Приел ли ме е за даденост? Има ли шанс да се справим

  • 5 551
  • 128
  •   1
Отговори
# 45
  • INFJ
  • Мнения: 9 396
Дори да е така, да си решава проблемите с хормоните и осъзнаванията без присъствието на авторката. Тя не му е майка, нито терапевт, а приятелка. Има си някакви минимални стандарти, които да покриеш, когато си във връзка, и това да има желание за близост, е един от тях.

# 46
  • Мнения: 6 176
На 20 си годен за армията,  т.е можеш да убиваш при нужда и заповед, вие тука ги третирате като 3 годишни хлапета. Връзката им е дала фира,  опитите за реанимация са само още щети и загубено време за авторката.

# 47
  • Мнения: 2 579
В живота има много неща, за които никой не е подготвен. Да, някои, като вас, може да имат определен опит, но някои го нямат, не са преживявали, както и вие, някои неща...към какво водя...не трябва човек толкова категорично да мисли и решава да се откаже и прекрати да търси решение....може да е съвсем малко и не толкова значимо нещо да провали един цял успешен утрешен ден...
..Значи според вас, когато е луканка, ще ядем заедно, а когато няма пари и само хляб, да си яде само той?!
А ти откъде знаеш ние какво сме преживяли.
Точно от позицията на преживяла нещо подобно, че и разни екстри в плюс, казвам, че няма смисъл след като някой още след 1,2 или 3 години започне да те приема като домашна мебел, да продължаваш агонията, докато най-накрая на въпросният не му изникнат чифт топки и ти каже: хайде скъпа, дотук бяхме.
Никакви опити да се правиш на психолог не помагат като се стигне до там, че човекът да не желае даже да те докосне. А тези даже няма какво толкова да изгубят като се разделят - нямат нито брак, нито деца. Просто ще си дадат един шанс за нещо ново, което да си струва.

# 48
  • Мнения: 65
На 20 си годен за армията,  т.е можеш да убиваш при нужда и заповед, вие тука ги третирате като 3 годишни хлапета. Връзката им е дала фира,  опитите за реанимация са само още щети и загубено време за авторката.
абсолютно грешиш! в армията взимат млади хора, не защото могат да убиват и сега ако ти задам въпрос, защо в армията взимат хора до определена възраст, няма да ми отговориш...нали и на 60 г възраст можеш да убиваш...но това е друга тема
.............
Хора, бъдете по-добри! Все пак, тя е живяла със него години и имала е защо да го прави, както пише....

# 49
  • София
  • Мнения: 12 710
То не е до години, а до осъзнаване и емоционална интелигентност. Или го има това, или го няма.
Това, че си на 30-40+ не е гаранция за нищо, пак може да си си прост.
противоречиш си, какво осъзнаване на 20 годишна възраст и каква емоционална интелигентност, това са глупости....хормоните играят главна роля, когато са млади хора! няма нито осъзнаване, нито нищо...
така, с това писане, не помагаме на човека....той сам ще си вземе решението

Сега е моментът да ги придобива, иначе и на 40 ще е същото. Като му бият шута няколко пъти, ще си налегне парцалите и ще се освести. А сега, хем няма последствия, хем пак недоволен. Време му е да пораства.

# 50
  • Мнения: 821
Има друга жена, категорично. Добрата новина е поне, че не е кръшкач. Можеше да те върти и нищо да не подозираш. Избраницата не му отвръща на чувствата и затова е бесен, а ти вече си във френдозната. Затова ти се струва, че няма индикации.

Не мога да разбера какво още има за разследване - проблеми на работа или жена, като в прав текст ти казва - твоята близост ме отблъсква. Извинявай, ама аз съм виждала мъже да отхвърлят пияни досаждащи жени по-нежно.

Последна редакция: чт, 30 юни 2022, 13:35 от handsOfTime

# 51
  • INFJ
  • Мнения: 9 396
На 20 си годен за армията,  т.е можеш да убиваш при нужда и заповед, вие тука ги третирате като 3 годишни хлапета. Връзката им е дала фира,  опитите за реанимация са само още щети и загубено време за авторката.
абсолютно грешиш! в армията взимат млади хора, не защото могат да убиват и сега ако ти задам въпрос, защо в армията взимат хора до определена възраст, няма да ми отговориш...нали и на 60 г възраст можеш да убиваш...но това е друга тема
.............
Хора, бъдете по-добри! Все пак, тя е живяла със него години и имала е защо да го прави, както пише....
Явно очакваш, че в някаква безумна ситуация, и теб някоя нещастна женица трябва да те дундурка, но представи си, минало е това време - това е ролята на майка ти.
Когато си във връзка с жена, или ще си мъж, или изобщо да те няма. Проблеми има във всяка връзка, но се искат двама, за да бъдат решени, а не единият да ходи на пръсти около другият, и да го играе психолог. Или се комуникира, или няма смисъл.
А и той си е изкомуникирал вече желанията - не желае близост с нея.. какво повече има да мислим и разсъждаваме? Връзката е приключила. Аз не бих имала повече грам доверие на такъв човек.

