Отговори
# 780
  • Мнения: 1 206
Благодаря за съвета с Вигантол. Веднага пробвах на пръста,супер удобно е! И без това рано сутрин е готов да захапе всичко що му се даде.

И ние сме постоянно на ръце...има дни (като вчера),в които заспива,където го оставиш.
Но като цяло си е глезльо. Колики вече рядко имаме. Реве си да е на ръце.

Иначе да се похваля,официално махнахме нощното хранене. Къпеме се късно (през вечер), в 23:30 го вкарваме в банята,20 минути в коритото,обикновено спи даже ... после топло мляко и в 00:00 вече спи.
Сутрин ни буди чак 7-7:30. Та поне през нощта се наспиваме.
Иначе махнах коша за новородено и сложих лятната количка. Заспива под едно дърво пред офиса на мъжа ми 😁😁😁😁😁.
Вози се с кеф,гука си.... Иска да види всичко и всички. Та явно няма и 2 месеца беше ползването на големия кош.

# 781
  • Мнения: 1 415
Килимче ни подариха ikea-ското и мисля че е добре като за начало. Иначе тази седмица има и в lidl.
Малката също не се лъже с биба и демонстративно я изплюва.

# 782
  • Мнения: X
Не знам как се случи, но от около седмица малчо заспива нощем само върху ръцете ми и ако не дай си Боже реша да го преместя лекичко, се буди и започва страшен рев.
Спомням си с умиление времето когато бях бременна и със страшна убеденост твърдях, че аз детето ще го слагам да спи само в кошарата. Мда.
Заспива основно на гърда, а не искам да прави тази асоциация за сън. Обмислям дали да не се свържа с консултант по съня. Вярно, че в момента нямат още режим, но поне да имам някакви основи, които да ми помагат. Понякога се чувствам като пълен провал.
Пових го преди два часа и о, чудо, заспа. Включила съм бейбифона и вместо да си върша някакви неща или да си релаксирам, аз съм се вторачила в монитора да го гледам.

# 783
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 885
Шу, летния кош поляга ли изцяло, защото ако няма изцяло легнало полижение не трябва да се ползва преди детето да се е научило да сяда самостоятелно без опора.

# 784
  • Мнения: 1 206
Шу, летния кош поляга ли изцяло, защото ако няма изцяло легнало полижение не трябва да се ползва преди детето да се е научило да сяда самостоятелно без опора.

Знам,че е така. Не,не поляга изцяло. Сложила съм една възглавничка от неговите и стои полегнал,а не седнал. И аз не знам вече какво да правя. То няма угод на това дете.
Навън обича,ама или на ръце,или нищо! От два дни пробвам летния кош...та се преродих. Ще го мисля,да е пълно щастието,че не става и така - трябва да лежи,знам...

# 785
  • Мнения: 2 297
и аз това щях да питам, че знам, че са за 6 плюс

# 786
  • София
  • Мнения: 3 727
Не е добре това, дори с възглавничка може да доведе до някакво изкривяване. Коша за новородено не можеш ли да го отвориш пак да си зяпа? И аз с баткото едвам изкарах до 6тия месец с тоя кош, той вече не го търпеше. Сядах под някое дърво и зяпаше как се мърдат листата.. И нещо смешно да кажа... по принцип имам една активна гимнастика от баткото, която не я вадех, защото по мое мнение не беше много готина. Просто тогава това можеше да си позволим. Сега имам една активна гимнастика подарък от колегите на мъжа за над 200 лв. + една от сестра ми дървена еми тц, не ги одобри. Днес Калин измъкна неговата и чудо, седи вече 30-40 минути и говори на един жираф. Grinning Та, явно имаме разминаване с нея кое ще и харесва и кое не. https://www.hippoland.net/fisher-price-muzikalna-aktivna-gimnast … -tropicheska-gora тази одобрява, като съм махнала лъвчето.

# 787
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 476
Аз съм на същото мнение и ще си ползвам коша за новородено до края или до колкото е възможно, абсурдно ми е да я сложа в лятната седалка Confused
Нашата гимнастика е такава, на Mamas and papas



Изобщо не призная биба, а върши работа по принцип, д се ангажира да не реве...

Приключих е с размер 50,нищо, че бяха уголемени, 56 износва и 62, поръчах 68..

Последна редакция: чт, 01 сеп 2022, 23:57 от teddynm

# 788
  • Мнения: 2 478
Леле леле, моят малък мъж така ми влиза под кожата само. Такъв невинен поглед, разтапяща усмивка и мяука като котенце, че направо...Heart

Памперсите аз пък се притеснявам да не ги стягам много, защото когато лежи коремчето е надолу, но като се изправи и рита се издува и може да го стяга.

