестана нали се слага вагинално и се усвоява всичкия.

# 82
  • Мнения: 992
Здравейте, момичета....  нова съм и се включвам и аз в темата Simple Smile

на 11.07.22 ми беше първата инсеминация на ЕЦ със спукан ф . Силно се надявам нещата да се случат , не знам какъв е шанса от 1-ви път , но надеждата умира последна. Има ли някоя от вас на която и се е случило от 1-ви път ?

# 83
  • Мнения: 83

Успех Мая, да се похвалиш!

Привет момичета!

Фрида , благодаря ти! Дай Боже на всички нас.

Ъпдейт от мен:

На 12-ти бях на проследяване след стимулиращата терапия и вече видяхме 3 по-големи фоликула.
Продължавам с фемарата и в Петък на 15-ти съм пак на преглед, като най-вероятно първата ми инсеминация ще се състои или в Петък или през Събота и Неделя.
Аз не знаех, че се извършват процедури и в събота и в неделя в Надежда а някой беше питал в групата… тоест за мен това е полезна информация.

HugFlowers Four Leaf Clover късмет на всички!

Belive123 , има такива момичета, разбира се. Стискам ти палци за успех от 1-ви опит!
Мога ли да попитам донорска или съпружеска?
Какво ти изписаха преди и след инсеминацията?

Последна редакция: ср, 13 юли 2022, 16:46 от Maya888

# 84
  • Мнения: 24
Здравейте момичета, на 28.06 беше първата ни инсеминация и на 29ти направихме реинсеминация на спукан фоликул при д-р Юдова в Майчин дом. След това докторката ми каза да си слагам вагинално 10 дена утрогестан и на 10.07 да го спра. Каза че до 3 дена най-вероятно ще ми дойде цикъла или ще видим положителен тест за бременност. Днес ми е 15ти ден -цикъл няма, а вчера сутринта с първа урина си направих sure check,който беше отрицателен. Смятате ли,че е твърде рано тестът да отчете или близките дни да направя и кръвен ?

# 85
  • Мнения: 992
Здравейте момичета, на 28.06 беше първата ни инсеминация и на 29ти направихме реинсеминация на спукан фоликул при д-р Юдова в Майчин дом. След това докторката ми каза да си слагам вагинално 10 дена утрогестан и на 10.07 да го спра. Каза че до 3 дена най-вероятно ще ми дойде цикъла или ще видим положителен тест за бременност. Днес ми е 15ти ден -цикъл няма, а вчера сутринта с първа урина си направих sure check,който беше отрицателен. Смятате ли,че е твърде рано тестът да отчете или близките дни да направя и кръвен ?

Здравей, пусни си кръвен . На мен ми казаха на 12 ден след инсето да го направя

# 86
  • Мнения: 1 530
Това е странно за мен. Казала, да спреш утрогестана, защо? Обикновено се продължава до тест, а ако е положителен и до след това. Тези във Варна каква успеваемост имат? Питам, защото родом съм от Силистра и мислех да ходя в Майчин дом Варна.
Мисля, ако спреш прогестерона, дори и да има бременност, може да настъпи хормонален дисбаланс и да прокървиш неочаквано. Иначе, направи кръвен тест, най-добре е.

# 87
  • Мнения: 84
Здравейте момичета, на 28.06 беше първата ни инсеминация и на 29ти направихме реинсеминация на спукан фоликул при д-р Юдова в Майчин дом. След това докторката ми каза да си слагам вагинално 10 дена утрогестан и на 10.07 да го спра. Каза че до 3 дена най-вероятно ще ми дойде цикъла или ще видим положителен тест за бременност. Днес ми е 15ти ден -цикъл няма, а вчера сутринта с първа урина си направих sure check,който беше отрицателен. Смятате ли,че е твърде рано тестът да отчете или близките дни да направя и кръвен ?
Пусни един кръвен тест, на мен шуър чека ми показа втора бледа черта на 14 ден, като преди това имам още 3 теста по-чувствителни,пак с бледи черти. Странно ми е защо са ти казали да спираш прогестерона? Аз си го продължавам и Утрогестан и Дуфастон, лекарката ми каза спираш само при отрицателен тест,който слава Богу нямаме. Но при първата ми инсеминация/неуспешна/ след спирането на хапчетата ,цикъла ми дойде на 3 ден.

# 88
  • Мнения: 24
Пуснах кръвен и също е отрицателен. Продължаваме напред към следващата инсеминация ... ще говоря с докторката,понеже започнах да се съмнявам,че може аз нещо да не съм разбрала кога да спра утрогестана. Макар че си записвам и питам ...

# 89
  • Мнения: 1 530
Здравейте и успех на всички! Чудя се дали някоя от вас е купувала лекарства от Одрин? Чудя се дали искат рецепта  за прегнила?

Общи условия

Активация на акаунт