Последна редакция: пт, 01 юли 2022, 09:14 от Elunaria

# 52
  • Мнения: 6 176
абсолютно грешиш! в армията взимат млади хора, не защото могат да убиват и сега ако ти задам въпрос, защо в армията взимат хора до определена възраст, няма да ми отговориш...нали и на 60 г възраст можеш да убиваш...но това е друга тема
.............
Хора, бъдете по-добри! Все пак, тя е живяла със него години и имала е защо да го прави, както пише....

Заради физическите показатели, не е нужно да си гений да го знаеш. Щото на 40 вече не си като на 20, на 50 пък хептен. Щото като грохнеш бързо в реални бойни условия трябва или да те зареждат, или да пропаднат задачите на цялата ти част. И това кво общо има с темата?

# 53
  • Мнения: 65
абсолютно грешиш! в армията взимат млади хора, не защото могат да убиват и сега ако ти задам въпрос, защо в армията взимат хора до определена възраст, няма да ми отговориш...нали и на 60 г възраст можеш да убиваш...но това е друга тема
.............
Хора, бъдете по-добри! Все пак, тя е живяла със него години и имала е защо да го прави, както пише....

Заради физическите показатели, не е нужно да си гений да го знаеш. Щото на 40 вече не си като на 20, на 50 пък хептен. Щото като грохнеш бързо в реални бойни условия трябва или да те зареждат, или да пропаднат задачите на цялата ти част. И това кво общо има с темата?
ето, виждаш ли колко си некомпетентен по темата за армията....взимат млади хора, зашото още не се е формирала част от мозъка, която отговаря за самосъхранение. Такива хора с лекота отиват да умират, подчиняват се и т.н., защото още не е сформиран този участък...има по темата доста, прочети за физиологията на човека.
Така е и другите теми, винаги има какво да научиш...например, ако човек е спортист и има тежки тренировки, това води до нервно напрежение и умора на индокрината система, което от своя страна води до състояния, на унилост, сън, раздразнение, искане за почивка, невнимателност, кавги, избягване на физ близост и т.н.
Имам голям опит просто, не съм всезнайко....

# 54
  • Мнения: 6 176
Хабер си нямаш за какво става въпрос, ама хайде да не разводняваме темата. Изобщо смисъла на обучението и тактиките за водене на бой не лежи върху нуждата от саможертва, а върху това противника да има нужда да я прави.
Физическите показатели и възможности рязко се влошават след около 40 години, за това повечето футболисти приключват кариера на около 38. По възрастта за прием в армията сериозно се спореше за тази възраст от 40 и я приеха заради липсата на кандидати. То и аз сега на 39 не виждам как бих преминал обучението за парашутисти, като знам за каква физическа подготовка става въпрос. Предимството на по дъртите като мене е само в по устойчивата психика,  там спор няма. Да не продължавам, може още много да се пише.

# 55
  • Мнения: 14 895
Мернах, че авторката е 95 набор. Значи е на 28. Какви 20?

# 56
  • Мнения: 1 995
Самоосъзнаването идва при трупане на опит и преживявания.
Например сега ако авторката чака и не го отреже, той ще я зареже и ще се помисли за велик.
 Но ако сега го напусне ще се засегне и ще има едно на ум. После всяка следваща ако го отрязва зариди това поведение ще си вземе поука.
Но на мен ми се струва по -скоро, че се опитва да я накара тя да го напусне с поведението си. Може би решава, че така ще е по-добре отколкото той да  я остави.

# 57
  • Мнения: 65
Прочетете още веднъж как се казва темата. Решенията се взимат лесно, ако се знае причината. Вие я карате да вземе решение без причина, само по усет, а това няма как да не ощети или нея или него или тях заедно. Само това казвам. За това, както написах още в първия си коментар - трябва да си говорят и изяснят всичко. Чак след това може да се говори...И, имайте предвид, че тук имаме не само оскъдна информация, но е и от един източник, който може и да не е напълно осъзнат в мислите си. Лесно е да се каже режи и хвърляй, когато се отнася за друг живот....

# 58
  • Мнения: 14 895
Хора, бъдете по-добри! Все пак, тя е живяла със него години и имала е защо да го прави, както пише....
Какви са тези просешки апели?! Това да не е уличен помияр?!
Подкрепата е до един момент, който при тях е минал отдавна.
Ако на нея ù се седи да я мотка някакъв злобар, който не желае тя да е щастлива, да дерзае.
Никой не е длъжен да стои с такъв партньор, независимо мъж или жена.
Василе, точно ти се въздържай да слагаш етикети като 'неосъзнат в мислите си'. Не звучиш много здраво.

# 59
  • Мнения: 65
Хора, бъдете по-добри! Все пак, тя е живяла със него години и имала е защо да го прави, както пише....

Василе, точно ти се въздържай
оп, оп, оп, дай по леко, не преминавай към личности, без да ги познаваш

Общи условия

Активация на акаунт