Мм като ми каже "ами другите деца как спят?",, все едно пък му е първото дете, не си спомня как беше и с него, и само нашето не спи както трябва, спи върху мен, разнасям го и т.н. Ще го вкарам тука малко да почете. Grinning

Маги, я кажи какъв слинг имаш, че нещо се замислям вече дали да не взема и такова?
Хаха аз имам чувството, че като ме види или чуе покрай него иска да го взема, като започне да мяука и да гледа с онзи поглед, който споменах.
Моето бебе грам не ми влиза в положението. Общо взето нямам време за абсолютно нищо. Хапвам набързо докато е в шезлонга и това е. Щом спи само, ако е върху мен, значи пак съм ограничена да свърша нещо.
Има си просто не толкова ангажиращи деца, моите не са от тях.Grinning

Според мен педиатрите изобщо не се впечатляват толкова от коликите. Наизуст си изписват някакви капки и толкова. Ясно е, че е период, който ще отмине.

Деси, честит празник в семейството!
И аз съм против и не сме използвали проходилки, колани и т.н. Когато е било готово детето, тогава се е случвало. Но за ръчички сам си искаше да ходи и нямаше как. Хич не съм се бутала да го натискам да проходи, естествен процес си е. На 1г се пусна сам, но ни търсеше и за опора.
Мъжът ми хем, че знае, че не бих използвала колани за прохождане и един ден се прибира и носи от някъде. Казах му, че такова нещо няма да му сложим и незнайно къде изчезна този колан от тогава. Изобщо не съм го виждала. Даже наскоро се сетих и го питах, а той не си спомня нищо за него. Явно съм много зла.Joy

И Марти вече все по-рядко се дави и връща мляко. Преди беше на всяко хранене.

Бъбълз, при мен баткото към 3м започна да се лигави и ръцете му бяха все в устата. Като му гледам снимките на всяка си е набутал юмручето вътре. Хайде като минат коликите ще се радваме на лиги и зъби. Heart Eyes
За килим ние първо трябва да си купим нов за хола, защото стария го изпратих на село и после ще мисля за бебешки. На първия етаж сме, отдолу е маза и е доста студено. С баткото имахе килимче пъзел.

И баткото си ползва коша за новородено до края. И не, че не протестираше. Беше се научил да се надига и постоянно го правеше. Случвало се е да го нося и да бутам празна количката.

Ако някой пазарува от Синсей днес има 15% намаление на детските дрехи. Аз поръчах само за баткото за градината, че още не съм вадила какви дрешки имам от него да преценя какво ще ми трябва още за бебето.

# 789
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 885
Филме, как са нещата при вас? Гледам 53 страница бутаме и се сещам, че не си писала тия дни Simple Smile

# 790
  • Мнения: 2 297
Miss, подариха ни слинг на manduca води се еластичен слинг, много е хубав и дълъг най-важното, понеже сме едрички. Може би ако 2ра употреба има някъде ще е добро решение.
Не е решение за постоянно, но със слинга ще можеш да печелиш някакво време за себе си, което е доста ценно, а и успявам да си свърша нещичко поне. В повечето случаи ако е нахранен не се буди докато не го извадя, но повече от два часа няма смисъл и натежава. Опитай, наистина ще те разтовари малко психически. На 5тия път и се научихме как да го връзваме. Идеално решение е когато е много нервен щото не може да заспи, унасв се за минути

Иначе днес успях да пусна прахосмукачка, да ям мюсли, да сгъна прането о да простра ново под зоркия му поглед 😂 Говоря му през цялото време и му се моля, айде маме, само още тези дрешки 😁 издържа по около 15 минути.

наистина са удивително сладки като почнат с тия усмивки ❤

# 791
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 476
Тук явно си имате взаимни предпочитания една към друга, останалите като мен си водят монолози... Лошо няма...

# 792
  • Мнения: 2 297
teddynm, не мисля, аз поне отговарям, по която тема е актуална и за мен без предпочитания към автора.

но често и не успявам да изчета всичко, признавам си та се ориентирам по ключови думи 😁 към някои момичета които пишат по-често реферирам сигурно по-често

# 793
  • Мнения: 1 206
Тук явно си имате взаимни предпочитания една към друга, останалите като мен си водят монолози... Лошо няма...

Спокойно,и аз съм така.
Относно количката - опитах - видях че става. Сега ще търся или такава,която пада до долу,или ще повдигна леко матрачето на зимния кош.
Ще го мисля - да е добре и за двама ни! Детето си изрева сълзите в зимния...
Аз не съм спокойна да го извеждам,той не заспива,освен на ръце...
Ще мисля алтернатива някаква.

# 794
  • Мнения: 322
Моя позната купи наскоро лятна количка с напълно легнало положение, бебчето и е на 2 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт